Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak podbitki - czym to grozi?


Recommended Posts

do Jinx kto Ci powiedział matole że wiercę dachówki? to po pierwsze po drugie mocuję spinkami co drugą dachówkę jedna spinka trzyma 2 a w betonie nawet 3 dachówki jednocześnie więc nie jako tak jakby każda była zapięta ponadto zapinam każdą jedną na okapie , każdą pod gąsiorem, każdą przy wyłazie i oknie dachowym oraz skrajne każdą na 2 wkręty plus czasem jeszcze zapinka w zależności od strony nawietrznej. gdy będziesz postępował podobnie i zawsze będziesz stosował folię ,lub tzw oszustwo to gwarantuję Ci że śmieszny wiatr rzędu 110na h nie powyrywa dachówek. ale nie dziwię się Tobie jak wołasz 12-15 od metra to nie masz czasu na mocowanie dachówek bo musisz trzaskać następne hektary aby wyjść na swoje! no chyba że jesteś czystym teoretykiem czytającym tylko Muratora a w tym przypadku nie mam oczym z Tobą dyskutować więc się podszkol jeszcze nim zaczniesz paprać następne dachy. Niepozdrawiam

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinnx powiedz mi jeszcze " miszczu dekarski" na którym to sympozjum słyszałeś że np trzymają zamki to nie potrzeba klamrować dobre sobie ciekawe co powiesz na karpiówkę lub łupek skalny które nie posiadają żadnego zamka wtedy pewnie na nie plujesz aby się trzymały :lol: :lol:

Benyś nie podniecaj sie bo Ci żyłka pęknie,ja od 20 lat mieszkam w poniemieckiej chałupie krytej łupkiem któru jest przybity gwożdziami bez żadnych drucików czy innych mocowań i trzyma sie.

Założ okulary i przyglądnij sie karpiówce a zamki na pewno znajdziesz

I prosze:spuść powietrze bo cie wiatr porwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dachówki przymocowane są - co drugi rząd. Gościłem jednak ostatnio trąbę powietrzną i spod okapu, bez podbitki wyrwała mi 9 dachówek - właśnie te nieprzymocowane. Gdyby była podbitka - nic by się nie stało.

 

W okapie tez nie masz folii , tak jak na szczytach ?

 

Jakie powinny byc dlugie wkrety do mocowania dachowek i jak mocno dokrecone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to mi chodziło.Ale cóż, najlepiej się czepiac byle głupoty gramatycznej i itp, ale nikt nie doczytał ,że pisałem o dachówce wysokiej fali a nie karpiówce (odnośnie zaków) oraz najlepiej wyzywać kogoś od papraków bo nie doczytał że ktoś już nie miał pieniędzy na materiały (folia) i nikt nie weżmie pod uwagę że zapinki to też jest pic na wodę bo najlepiej trzymają wkręty. Ale cóż już nie jeden raz pisałem, że "inwestorzy" (nie mam jak zazanaczyć ironii) czepiają się nawet producenta trawy że od strony płn jest bardizej zielona niż od strony pd i oczywiście i już widzę stek odpowiedzi typu: jinx pajacu jakbyś podlewał to nie byłoby różnicy, albo jinx tłumoku wystarczy nawozić itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dachówki przymocowane są - co drugi rząd. Gościłem jednak ostatnio trąbę powietrzną i spod okapu, bez podbitki wyrwała mi 9 dachówek - właśnie te nieprzymocowane. Gdyby była podbitka - nic by się nie stało.

 

W okapie tez nie masz folii , tak jak na szczytach ?

 

Jakie powinny byc dlugie wkrety do mocowania dachowek i jak mocno dokrecone ?

 

Chodziło mi właśnie o okapy nad ścianą szczytową. Właśnie tam zerwało dachówki. Folii nie ma w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Wracając do pytania

 

Załóżmy, że dach jest już pokryty dachówką, pod spodem jest folia dachowa Tyvek Solid - więc kiedy montować podbitkę i rynny w tym roku czy można przy ocieplaniu w przyszłym roku?

Czy nie wpłynie to ujemnie na folię dachową (duższy niż 3 miesiące czas narażenia na promieniowanie UV oraz wiatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwnie tak co drugi rzad...

 

Dlacezgo dziwne? Chyba nie mocuje się wszystkich dachówek? Chodzi mi oczywiście o mocowanie takimi drucianymi uchwytami.

 

Jakbys mial blachodachowke , to mogloby to byc 9 arkuszy , a tak tylko kilka dachowek ...

 

Obawiam się, że gdybym miał blachodachówkę, to całego dachu szukałbym u sąsiadów :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o narażenie foli na promienowanie UV?

Piszą, że czas od montażu na dachu do ostatecznego pokrycia zewnętrznego dachu wynosi 4 miesiące. Jeżeli podbitka byłaby robiona dopiero w przyszłym roku to słyszałam, że może się rozlecieć lub skrócić swoją żywotność. Od spodu przecież folia nie byłaby niczym zabezpieczona przed UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie nie mam kasy na podbitkę i tynk elewacyjny, a chciałbym te dwie rzeczy robićw tym samym czasie , zabezpieczyłem się przed ptakami i innymi szkodnikami tak, że od strony poddasza przed założeniem wełny pomiędzy krokwiami umieściłem pasy siatki takiej od styropianu , przyczepiłem ją zszywaczem do boków krokwi i do łat , wełna została dosunięta do siatki , z drugiej strony przy ocieplaniu również wywinełem pas siatki ponad styropian tak że zaszedł na okap dachu , również go przymocowałem do krokwi , efekt jest taki że żaden ptak tam się nie dostanie bo musiałby pokonać 2 warstwy siatki , a jednocześnie jest zapewniona wentyjacja pokrycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...