Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Witam! Jestem na Waszej stronie po raz pierwszy, jestem zachwycona tym co zabaczyłam! Gratuluję pięknego wykończenia domu! Naprawdę bardzo ładny!

pzdr

Marta

 

Dziękujemy bardzo za miłe słowa :) Od wczoraj cieszymy się jeszcze bardziej bo stolarz wreszcie założył nam listwy na połączeniach podłogi drewnianej z płytkami. Długo to trwało oj długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cudowny domek ! Uwielbiam takie klimaty :-) Gratuluję odwagi i cierpliwości w dobieraniu szczegółów w wystroju, który nie jest sztampowy i dlatego nie ma na rynku dużo towarów w tym stylu.

Powiedzcie mi prosze gdzie kupiliście / zamówiliście tą śliczną komodę w holu, przy której stoisz Madziu i jesz coś smakowitego z talerzyka.

 

Pozdrawiam gorąco i życze delektowania się spokojem we własnym domu.

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- okap wykonał nasz płytkarz a w środku siedzi wkład z nierdzewki wykonany przez spawacza, do wkładu podłączony jest wyciąg z wentylacji z rekuperatorem poprzez wymienny filtr tłuszczowy.

Czy mógłbyś bardziej szczegółowo wyjaśnić konstrukcję tego wkładu? Może jakieś zdjęcia? Szczególnie ten filtr tłuszczowy mnie bardzo interesuje. Też planuję wykonanie okapu tego typu w mojej kuchni tylko nie wiem jak to technicznie powinno być zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

- okap wykonał nasz płytkarz a w środku siedzi wkład z nierdzewki wykonany przez spawacza, do wkładu podłączony jest wyciąg z wentylacji z rekuperatorem poprzez wymienny filtr tłuszczowy.

Czy mógłbyś bardziej szczegółowo wyjaśnić konstrukcję tego wkładu? Może jakieś zdjęcia? Szczególnie ten filtr tłuszczowy mnie bardzo interesuje. Też planuję wykonanie okapu tego typu w mojej kuchni tylko nie wiem jak to technicznie powinno być zorganizowane.

 

Wkład jest z blachy nierdzewnej. Trzeba wykonać okap. Zdjąć najlepiej na karton szablon bocznych ścian wkładu, narysować wymiary (szerokość bo pozostałe wyjdą z szablonów) zanieść do blacharza który robi z nierdzewki. Wyjaśnić o co nam chodzi i już. Aha w górnej części otwór do wentylacji, komina, itp. U nas jest podłączone bezpośrednio do centrali wentylacyjnej przez kasetowy filtr tłuszczowy, można kupić w Casto na dziale kominki, a wkłady p.tłuszczowe z gęstej metalowej siatki na dziale okapy. Wkład mocowałem wkrętami do ściany.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za za za zauroczona.w ogole jest to cieply i fanastycznie urzadzony domek.widze w nim duzo recznej cierpliwej pracy.mnostwo elementow ktore sprawiaja ze calosc jest nieskazitelnie doskonala.

gratuluje slicznego synka.

dom jest boski.

pozdrawiam i z checia bede do was zagladac aby nacieszyc oko.

dawno nie sleczalam przy komputerze z otwarta buzia.dzis na waszej stronie naprawde mi szczeka opadla.

czysciutklo milutko.az chcialo by sie tam zostac i nie wychodzic.

pieknie

zycze wszystkiego dobrego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny domek ! Uwielbiam takie klimaty :-) Gratuluję odwagi i cierpliwości w dobieraniu szczegółów w wystroju, który nie jest sztampowy i dlatego nie ma na rynku dużo towarów w tym stylu.

Powiedzcie mi prosze gdzie kupiliście / zamówiliście tą śliczną komodę w holu, przy której stoisz Madziu i jesz coś smakowitego z talerzyka.

 

Pozdrawiam gorąco i życze delektowania się spokojem we własnym domu.

Anula

 

hej,

dziękujemy za wypowiedź:)

Ta komoda, o którą pytasz została zamówiona wraz z półeczką wiszącą nad nią w Cepelii, producent z Makowa Podhalańskiego, ale nie znam niestety namiarów. Cepelia oferuje także szafy, kufry, łózka, stoły i krzesła z tej samej serii (meble dębowe, olejowane).

Pozdrawiamy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za za za zauroczona.w ogole jest to cieply i fanastycznie urzadzony domek.widze w nim duzo recznej cierpliwej pracy.mnostwo elementow ktore sprawiaja ze calosc jest nieskazitelnie doskonala.

gratuluje slicznego synka.

dom jest boski.

pozdrawiam i z checia bede do was zagladac aby nacieszyc oko.

dawno nie sleczalam przy komputerze z otwarta buzia.dzis na waszej stronie naprawde mi szczeka opadla.

czysciutklo milutko.az chcialo by sie tam zostac i nie wychodzic.

pieknie

zycze wszystkiego dobrego :D

witaj,

baaaardzo dziękujemy za komentarz:) jestem wzruszona.....i chyba zaraz obrosnę w piórka:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pierwszy raz zaglądam do Waszego dziennika żeby pooglądać Wasz dom. Zgaduje, że drzemie w Was artystyczna dusza, bo żeby tak sobie to wszystko poukładac to trzeba miec w sobie cos z artysty albo korzystac z pomocy kogoś kto ma artystyczne zacięcie. Bardzo mi sie podoba Wasz dom -przywołuje wspomnienia rodzinnego domu. Sami zastanawiamy się nad wprowadzeniem elementów z cegły i zachowaniem na widoku niektórych elementów drewnianych.

Po prostu super dom - zycze żeby dobrze sie mieszkał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Super Wam wyszedl ten domek.

 

Gratuluje narodzin potomka!! no i przeprowadzki do domu

 

Zainteresowalo mie rozwiazanie z okapem. Czy te puszka z filtrem tluszczowym to jest do kupienia czy zamawialiscie u kogos?? Caly czas zastanawiam sie co zrobic z tym nieszczesnym okapem. Tez mamy miec wentylacje mechaniczna. Tu slysze, ze nie podpina sie okapu do wentylacji bo sie reku brudzi, z drugiej strony szkoda wyrzucac tyle ciepla przez sciane. Zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem jak wy macie tzn okap z filtrem takim do mycia w zmywarce, ma on wtedy duzo wiekszy ciag ( tzn sam okap nie filtr) to podpiete dodatkowo do filtra przeciwtluszczowego i jest jeszcze filtr na samym rekuperatorze chyba. Zastanawia mnie tez to podlaczenie kominka do rekuperatora, chyba musze to poruszyc podczas wykonywania instalacji :)

 

Oczywiscie jak jak zwykle z pytaniami :)

 

1. gdzie zamawialiscie parapety i blaty do lazienki??

2. gdzie zamawialiscie ta podloge z kahrsa? jak sie sprawuje?

3. Czy mozna prosic o namiary na pana od podlog, z ktorego byliscie zadowoleni

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że wychowanie synka pochałania teraz całą uwagę rodziców i chyba dlatego nie pojawiaja się nowe wpisy w dzienniku... :D A synek rośnie pięknie z tego co na zdjęciu widzę...

Tomku, mam kilka pytan...

Po pierwsze stół jadalniany - jakie macie wymiary blatu? Czy to był stół na zamówienie czy kupiliście gotowy?

Po drugie - czy możesz pokazać na zdjęciu te listwy łączące płytki z drewnem na podłodze? Nas czeka za jakiś czas połączenie płytek z panelami, niestety większość takich połączen nie bardzo mi się podoba, a u Was wszystko łądne więc pewnie i te listwy też... :)

No i po trzecie... Z tego co pisałeś wynika, że mieszkacie w domku już przynajmniej od jesieni a więc pierwszą zimę macie już za sobą. Wiem, że grzejecie gazem z sieci tak jak my. Czy możesz zdradzić ile kosztował Cię ten sezon grzewczy? Chciałabym przygotować się psychicznie na nadchodzące rachunki, chociaż u nas to dopiero w przyszłym roku...

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pierwszy raz zaglądam do Waszego dziennika żeby pooglądać Wasz dom. Zgaduje, że drzemie w Was artystyczna dusza, bo żeby tak sobie to wszystko poukładac to trzeba miec w sobie cos z artysty albo korzystac z pomocy kogoś kto ma artystyczne zacięcie. Bardzo mi sie podoba Wasz dom -przywołuje wspomnienia rodzinnego domu. Sami zastanawiamy się nad wprowadzeniem elementów z cegły i zachowaniem na widoku niektórych elementów drewnianych.

Po prostu super dom - zycze żeby dobrze sie mieszkał.

Pozdrawiam

 

Dziękujemy :) Cieszymy się, że podoba się Wam nasz domek i dziękujemy za życzenia! Trzymamy za Was kciuki. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Super Wam wyszedl ten domek.

 

Gratuluje narodzin potomka!! no i przeprowadzki do domu

 

Zainteresowalo mie rozwiazanie z okapem. Czy te puszka z filtrem tluszczowym to jest do kupienia czy zamawialiscie u kogos?? Caly czas zastanawiam sie co zrobic z tym nieszczesnym okapem. Tez mamy miec wentylacje mechaniczna. Tu slysze, ze nie podpina sie okapu do wentylacji bo sie reku brudzi, z drugiej strony szkoda wyrzucac tyle ciepla przez sciane. Zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem jak wy macie tzn okap z filtrem takim do mycia w zmywarce, ma on wtedy duzo wiekszy ciag ( tzn sam okap nie filtr) to podpiete dodatkowo do filtra przeciwtluszczowego i jest jeszcze filtr na samym rekuperatorze chyba. Zastanawia mnie tez to podlaczenie kominka do rekuperatora, chyba musze to poruszyc podczas wykonywania instalacji :)

 

Oczywiscie jak jak zwykle z pytaniami :)

 

1. gdzie zamawialiscie parapety i blaty do lazienki??

2. gdzie zamawialiscie ta podloge z kahrsa? jak sie sprawuje?

3. Czy mozna prosic o namiary na pana od podlog, z ktorego byliscie zadowoleni

 

Pozdrawiam

 

Marta

 

Filtr zrobiłem w ten sposób, że kupiłem w Casto skrzynkę z filtrem zwykłym, wyjąłem go z ramki i w to miejsce wprawiłem filtr wycięty nożycami do blachy z jakiegoś wkładu do okapu electroluxa chyba. Na rekuperatorze są dwa fabryczne filtry z gęstej flizeliny, ponadto nasz rekuperator da się myć w wodzie z płynem do mycia. Co do okapu to jego zaletą jest ciągłe działanie i ciągły obieg powietrza. Zwykłe okapy po włączeniu potrzebują ok. pół godziny na wytworzenie prawidłowej cyrkulacji powietrza i zapachy gotowania roznoszą się po domu. U nas jak na razie tego problemu nie zauważyłem. Kominka do reku nie podłączaj bo go stopisz :) Podłącz go za reku i klapą zwrotną żeby gorące powietrze do reku się nie cofnęło, schemat masz na stronie Proventu.

 

1. Parapety p. Tchorz w Suszcu, polecamy, lakier był nasz od Wiktorczyka kupiony. Blaty p. Musiolik z Suszca też polecamy, terminy u jednego i drugiego stolarskie :) Trzeba się upominać ale gdzie dziś nie trzeba?

 

2. Podłoga w CBM T2 w Gliwicach na Daszyńskiego albo Kozielska. Sprawuje się dobrze, jest ciepła, łatwa do utrzymania i ładnie wygląda :)

 

3. Ten Pan jest z Kotlarni ale przysłał nam go CBM, nie mam pojęcia jak się z nim skontaktować poza nimi. Fakt, że gość solidny.

 

Pozdrawiamy i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że wychowanie synka pochałania teraz całą uwagę rodziców i chyba dlatego nie pojawiaja się nowe wpisy w dzienniku... :D A synek rośnie pięknie z tego co na zdjęciu widzę...

Tomku, mam kilka pytan...

Po pierwsze stół jadalniany - jakie macie wymiary blatu? Czy to był stół na zamówienie czy kupiliście gotowy?

Po drugie - czy możesz pokazać na zdjęciu te listwy łączące płytki z drewnem na podłodze? Nas czeka za jakiś czas połączenie płytek z panelami, niestety większość takich połączen nie bardzo mi się podoba, a u Was wszystko łądne więc pewnie i te listwy też... :)

No i po trzecie... Z tego co pisałeś wynika, że mieszkacie w domku już przynajmniej od jesieni a więc pierwszą zimę macie już za sobą. Wiem, że grzejecie gazem z sieci tak jak my. Czy możesz zdradzić ile kosztował Cię ten sezon grzewczy? Chciałabym przygotować się psychicznie na nadchodzące rachunki, chociaż u nas to dopiero w przyszłym roku...

pozdrawiam

Aneta

 

Hej! Ano pochłania i to jak ;) Sama radość

 

Stół IKEA, krzesła też, model Forsby http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70033525

 

Listwy pokażemy jak zrobimy fotkę :) Niebawem

 

Sezon grzewczy. Trochę dogrzewaliśmy kominkiem głównie w weekendy bo jak ma się nim grzać to non-stop, z przerwami nie ma sensu. Dlatego rozpalałem piątek wieczór gasło samo w poniedziałek rano. Spaliłem 3-4mp drewna jawora po 120 zł za mp u leśniczego. Gaz - pierwszy rachunek na ok. 300 zł, drugi po mrozach ok. 400 zł, trzeci ostatni ok. 250 zł. Przyjdzie jeszcze jeden ale teraz już w dół. Aha mieliśmy wodę na grzanie non-stop od 6-22 jak to przy dziecku. Teraz jest na 2 h rano i 4 h wieczorem 48*C pozostałe godziny 35*C, stąd tak niski ostatni rachunek. Kocioł kondensacyjny pracuje na max. temp. ogrzewania 53*C, wodę użytkową grzeje temp. 60*C. W sumie liczę na ok. 1200 zł za sezon grzewczy co nam odpowiada i za tę kwotę za nic nie zmusiłbym się do ganiania z węglem, popiołem, itp. (w poprzednim domu za sam węgiel płaciliśmy 900 zł na rok i do tego dyżury przy kotle, wstawanie, sprzątanie, czyszczenie i syf w całym domu...) Kominek to co innego, przynajmniej jest na co popatrzeć :) a że przy okazji ciepło, czego chcieć więcej?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...