Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wierzycie w Feng Shui?


Szanta

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 325
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja niby nie wierze w to całe FENG SHUi , ale ostatnio obejrzłam nz Tv style program o tej tematyce. Mówili o typowych błędach w urządzeniu domu. Było cos o lustrzach naprzeciwko łózka, ze cos tam sie odbija ( sen chyba :lol: ) i że sie gorzej śpi. I teraz zanim się połozę to sprawdzam, czy aby nie odbijam sie w tym lustrze lezac w łózku i często przesuwam na męża strone :oops: :lol: . A on patrzy na mnie z takim wyrazem twarzy jakby chciał powiedzieć "WARIATKA" :wink: :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Podobno Chińczycy wierzą, ze jak człowiek śpi to jego dusza opuszcza ciało aby odpocząć a jak zobaczy swoje odbycie w lustrze, to się może przestraszyć i wtedy wraca do ciała a człowiek budzi się zmęczony.

Inna historia jest związana z zdrada w małżeństwie. Nie należy mieć lustro naprzeciw łóżka małżeńskiego bo w ten sposób jakby "zaprasza" się trzecia osobę do tego związku. Natomiast jeśli jest ktoś sam a chce znaleźć sobie partnera to lustro naprzeciwko łóżka jak najbardziej wskazane... :D :wink: Sie naczytałam, co? :lol:

Tak na prawdę to ja wierze, ze FS to dużo więcej niż takie opowieści. Moim zdaniem tam chodzi przede wszystkim o przepływ energii. O to aby był dobry. A energia jak każdy wie istnieje, wiec cos w tym musi być.

Ja tylko nie lubię popadać w jakieś skrajności. Nie chodzi tez o to aby człowiek czul się prześladowany.

Dlatego uważam, ze wszystko jest dobre co nam służy. Jeśli czujemy, ze cos zamiast nas odciążać i sprawiać, ze jesteśmy wolny i szczęśliwy.., sprawia, ze dźwigamy tylko dodatkowy ciężar i podporządkujemy się czemuś na sile, to należy z tego zrezygnować...

Człowiek, to podobno mądre zwierze. :wink: Jak tylko przestaniemy słuchać innych a zaczniemy wsłuchiwać się w samych siebie, to zaraz zaczniemy dostrzegać co jest dla nas odpowiednie a co nie.

Tak jest i z FS. Jeśli czujemy, ze nam służy - ok. Jeśli my służymy FS - to już gorzej.

Osobiście znajduje w tym dużo interesujących rzeczy i nawet cześć tego mi odpowiada. Natomiast nie dam się przez to zdominować.

Człowiek jest kowalem własnego losu i zdane lustro tu nie pomoże a ni nie zaszkodzi. :wink:

Ale o energię dbać trzeba. W zagraconym mieszkaniu, nie tylko energia ma problem aby swobodnie płynąć. :wink: Myślę, ze o to w FS przede wszystkim chodzi. O energie i jak uczynić z niej najwięcej możliwą współpracowniczkę. :D Aby nie przeszkadzała nam w życiu a raczej nas wspomagała.

Nawet jedzenie to energia, nie? A wiadomo, ze tez trzeba wiedzieć jak mądrze się nią posługiwać, bo inaczej zamiast pomagać, szkodzi.

:D

No dobra.., ide juz, ide.... :lol: Zanim Wam dobra energie zepsuje... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Chińczycy wierzą, ze jak człowiek śpi to jego dusza opuszcza ciało aby odpocząć a jak zobaczy swoje odbycie w lustrze, to się może przestraszyć i wtedy wraca do ciała a człowiek budzi się zmęczony.

Inna historia jest związana z zdrada w małżeństwie. Nie należy mieć lustro naprzeciw łóżka małżeńskiego bo w ten sposób jakby "zaprasza" się trzecia osobę do tego związku. Natomiast jeśli jest ktoś sam a chce znaleźć sobie partnera to lustro naprzeciwko łóżka jak najbardziej wskazane... :D :wink: Sie naczytałam, co? :lol:

Niestety !!! Taka jest większość książek w naszym kraju. Powtarzają "historie nie z tej ziemi", którym nawet ich twórca Lin Yun już w 1989 roku zaprzeczył. Ale cóż....jeśli znajdują chętnych...któż nie skorzysta z lekkiego, łatwego i przyjemnego "feng shui"......

Tak na prawdę to ja wierze, ze FS to dużo więcej niż takie opowieści. Moim zdaniem tam chodzi przede wszystkim o przepływ energii. O to aby był dobry. A energia jak każdy wie istnieje, wiec cos w tym musi być. (...)

Ale o energię dbać trzeba. W zagraconym mieszkaniu, nie tylko energia ma problem aby swobodnie płynąć. :wink: Myślę, ze o to w FS przede wszystkim chodzi. O energie i jak uczynić z niej najwięcej możliwą współpracowniczkę. :D Aby nie przeszkadzała nam w życiu a raczej nas wspomagała.

I tu dotknęłaś sedna klasycznego, tradcyjnego Feng Shui.

:D

A o co chodzi w tym prawdziwym Feng Shui ? Co zrobić z tą energią ?

Właśnie chodzi o to : "uczynić z niej najwięcej możliwą współpracowniczkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

wlasnie przeczytalam caly watek i nie wiem co myslec :-?

 

obecnie od lat spimy w sypialni, gdzie drzwi sa na przeciw okna, okno otwarte (bo lubie swieze powietrze) drzwi otwarte (bo koty chodza ;) ). Oczwiscie łóżko jest pomiedzy drzwiami a oknem. Do tego mamy lazienke kolo sypialni. nie mamy mozliwosci przemeblowania bo sypialnia jest zbyt mala. do przeprowadzki pozostalo jakies 6-9 miesiecy - co w takiej sytuacji powinnam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
A ja jestem gdzieś pomiędzy, powiem szczerze... niby nie wierzę całkowicie, i wszystkiego nie uzależniam od nauk Feng Shui, ale pewne części wystroju zrobiłam zgodnie... :) Np. mam lustro w drzwiach od toalety, które są na przeciwko drzwi... Bo tak ponoć pieniądze uciekają z domu, a jak się wstawi lustro, to nie... :) Moim zdaniem Feng Shui może działać trochę na zasadzie samospełniającej się obietnicy... Ustawiasz sobie lustro gdzie trzeba, wstawiasz fontannę i wierzysz, że teraz w twoim życiu nareszcie wszystko się ułoży... i się układa, bo w to wierzysz... Takie jest moje zdanie... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem gdzieś pomiędzy, powiem szczerze... niby nie wierzę całkowicie, i wszystkiego nie uzależniam od nauk Feng Shui, ale pewne części wystroju zrobiłam zgodnie... :) Np. mam lustro w drzwiach od toalety, które są na przeciwko drzwi... Bo tak ponoć pieniądze uciekają z domu, a jak się wstawi lustro, to nie... :) Moim zdaniem Feng Shui może działać trochę na zasadzie samospełniającej się obietnicy... Ustawiasz sobie lustro gdzie trzeba, wstawiasz fontannę i wierzysz, że teraz w twoim życiu nareszcie wszystko się ułoży... i się układa, bo w to wierzysz... Takie jest moje zdanie... :)

 

Masz rację, więcej tu autosugestii niż rzeczywistego działania. Zresztą na takiej samej zasadzie działają horoskopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Pozwolę sobie zacytować:

 

"Reiki, Feng Shui, to niebezpieczne praktyki okultystyczne pochodzenia wschodniego, różdżkarstwo, wahadełko, odpromienniki, radiestezja. Te ostatnie nie znajdują żadnego potwierdzenia w solidnych badaniach naukowych. Podobnie teorie wyjaśniające propagowane przez radiestetów (dotyczące cieków wodnych, rozkładu energii w człowieku, tajemnego promieniowania szkodliwego, właściwości różdżki, odpromienników) mają charakter pseudonaukowy. Oparte są głównie na spirytyzmie i na czarach."Nie są to moje słowa, ale całkowicie sie z nimi zgadzam.

 

Hm, to ja do tego nawiążę.

Jednym z bardziej znanych księży zajmujących się tymi sprawami był o. Czesław Klimuszko. (Byli też inni, nazwisk nie pamiętam)

Były rektor KULu prof. dr hab. Bolesław Pylak (zresztą arcybiskup) jest duszpasterzem radiestetów w Polsce i sam się radiestezją czynnie zajmuje. Na temat radiestezji oraz medycyny niekonwencjonalnej napisał kilka książek. Na KULu odbywały się też sympozja czy konferencje poświęcone tej tematyce. Z tego powodu jakoś mi te czary do tej tematyki nie przystają. Ferment sieje pewna radiostacja i telewizornia (wszyscy wiemy która) i ferment się rozsiewa. A wracając do medycyny akademickiej to właśnie narodziła się z tej ludowej :-? i nadal z niej czerpie. Zanim zaczęto stosować kwas acetylosalicylowy w formie tabletki aspiryny, podawano go jako odwar z kory wierzby - to tylko jeden z przykładów, a można by znaleźć wiele. Niektóre "ludowe" sposoby na różne przypadłości są dopiero teraz przez naukę potwierdzane. Wiele odkryć jeszcze przed nami.

Dlatego e-Mandziu zastanów się nad bezkrytycznym potępianiem w czambuł spraw, o których jeszcze za mało wiadomo.

A pozycje książkowe abp Pylaka z łatwością znajdziesz w Internecie, jak również informacje o konferencjach organizowanych przez wspomnianą uczelnię katolicką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 1 month później...
Ja nie tylko wierze ale przekonałem się na własnej skórze że to działa. Temat jest bardzo rozległy inie sposób go pojąć. Zresztą nie każdy musi być fachowcem od wszystkiego. Po projekt idzie się do architekta a po poradę Feng Shui do konsultanta ja korzystałem z tego http://www.feng-shui.slask.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...