Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

firmy oferujace przydomowe butle gazowe...


ablonski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam potwierdzoną ofertę od Gaspolu:

- cena gazu do 08.2010 - 1,65zł brutto/l = 6,05 zł brutto/m3

- potem cena gazu wg.normalnego cennika, teraz mają ją na poziomie 1,95 zł/l

 

Dzisiaj cena z ich strony internetowej to 2,43 zł/litr (propan do ogrzewania)

Dostałaś takie piękne warunki, bo starych klientów łoją, aż miło.

Ja płacę 9,8zł za m3 i dzierżawę 85zł/mc. Dodzwonić się do nich trudno, a wszystko trzeba załatwiać pisemnie -polecony.

Ogólnie najchętniej bym z nuich zrezygnował, ale za przedwczesną rezygnację chcą ok 4500zł.

Co do rozliczenia telemetrią- faktycznie jest to bardzo dobry sposób pod warunkiem, że ceny są takie jakie faktycznie są na rynku, a nie zawyżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetria to odczy z wkaznika co miesiac.Jest on przeylany do bazy na koniec miesiaca i na podstawie zuzycia wytawiony jest rachunek ( co mieiac).To droga energia gaz z butli.Korzystalam przez 2 lata zimowe rachunki za ogrzanie 160 m wynosily co miesia ok,1400 zl w okesie grzewczym.Gaz byl potwonie drogi.W styczniu 2006 r przy bardzo niskich temeraturach rachune wyniosl ok.2.400 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetria to odczy z wkaznika co miesiac.Jest on przeylany do bazy na koniec miesiaca i na podstawie zuzycia wytawiony jest rachunek ( co mieiac).To droga energia gaz z butli.Korzystalam przez 2 lata zimowe rachunki za ogrzanie 160 m wynosily co miesia ok,120 zl.Mialam sprawna firme Gaspol.

Czyli tankowanie zbiornika na full a potem rozliczenie telemetryczne co miesiac czyli za to co zuzyles.

 

rozumiem ze Ty rowniez mialas ustalona cene na caly rok, i cena gazu nie wzrastala w okresie zimowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj na umowe z regulu opiew na ok 5 latprzy zalozonym zuzyciu.Jest to ok.5000 m3.JezMozesz dopisac do umowy -wlanorecznie -tylko chwilowy pobor do czasu dostarczenia gazu gminnego.Jezeli tego nie napiszesz cale lata bedziesz sie zmagala z droga butla.Umowy nie rozwiazesz przed czam bo nie ma takiej mozliwosci chyba ,ze sporzadzisz aneks i w nim zawrzesz na ok.2 lata -do czasu wykonania sieci gazowj.

Firma jest sprawna,realizuje w mig zamowienia wykonuje stopy cementowe lane pod butle,sporzadz projekt i z reguly dostaje pozwolenia na budoe nz gminu na posadowienie takiego zbiornika ale jest droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena stala w umowie obowiazywala przez 2 lata.Podwyzki nas nie dotyczyly.Negocjuj zuzycie gazu i bardzo dokladnie przestudiuj umowe.zTrudn sie od nich uwolnic bo zuzycie ktore im obiecujesz a oni sami wpisuja jest mozliwe po 10 latach.Mnie sie udalo wycofac z tej umowy.Staraj sie tak manewrowac agy tyko opiewala na 2 lata!! a nie na ilosc zuzytych metrow szesciennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIDZIAK, moim skromnym zdaniem nie uzyskasz takiego wpisu do umowy żeby drastycznie nie podwyższyli cen. Co będzie jak np cena właśnie na świecie ropy czy samego LPG wzrośnie właśnie drastycznie - to firma nie będzie do interesu dokładała :(

 

Nie spotkałem się z zapisem ograniczającym wzrost cen u dostawców zbiorników

 

jedynym zapisem na jaki możesz dostać zgodę to odniesienie do piątkowych notowań LPG w Rzepie - ale to są notowania własne dostawców gazu (Orlen, BP, Shell, Gaspol)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
czy ktos korzysta z uslug Baltyk Gaz?

Podłączam się do pytania. Ciekawi mnie, jak układa się współpraca z w/w firmą.

Dziś dostałam od nich ofertę, jest dużo korzystniejsza od oferty konkurencji. Zastanawiam się nad podpisaniem z nimi umowy, dlatego bardzo proszę o opinie, mogą być na PW

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos korzysta z uslug Baltyk Gaz?

Podłączam się do pytania. Ciekawi mnie, jak układa się współpraca z w/w firmą.Dziś dostałam od nich ofertę, jest dużo korzystniejsza od oferty konkurencji. Zastanawiam się nad podpisaniem z nimi umowy, dlatego bardzo proszę o opinie, mogą być na PW

Z góry bardzo dziękuję.

Nikt nie korzysta z usług w/w? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 11 months później...

Witam,

wracając do tematu firm które można polecić, dostałem jakiś czas temu z polecenia znajomego kontakt do firmy CHEM-GAZ, bardzo przystępne ceny i nie proponują dzierżawy co jest uczciwym podejściem. Gaz wtedy można kupić tam gdzie jest najtaniej i w dogodnym dla mnie terminie (najlepiej latem, bo wtedy jest najtańszy), w sumie ceny na gaz też mają bardzo przystępne. Z własnego doświadczenia mogę polecić tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
a czy ktoś korzystał z usług shella, teraz amerigas? jakie wrażenia, rozliczenie telemetrią czy tradycyjne w ich przypadku?

 

Różnica pomiedzy telemetrią a tradycyjnym zakupem gazu w koncernie różni się sposobem płatności.

 

Telemetria - gaz w zbiorniku jest własnością koncernu, rozliczenie miesięczne na podstawie miesięcznego zużycia. Cena "stała" - od podwyżki do podwyźki

 

Zakup tradycyjny - gaz w zbiorniku jest klienta, płatność gotówka, przelew. W tym przypadku klient samodzielnie pilnuje stanu gazu w zbiorniku. Cena trochę się różni w zależności od sezonu. Latem taniej, zimą drożej.

W obu przypadkach brak możliwosci zatankowania u innego dostawcy. Przy telemetrii to zrozumiałe, widzą za pomoca GPS stan gazu w zbiorniku.

Zbiornik jest plombowany, za zerwanie grozi kara.

Aktualne ceny gazu w koncernach można znaleść w Rzeczpospolitej lub tutaj:

http://www.cenapropanu.pl/

Są to ceny netto do których należy doliczyć 23% VAT. Możliwe kilkugroszowe rabaty.

Aby sprawdzić ceny na wolnym rynku niestety należy obdzwonić kilka firm. Różnica pomiedzy koncernem a wolnym rynkiem wynosi obecnie ok. 1 zł netto. Przy tankowaniu 2 000 litrów daje to oszczędność ok. 2 400 zł z VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...