Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

[[[[ kominki]]]][[[[kominy]]]].


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Akrimka

WItam,

Jaki wkład bez płaszcza wodnego polecicie do komika który bedzie zabudowany w ścianie - jest otwór w ceramicznej scianie z porotermu 25cm, o szerokości 90cm i wysokości około 120, Tył kominka bedzie sie znajdował w centrum domku w schowku, z którego chciałbym zrobić soebie DGP. na 3 pokoej na dole i 3 na górę w przyszłości. Planuje jakieś 16kw.

Nie planuje z płasczem, bo nie mam gazu i bede miał normalną kotłownie z piecem.

Kominek nie bedzie jedynym zródłem ciepła, raczej do przepalnia jesienią i dla klimatu.

Komin który posiadam, to 7m Leyera fi200mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jaki wkład bez płaszcza wodnego polecicie do komika który bedzie zabudowany w ścianie - jest otwór w ceramicznej scianie z porotermu 25cm, o szerokości 90cm i wysokości około 120, Tył kominka bedzie sie znajdował w centrum domku w schowku, z którego chciałbym zrobić soebie DGP. na 3 pokoej na dole i 3 na górę w przyszłości. Planuje jakieś 16kw.

Nie planuje z płasczem, bo nie mam gazu i bede miał normalną kotłownie z piecem.

Kominek nie bedzie jedynym zródłem ciepła, raczej do przepalnia jesienią i dla klimatu.

Komin który posiadam, to 7m Leyera fi200mm.

Pozdrawiam

wybór konkretnego wkładu to decyzja inwestora - kwestia jakie wkłady Ci się podobają, każdy ma jakiś własny pomysł, jeśli kominek ma służyć jako dodatkowe źródło to sądzę że może być to moc max do kilkunastu KW,

proponuję poczytać forum poznać doświadczenia ludzi którzy już mają kominki

może trochę namarudzę swoim wywodem....

Jak rozpoczynałem budowę to myślałem o kominkach Tarnava, w miarę upływu czasu i po wizycie w firmie zajmującej się kominkami zmieniłem zdanie - chcę mieć kominek z wkładem szamotowym, stalowy , z szybą z dwóch stron

coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5de61f1d26da13e.html, powiem jeszcze że zanim powstał projekt finalny to w tzw międzyczasie przewinęło się około 20 różnych wariacji tego końcowego

czy do każdego pokoju dpg czy nie? to są istotne detale

życzę dobrych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

znacie może wkład LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z wkładem szamotowym /szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama/ został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam.

jestem po instalacji wod kan i instalator wspomniał o komninku z płaszczem wodnym.

Jego argumenty sa przekonywujące czyli paląc w kominku ciepło ogrzewa wodę a potem ulatuje czyli wykorzystujemy te ciepło w jakis tam sposob.

wiem ze bede palił wiec jestem zdecydowany na takowy kominek.

 

pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa to o przekroj rurek miedzianych - che zastosowac rurki o przekroju 22mm czy jest to dobra opcja czy przekroj rurek jest zawsze stały czy zalezy od wkładu bo na wkład jeszcze nie jestem zdecydowany.

 

chce zastosowac tez zwykłą otulinę chyba ze 4 mm a rurki beda lezały na chudziaku czy nie warto ich zaizolowac czyms grubszym?

 

dzieki za odpowiedz radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 7 months później...
  • 4 months później...
  • 1 month później...

Witam

W jaki bezpieczny sposób mogę położyć blat marmurowy"crema marfil" na kominku.

Blat będzie większy o 6cm z tej strony "na pokój"

ścianki po obu stronach mają po 6cm więc musi leżeć na kominku - tylko co podłożyć by nie pękł od ewentualnego ciepła lub od podparcia się ręką lub od nogi przy wycieraniu kurzu

Zostało mi trochę tej zielonej wełny 3cm z folią aluminiową czy na niej mogę położyć, słyszałem też o jakiejś płycie (też 3cm 100cmx60cm) krzemionkowo-wapiennej z Leroy-Merlin za ok.60zł

 

Kominek z płaszczem wodnym 15kW Lechma

http://www.lechma.com.pl/pl/22.php

dziękuję

Adam

18042011051.jpg

18042011054.jpg

Edytowane przez AdamEda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...