Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć dziewczyny:)

 

cebulki już wsadziłam... pięknie słonecznie dzisiaj było i jakoś tak mnie nadchnęło na prace ogrodowe.

Tulipany wsadzam na głębokości i w odstepach ok dwóch cebul( jedna cebulak odstęp taki jakby miała być w tym miejscu druga cebula i za tym dopiero następna). Wsadzam bezpośredno w ziemi ,bez koszków. Kiedyś wsadzałam w koszykach, ale teraz zaniechałam tego z wygody i oszczędności. Po ile?- to zależy - minimum 3 , max 10 szt. Im więcej tym ciekawiej.

 

Irysy i czosnki powędrowały na skalniak za oczkiem.

 

Róże podsypałam korą, wykopałam mieczyki i krokosmie i inne których nie można zostawić w ziemi przez zimę. Dwie skrzynki jabłek zerwałam.

jestem zadowolona z siebie dzisiaj, chociaż....

 

... warzywnik wciąż czeka na przekopanie :rolleyes:

 

A jak Wam dzionek minął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, dobrze pisała Aka, mnie się nie przyjęły róże od bogdana.

I dlatego jestem teraz cała w rozterce, bo ofertę ma bogatą, przepiękne odmiany i nie wiem co robić.

Jedna z moich koleżanek mówiła, że te, które zamawiała u niego jesienią ubiegłego roku przyjęły się prawie wszystkie.

A zamawiane tak jak u mnie wiosną...nie bardzo.

Może trzeba zamawiać jesienią i będzie ok. Tego się trzymaj.

Zakupy poczyniłaś niezwykłe i róże piękne i tulipany. Jak tu wytrzymać do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, ja tez wlasnie dostalam róze od tego goscia na allegro. Zamowilam roze od 3 osob i powiem szczerze ze wszystkie byly tak samo przyciete. wszystkie posadzilam tak aby miejsce szczepienia bylo ok 5-7cm ponizej ziemi i usypalam kopczyk. Zobaczymy jak bedzie to wygladac na wiosne.

A tak w ogole to kupilam kilkanascie róż i musze dokupic jeszcze 5 czerwonych i 4 amarantowe - Venrose, ale jak znow zamowie i moj maz bedzie odbieral paczke to mnie chyba skrzyczy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poniedziałkowo!

 

Tolu - ja właśnie kilka dni temu zamówiłam u niego i teraz po waszych informacjach jestem cała w obawach ,czy dobrze zrobiłam. Facet ma tyle pozytywnych komentarzy,że nawet nie pomyślałam,że coś może być nie tak. Notabene dlaczego ma dobre komentarze skoro ludzie nie są zadowoleni.

Dorbie - dziekuję...pocieszyłaś mnie:)

Mój mąż raczej nie wnika w to, co zamawiam i za ile,bo sama za to płacę. Jeśli nie chcesz denerwować mężą, to dostawy przekieruj na adres pracy;)

 

Dzisiaj w nocy nieżle przymroziło u nas . O 8 rano było jeszcze - 5 st.. Jak ja wsadzę jeszcze róże???? Chyba je zakopczykuje i okryję agrowłokniną od razu. Tak wogóle chyba czas na okrywanie innych wrażliwych roślinek - rododendronów,azalii, hibiskusów. Róże obsypałam korą,ale chyba jeszcze dodatkowo je zabezpieczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alunek, będzie dobrze, nie martw się.

On sprzedaje tych róż bardzo dużo. Może miałam pecha, że trafiłam na mizerne egzemplarze.

A nowo posadzone należy od razu okopcować, by było im cieplej i łatwiej przyjąć się w nowym miejscu.

Dobrego tygodnia Alu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne kwiaty wybrałaś. Ja z róż juz rezygnuję. Nie mam do nich serca a i umiejetnosci pielęgnacyjne moje wymiękają przy nich. Tulipany i ja kupiłam ale tylko kilka tych z niskich miniaturowych odmian. Pod altaną je posadziłam. Tam wysokie by sie nie sprawdziły.

Poza tym, działke mam zapuszczoną, ze aż żal patrzeć. Nic do zimy nie jest przygotowane, sprzątniete. Zmrożone przymrozkami teraz leży i gnije... Strasznie mi potrzeba takich 2 dni wolności, żebym mogła to wszystko ogarnąć i zamknąć sezon letni na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

May - ty masz chociaż wytłumaczenie - mały przystojniaka, który potrzebuje teraz dużo twojej opieki. Na wiosne wszystko uporządkujesz ze zdwojoną energią.

Ja też mam sporo jeszcze do zrobienia, znaczy się do uporzadkowania, ale zamiast to robić znaczy się kopać, grabić itp -ja sadzę nowe kwiaty. Taka przewrotna jestem ;)... a może leniwa :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...