Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wierzycie w Feng Shui?


Szanta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 325
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Salon od południa, kuchnia północ, jadalnia wschód.

 

Z mojego punktu widzenia bardzo dobrze.

Chłodna kuchnia, fajny słoneczny salon - lubie taki układ w domach w ktorych bywam sam tez tak mam

 

Na południu domu jest duzy taras przed nim nieregularny staw z wyspą na środku

 

dla mnie bomba ten taras od południa - mozna sie mile wygrzewać na słoneczku za domem. Niepokoii mnie natomiast ten staw - nie masz Majka klopotow z komarami. :wink: :D

 

Ja zamiast stawu mam w tym miejscu "płozacy" jałowiec srednica z 8 metrów, wysokość ze dwa. Niektórym znajomym niepodoba się ta roslinka ze niby dzieli ogród a ja ją baaardzo lubie i nie zamierzam wycinać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

 

z tymi sypialniami to nie taka prosta sprawa. Ważne są daty urodzin poszczególnych członków rodziny (z tego, co wiem :roll:).

A jeżeli chodzi o linię okno-drzwi to nie wiem, czy nie zaszkodzi Waszym palcom :wink:

W każdym razie ja miałam łóżko ustawione na ścianie od łazienki (za głową miałam kibelek). Miałam kiedyś kota, który się uwielbiał wylegiwać w miejscu, w którym tak fatalnie ustawiłam łóżko. Czytałam, że kociaki lubią miejsca naładowane niezbyt dobrą energią dla człowieka (psy przeciwnie). Kiedy przestawiałam łóżko nie miałam zielonego pojęcia o FS, ale mąż zwrócił mi uwagę, że tam wylegiwała się w fotelu nasza kotka i nie jest to najlepsze miejsce na nocny odpoczynek.Spałam tak jakieś 3-4 tygodnie i konsultant FS będąc u mnie zwrócił uwagę na to niefortunne ustawienie łóżka. Fakt faktem jest, że w przeciągu tych kilku tygodni chorowałam i nie mogłam się doleczyć, co z uwagi na mój odmienny stan było kłopotliwe (lepiej nie brać antybiotyków, aspiryny itd.). Przestawiłam łóżko w inne miejsce, ale na linii drzwi-ściana. Głowę i nogi mam poza drzwiami, ale brzunio centralnie wystawiony na drzwi. i co? Otóż (może to przypadek), ale przeziębieie, z którym walczyłam przeszło jak ręką odjął (nic nie złapałam od 3 miesięcy :D). Zalecił mi też fachowiec od FS, żeby spać przy zamkniętych drzwiach, ale to już mnie przerosło. Nie znoszę zamkniętych pomieszczeń. Ba! Lepiej się wysypiam przy otwartych drzwiach niż przy zamkniętych. Tak więc myślę, że w FS dla każdego jest coś dobrego. Nie zaszkodzi dobrych rad wypróbować i dopasować do siebie. Ważne, zeby nam się dobrze żyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

 

z tymi sypialniami to nie taka prosta sprawa. Ważne są daty urodzin poszczególnych członków rodziny (z tego, co wiem :roll:).

 

Xuan, MrHyde, telstar, prosze zdementujcie to co twierdzi Szanta bo jeszcze ktoś weźmie na powaznie że data urodzenia ma wpływ na lokalizację sypialni.

 

ja biorę na powaznie. Wystarczy znak zodiaku, czy konkretna data? :D

drzwi od sypialni mamy zamknięte, bo mąż boi sie chyba duchów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

 

z tymi sypialniami to nie taka prosta sprawa. Ważne są daty urodzin poszczególnych członków rodziny (z tego, co wiem :roll:).

 

Xuan, MrHyde, telstar, prosze zdementujcie to co twierdzi Szanta bo jeszcze ktoś weźmie na powaznie że data urodzenia ma wpływ na lokalizację sypialni.

 

 

Nie tyle daty urodzenia co data zakończenia budowy (są takie 20-letnie okresy i trzeba wiedzieć w którym z nich dom jest w stanie surowym zamkniętym, tzn. na przykład 1984-2004 lub 2004-2024).

 

Można też ustawić łóżko czy biurko dokładnie (kilkustopniowa dokładność) w określonym celu, aby czerpać konkretny rodzaj energii i wtedy potrzebna jest data urodzenia mieszkańców. Również przy budowie domu można dom 'skroić' na miarę, to znaczy z wielką dokładnością ustalić kąt skierowania drzwi wejściowych i wtedy też się korzysta z dat urodzenia mieszkańców.

 

Pozdrawiam

xuan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

 

z tymi sypialniami to nie taka prosta sprawa. Ważne są daty urodzin poszczególnych członków rodziny (z tego, co wiem :roll:).

 

Xuan, MrHyde, telstar, prosze zdementujcie to co twierdzi Szanta bo jeszcze ktoś weźmie na powaznie że data urodzenia ma wpływ na lokalizację sypialni.

 

 

Nie tyle daty urodzenia co data zakończenia budowy (są takie 20-letnie okresy i trzeba wiedzieć w którym z nich dom jest w stanie surowym zamkniętym, tzn. na przykład 1984-2004 lub 2004-2024).

 

Można też ustawić łóżko czy biurko dokładnie (kilkustopniowa dokładność) w określonym celu, aby czerpać konkretny rodzaj energii i wtedy potrzebna jest data urodzenia mieszkańców. Również przy budowie domu można dom 'skroić' na miarę, to znaczy z wielką dokładnością ustalić kąt skierowania drzwi wejściowych i wtedy też się korzysta z dat urodzenia mieszkańców.

 

Pozdrawiam

xuan

 

ooo rany :o

stan surowy zamkniety 1988 rok

 

jak "Kąt drzwi wejściowych" moje otwierają się na środku litery H /tej poprzeczki/ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xuan, MrHyde, telstar, prosze zdementujcie to co twierdzi Szanta bo jeszcze ktoś weźmie na powaznie że data urodzenia ma wpływ na lokalizację sypialni.

No niestety, ale to prawda ! :D

Nie ma dobrej (prawdziwej) konsultacji Feng Shui bez odpytania przez konsultanta wszystkich domowników o daty urodzenia wraz z godzinš.

8)

Ponadto niezbędna jest też data "urodzenia się" domu.

Zarówno w Szkole Kompasu, jak i w Czterech Filarach Przeznaczenia (chińska astrologia) data urodzenia decyduje o tym, czy dany kierunek/lokalizacja jest korzystna dla danej osoby.

 

Pozdrawiam,

telstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xuan, MrHyde, telstar, prosze zdementujcie to co twierdzi Szanta bo jeszcze ktoś weźmie na powaznie że data urodzenia ma wpływ na lokalizację sypialni.

No niestety, ale to prawda ! :D

Nie ma dobrej (prawdziwej) konsultacji Feng Shui bez odpytania przez konsultanta wszystkich domowników o daty urodzenia wraz z godzinš.

8)

Ponadto niezbędna jest też data "urodzenia się" domu.

Zarówno w Szkole Kompasu, jak i w Czterech Filarach Przeznaczenia (chińska astrologia) data urodzenia decyduje o tym, czy dany kierunek/lokalizacja jest korzystna dla danej osoby.

 

Pozdrawiam,

telstar

 

Dzieki za interwencję, choć spodziewałem sie jednak innej odpowiedzi. No cóż, to ja juz wiecej pytań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę na powaznie. Wystarczy znak zodiaku, czy konkretna data? :D

drzwi od sypialni mamy zamknięte, bo mąż boi sie chyba duchów 8)

Majeczko,

dla prostego okreœlenia korzystnych kierunków Waszych, wystarczyłby rok urodzenia (o ile nie jest to data sprzed/lub 4/5 lutego !).

Jednak bez kompasu i dokładnego pomiaru kierunków w domu się nie obejdzie.

Jeœli jednak chciałabyœ poważniej podyskutować (tu chyba nie miejsce na to), to sięgnij do poniższego forum :lol:

Pozdrawiam,

telstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się dokładniej wgłębić w Wasze wątki, bo widzę że trwa ciekawa dyskusja :)

 

A przy okazji, chciałam zapytać, jak prawidłowo powinna wisieć podkowa?

Mnie się wydaje, że odwrotnie niż na zdjęciu: http://www.takmieszkam.pl/obrazki/podkowa.gif tu: http://www.takmieszkam.pl/ , ale nie wiem czy mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że to nie należy do tego poważnego feng shui :)

To taki ludowy zwyczaj :) aczkolwiek mający swoje korzenie w Chinach 8)

 

Jeżeli podkowa wisi na zewnętrznej stronie drzwi, to powinna wisieć "nogami do dołu", natomiast wewnątrz mieszkania - na drzwiach albo nad nimi - nogami do góry. Wynika to z "układu fotela" (czterech zwierząt ochronnych) które są opisane w każdej książce o feng shui. Zwyczaj wieszania podkowy w ten sposób przywieźli do Polski Jezuici podróżujący po Chinach. To właśnie miało przedstawiać te zwierzęta ochronne. Ludzie byli wtedy podatni na takie różne teorie, więc zwyczaj się przyjął w błyskawicznym tempie :D

 

xuan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam, że to nie należy do tego poważnego feng shui :)

To taki ludowy zwyczaj :) aczkolwiek mający swoje korzenie w Chinach 8)

 

Jeżeli podkowa wisi na zewnętrznej stronie drzwi, to powinna wisieć "nogami do dołu", natomiast wewnątrz mieszkania - na drzwiach albo nad nimi - nogami do góry.

 

Dzięki za konkretną odpowiedź :) A jak położyłabyś podkowę np. na parapecie okiennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

smartcat:

widzę, że jesteś poważnie zdeterminowany aby nie wierzyć w FS. Tak tez mozna. A w teorie względności wierzysz? A w teorie ewolucji? Mimo, ze nie wszystko rozumiesz to wiesz że to prawda.

A dopuszczasz do siebie myśl że ludzie jeszcze nie wszystko wiedzą, tak naukowo?

Czy kuchenka indukcyjna może oddziaływać na rozrusznik serca? Może i to bardzo silnie.

A czy zastep zuchów może rozchustac statek wycieczkowy? Tak tylko musi to robic z wyczuciem.

To sa wszystko przykłady działania rezonansu: w fizyce, w nauce o społeczeństwie też (vide przykład kariery wodza Samoobrony).

Jak powiedział pewien specjalista od literatury: sa na ziemi i niebie rzeczy o których nie śniło sie Waszym filozofom...

Może warto o tym pamietac :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...