Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alkohole- w jakich gustujecie?


izat

lubię:  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. lubię:



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wypróbowałam dzisiaj drinka Sunrice i smakuje hmmmmmmmmmmmmm całkiem fajnie dla kubków smakowych :)

sok wycisnęłam z pomarańczy, bardzo słodkich pomarańczy

mniam

 

widzisz izat :wink:

normalnie moezmy sie umowic na drinka - podobne gusta mamy ;)

 

z tequila sunrise jest jeszcze taki "myk" ze brzeg kieliszka (powinien byc chyba taki rozszerzany ku gorze) moczy sie w wodzie a potem w... soli albo cukrze (taka "obwodke" sie robi) :wink:

ja wole wersje z cukrem ale znam takich co tylko sol :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano nie mozemy

ale jakos sie zgadamy :wink:

oby nie jako 70-letnie staruszki :wink:

 

 

aha!

zakupilam dzis cos...

mianowicie wodke wisniowa (40% :wink: ) Soplica :lol:

potrzebna mi bedzie do zapeklowania miesa - tak w przepisie stalo - ale pewnie mi zostanie i sprobuje jak toto smakuje 8)

wodki generalnie nie lubie ale w ramach experymentu sie poswiece :wink: :lol:

ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre wino jest niczym eliksir dla duszy i balsam dla ciała

 

 

Bardzo mi się podoba. Super. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i nie zauważyłem aby ktoś przyznał się do używania... ...vermouth-ów. :wink: Ja ostatnio nałogowo pijam Cinzano Bianco (lubię jeszcze Martini Bianco i białą Istrę) i piwa, ale raczej te ze wschodu. Właśnie siedzę i saczę litewskie piwko Utenos, ale moim faworytem jest ukraińskie piwko o polskiej nazwie Lwowskie. :wink:

 

Z win mołdawskich moim ulubieńcem jest wino-rum (nazwy nie pamiętam). :lol: Ale naprawdę szczerze polecam wina z południowej Europy: u mnie pod blokiem jest sklepik "Winnice Krymu" i zostawiłem w nim już sporo złotówek. :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

wczoraj tylko peklowalam - czyli zalewalam alkoholem [siebie i mieso :lol: - nie musi byc wisniowka moze byc po prostu wodka - zeby zmiekczyc :wink: -> mieso a nie kucharza :lol: :lol: :lol: ] + odrobina sosu sojowego (niekoniecznie) przyprawy (ja dalam taka mieszanke do miesa do duszenia + pieprz (sol minimalnie) ) i na noc do lodowki na najzimmniejsza polke :wink:

 

a dzis podsmazylam krotko na ostrym ogniu (oliwa + bardzo dobre maslo) (wszesniej ugotowalam suszone grzybki zeby przestaly byc suszone + zeszklilam na patelni cebulke - 2 srednie glowki , ale mozna spokojnie dac trzecia )

- to wszystko do gara -> czyli miesko + grzyby z ta cebulka + szklanka bulionu (lub wywaru rosolowego) ja wzielam knorra kostke bo juz nie mialam sily bawic sie w rosol) i to wszystko dusilam ok 40-50 minut (zalezy to od kawalkow mieska) aha - jak wyparowywalo to podlewalam woda z tych ugotowanych grzybow (mala paczuszka podgrzybkow + 2 male paczki borowikow - ale to wedlug uznania jak ktos lubi grzyby to moze wiecej dac :wink: )

na koniec troche smietany ewnetualnie z odrobinka soli i odrobinka cukru

 

Aha - miesko to cielecina (ja wzielam i lopatke al mozna poledwiczki ) :wink:

Przy smazeniu trzeba wyczaic moment az beda "gumiaste" i wtedy do gara do duszenia

A przy duszeniu juz - wylapac moment jak beda "kleiste" :wink:

Uwazac z sola! bo bulion jest dosyc slony ! zeby nie przedobrzyc (pieprz za to nawet spore ilosci)

 

A teraz najwazniejsze - musza odczekac min. pare godzin przed ponownym podsmazeniem i podaniem do zjedzenia :wink:

To bedzie na romatyczna kolacje :wink:

 

plusy : w sumie nie robi sie dlugo (czasami po 30 min. duszenia ponoc juz jest dobte , jest pyyyyszne (kot chcial pozrec wiec to najwieksza rekomendacja)

proste do zrobienia (nawet ja umialam a nie jestem obcykana w kuchni) :wink:

 

minusy: droga zabawa :-? cielecina + grzyby + oliwa - drogo wychodzi :-? no ale raz na jakis czas mozna poszalec .... :wink: , trzeba dzien wczeniej to miecho przygotowac :wink:

 

 

no ale byl ten alkohol wiec.... nie jest tak ze zupelnie nie trzymam sie tematu watku :wink: :lol: mozna spozywac trocszke alkoholu w miesie tez :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis bedzie! dziiis! :wink:

 

wisniowka (wodka wisniowa) - chodzi o wyytrawna taka :wink: (ona lekko slodkawa jest ale bron boze "nalewki babuni"!!!!) Aha - ze 40% powinna miec :wink:

Zamiast wisniowy mozna uzyc grappy (ale nie zawsze bywa ) albo po prostu - normalnej wodki - chodzi o mocny alkohol ktory zmiekczy przez noc mieso

Nieduze ilosci (gora pol szklanki) :wink:

ewentualnie - mozna ten punkt olac - po prostu ciut dluzej bedzie sie dusilo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...