Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

[[[[ kominki]]]][[[[kominy]]]].


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witaj!

czy zastosowany radiator bardzo obniży temperaturę spalin?

czodzi mi o to czy dużó bardziej będzie mi się brudziła szyba paleniska.

Wkłą Jotul i 600.

pzdr

 

Prawdę mówiąc radiator nie ma nic wspólnego z czystą szybą. Oddaje ciepło od spalin które "wylatują" i tak do komina.

Jedyna sprawa jaką trzeba przestrzegać to wysezonowane drewno liściaste.

Po drugie od czasu do czasu rozpal na "maxa" palenisko a szyba sama się oczyści.

Z pewnością powietrze do spalania masz doprowadzone z zewnątrz.

Wkład Jotul I600 to bardzo dobre palenisko tak więc nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Przyznaje ze przeczytalem z zaciekawieniem i troche niedowiara ten post, jestem zaskoczony ze wciaz w Polsce kominki sluza glownie do ogrzewania a potem do ozdoby. Ciekawy rowniez jestem jakie prawo budowlane obawiazuje w Polsce? Czy jest to miedzynarodowe prawo budowlane czy jakies lokalne (polskie lub eurpoejskie). Czy drukowane kopie tego prawa sa gdzies dostepne? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Zajmuje sie profesjonalnie budowa kominkow od wielu lat i nigdy nie proszono mnie aby wymurowal kominek ktory mialby zastapic system ogrzewczy w mieszkaniu, ale co kraj to obyczaj.

 

Czy ktos na tym forum wie jakie prawo budowlane obawiazuje w Polsce i gdzie mozna zakupic kopie-szczegolnie interesuja mnie szczegoly dotyczace instalacji kominow i kminkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

duzo kominkow postawilem jako dekoracja bez podlaczenia i z podlaczeniem.

w warszawie klijent chcial z srednich glazow, mialem duzo pracy na miejscu.

jezeli chodzi o instalacje to wszyscy trzymaja dla siebie bo kryzys, zobacz w kastoramie moze dostaniesz ksiazke z kominkami, moze bedzie instrukcja.

kominy stawiam tylko systemowe.

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie tylko kominki murowane (otwarte) i kominy murowane oraz systemy kominowe ze stali nierdzewnej do kominkow opalanych drewnem. My tylko instalujemy kominki z cegly szamotowej, kominki robione fabrycznie uchodza (gdzie ja instaluje) generalnie za cos taniego, szerokodostepnego i czasami w zlym guscie. Ale jak wspomnialem, co kraj to obyczaj. Jak ktos ma jakas informacje o prawie budowlanym lub Polskim Standarcie budowy kominkow lub kominow prosilby o prywatna wiadomosc. Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Witam, wybrałem kominek stalowo-szamotowy wkład Arysto 10L "SJ" razem z zabudową i DGP, producent podaj moc kominka 14KW, DGP będzie doprowadzało ciepłe powietrze do 4 pomieszczeń, pow użytkowa domu to 140 mkw - czy tego typu wkład przy załączonej turbinie będzie w stanie "oddać" jeszcze ciepło na salon ? Odległośc kominka od kanapy to przeszło 4m :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...