Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

domek ekstra - czy możecie napisać jakiego programu używaliście do wizualizacji/projektowania łazienki? dzięki za odp

 

Witaj

 

Mam prośbę, czy możesz przerzucić swój post do naszych komentarzy?:) Chcemy uniknąć bałaganu w dzienniku. Program ze strony firmy Koło. Fajny choć nieco uciążliwy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kraktom napisz jaki wentylator zastosowales w lazience -jakie rozwiazania (z czujnikiem wilgotnosci itp?)

czy nie robia sie skropliny w rurze odprowadzajacej wilgoc?

pozdrawiam

 

ps .poza nozna na szczescie sa jeszcze inne dyscypliny ,w ktorych mozna zdobywac bramki

 

Hehe ale nie w lotnictwie sportowym :) Chyba, że w Red Bull air races :) Tam jakieś bramki stoją.

 

Co do wentylacji. My mamy centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła, przewody izolowane paroszczelne, skropliny z centrali spływają do kanalizacji. Całość wentylacji w domu załatwia ta centrala (Mistral z firmy ProVent) z rekuperatorem.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasze gratulacje piękny dom z super detalami moja żona znajduje w nim swoje ulubione akcentów dekoracyjnyhc a ja rozwiazań technicznych.

Ale co tam dom, nowo narodzona pociecha to dopiero miód malina gratulujemy wam obojgu fajny synek ( odpukałem w niemalowany blat żeby nie zapeszyć).

Przyglądamy się waszym poczynaniom jakiś czas, gdyż sami zamierzamy budować Słoneczko w Częstochowie. Jesli możecie proszę przeslijcie wasz rozkład pomieszczeń.

 

ps. to teraz macie już dwa słoneczka heheh :D

 

Pzodrawiamy

Jacek i Aneta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nasze gratulacje piękny dom z super detalami moja żona znajduje w nim swoje ulubione akcentów dekoracyjnyhc a ja rozwiazań technicznych.

Ale co tam dom, nowo narodzona pociecha to dopiero miód malina gratulujemy wam obojgu fajny synek ( odpukałem w niemalowany blat żeby nie zapeszyć).

Przyglądamy się waszym poczynaniom jakiś czas, gdyż sami zamierzamy budować Słoneczko w Częstochowie. Jesli możecie proszę przeslijcie wasz rozkład pomieszczeń.

 

ps. to teraz macie już dwa słoneczka heheh :D

 

Pzodrawiamy

Jacek i Aneta.

 

Witamy

Dziękujemy za gratulacje i ciepłe słowa :) Zabieram się do skanów naszego projektu, już parę osób pytało o zmiany jakie wprowadziliśmy. Prześlę na priva.

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moc życzeń dla Franka i jego rodziców! Tworzycie piękną rodzinę! :D

 

a teraz gratulacje pięknego domu... jestem pod wrażeniem! Ponieważ chciałabym osiągnąć u siebie podobny efekt - sielskiego, wiejskiego domu, mam pytanie dotyczące belek na suficie - jak są montowane? U nas również sufit z płyt k/g i martwiłam się, że nie ma możliwości zrobienia takich klimatycznych drewnianych belek... A tu proszę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc życzeń dla Franka i jego rodziców! Tworzycie piękną rodzinę! :D

 

a teraz gratulacje pięknego domu... jestem pod wrażeniem! Ponieważ chciałabym osiągnąć u siebie podobny efekt - sielskiego, wiejskiego domu, mam pytanie dotyczące belek na suficie - jak są montowane? U nas również sufit z płyt k/g i martwiłam się, że nie ma możliwości zrobienia takich klimatycznych drewnianych belek... A tu proszę! :D

 

Dziękujemy :)

Belki są podwieszone do konstrukcji dachu na płaskownikach perforowanych oraz wsparte na ścianach nośnych. Belki to 16x16 więc znawcy zorientują się od razu, że nie są to elementy nośne ale 18x18 byłyby już zbyt ciężkie i masywne. Taka belka jak sucha to waży niewiele więc spokojnie można podwieszać, nie warto wieszać mokrych bo nimi kręci przy wysychaniu.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

napisz Kraktom jak sprawdza sie ogrzewanie (moze podasz koszt rachunku).Zrobilem kominek -na razie nim sobie dogrzewamy podczas prac i tak zastanawiam sie czy robic DGP (boje sie duzych rachunkow za drozejacy gaz).

I najwazniejsze jestem na podobnym etapie budowy co Wy rok temu ,czyli sufity podwieszane.Mam dylemat czy szpachlowac polaczenia plyt czy zostawiac na wiosne? Ty bodajze szpachlowales od razu ,napisz jak to wyglada po roku -nie pekaja?

Szpachlowales uniflottem knaufa?

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

napisz Kraktom jak sprawdza sie ogrzewanie (moze podasz koszt rachunku).Zrobilem kominek -na razie nim sobie dogrzewamy podczas prac i tak zastanawiam sie czy robic DGP (boje sie duzych rachunkow za drozejacy gaz).

I najwazniejsze jestem na podobnym etapie budowy co Wy rok temu ,czyli sufity podwieszane.Mam dylemat czy szpachlowac polaczenia plyt czy zostawiac na wiosne? Ty bodajze szpachlowales od razu ,napisz jak to wyglada po roku -nie pekaja?

Szpachlowales uniflottem knaufa?

pozdrawiam

Tomek

 

Witam

Rachunek za gaz za 2 m-ce 9 i 10 ok. 300 PLN, dom się wygrzewał, cwu non-stop, podłogówki nie wyregulowane, nie dogrzewałem kominkiem. Teraz dogrzewam kominkiem choć nie za wiele bo powietrze suche i dziecko złapało katar (kupiliśmy nawilżacz). Dom trzyma ciepło, standardowa temperatura 21,5-22 ale non stop bez obniżenia nocnego żeby w chłodzie w nocy z pieluchami nie ganiać :)

Sufity u nas były 2 etapowo, na jesień kręcone, w kwietniu szpachlowane, malowane. Płyty jak drewno muszą wyschnąć inaczej popękają. Szpachlowane były nie uniflotem jak chciałem. Ekipa woli robić czymś co się nazywa Vario. Nie pękają.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...