Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

Jestem zachwycona i będę zaglądać!

Piękny domek i jak oglądam zdjęcia to widzę swoje "wizje", które częściowo już zrealizowałam, a resztę dopiero będę realizowała...

tez kocham naturalne dekoracje, moja kuchnia cała przyozdobiona jest już dyńkami, kasztanami i liśćmi nawet w różnych kompozycjach.. jeszcze nie zaczełam robić świątecznych rzeczy (z braku czasu), ale pewnie skorzystam z ciekawych pomysłów..

podoba mi się ściana ze zdjęciami, ja tak zamierzam zrobić w przedpokoju.. a zdjęcie nad tą szafeczką jest po prostu rewelacyjne!

może jak "wykończymy" i się już wprowadzimy to też jakieś fotki wrzucę, na razie podglądam.. :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć !

Znalazłam Wasz dziennik na forum i nie mogę się nadziwić , bo domek a przedewszystkim wnętrza zrobione są w stylu o jakim marzę.

Miałabym kilka pytań odnośnie wystroju i wykończenia.

Ja z moim chłopakiem jesteśmy w Irlandii od 6 lat za 2 miesiace planujemy zjechać i wykańczać nasz domek , właśnie w stylu wiejskim.

Kominek jest przepiękny i chciałabym wiedziec , czy robił go wam jakiś fachowiec i jaki jest oriętacyjny koszt.

Z góry dzięki i gratuluję gustu i umiejętności. Pozdrawiam Pawel i Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam jeszcze pytanko odnośnie stołu

jest piękny

prawie taki jak chcę prosty z sękami, tylko ja bym chyba troszkę większy potrzebowała

czy możecie mi napisać, jaki to stół? gdzie ewentualnie można kupić, zobaczyć?

bardzo proszę

 

hej tosia,

dziękujemy serdecznie za komentarze:)

Odnośnie stołu - stół w dużym pokoju to nic innego jak IKEA, seria Leksvik bodajże (nie pamiętam bo kupiliśmy go jakieś 7 lat temu, kiedy nie mieliśmy jeszcze za bardzo funuszy na coś bardziej wyszukanego). Ale ku naszemu zaskoczeniu okazało się że, jak na produkt z Ikea, to o dziwo jest solidny i stabilny i pasuje do naszych wnętrz:) To drzewo sosnowe więc miękkie i mocniejsze odciski są widoczne na powierzchni blatu ale to nam absolutnie nie przeszkadza, powiem więcej - jest raczej wskazane bo stół "żyje" razem z nami:) Wydaje mi się tosia, że ten model jest jeszcze w sprzedaży w IKEA (choć wiem, że powoli wycofują się z serii Leksvik), meble w podobnym stylu są produkowane jak już pisaliśmy we wcześniejszych postach przez min. meblemeble.pl to meble woskowane, tam mają wszelaki wybór i każdy coś znajdzie dla siebie. Większość zakładów stolarskich mieści się w Makowie Podhalańskim lub w Suchej Beskidzkiej - my mamy od nich całą sypialnię i mały przedpokój.

tutaj zobacz - http://www.meblemeble.pl/meble-woskowane-cat-3.aspx

Możesz jeszcze czegoś innego poszukać w necie wpisując: meble woskowane.

pozdrawiamy serdecznie,

MTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Znalazłam Wasz dziennik na forum i nie mogę się nadziwić , bo domek a przedewszystkim wnętrza zrobione są w stylu o jakim marzę.

Miałabym kilka pytań odnośnie wystroju i wykończenia.

Ja z moim chłopakiem jesteśmy w Irlandii od 6 lat za 2 miesiace planujemy zjechać i wykańczać nasz domek , właśnie w stylu wiejskim.

Kominek jest przepiękny i chciałabym wiedziec , czy robił go wam jakiś fachowiec i jaki jest oriętacyjny koszt.

Z góry dzięki i gratuluję gustu i umiejętności. Pozdrawiam Pawel i Ania

 

Dziękujemy Aniu i Pawle:)

Kominek jest wg. mojego pomysłu (pisze ja Magda) chwaląc się nieskromnie:) ale wykonaniem zajęła się już firma. Pisaliśmy już o tej firmie sporo na naszym blogu (krótko mówiąc były problemy i rozbieranie kominka do zera) ale koniec końców stoi, ma się dobrze, spełnia swoją funkcję czyli grzeje nas w zimne dni. W związku z wpadkami owej firmy ( a była z polecenia,!), straconym czasem i nerwami, nie podam Wam do nich namiarów bo nie polecam ich nikomu bo nie warto.(firma jest z Rybnika).

Jest tyle firm kominiarskich na rynku, że każda znająca się na rzeczy! powinna sobie z czymś takim poradzić.

Pytasz o koszt-z tego co pamiętam-około 8 tysięcy 3 lata temu.

 

Pozdrawiamy serdecznie,MTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Dziekuję za odpowiedz.

Tak jak Waszym domem równie zachwyceni jesteśmy ogrodem i mamy pytanie, co do ściezek wysypanych żwirem kolorowym.

Ile ton zużyliście i czy to jest żwir zwykły czy jakiś kamień innego rodzaju.

Pięknie z góry dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Dziekuję za odpowiedz.

Tak jak Waszym domem równie zachwyceni jesteśmy ogrodem i mamy pytanie, co do ściezek wysypanych żwirem kolorowym.

Ile ton zużyliście i czy to jest żwir zwykły czy jakiś kamień innego rodzaju.

Pięknie z góry dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy :)

 

Witajcie

Ogród jest jeszcze w trakcie tworzenia, mamy wiele pomysłów i wiele roślin będzie przesadzonych lub podarowanych, aby zrobić miejsce dla innych. Ścieżki są ułożone z resztek kamienia, którym wykończyliśmy cokół, kamienie ułożyłem na podłożu z zagęszczonego piasku (jak kostkę brukową), pod piasek agrowłóknina, aby odciąć drogę chwastom. Po ułożeniu i wyrówaniu kamieni wysypałem pomiędzy nie żwir, który zadziałał jak kliny unieruchomiając kamienie. Nie zrobiłem obrzeży, bo Magda planuje obsadzić je taką roślinką karmik ościsty, która wrasta pomiędzy kamienie i stabilizuje obrzeża. Ile ton? Nie wiem, to była reszta żwiru z obsypywania opaski wokół domu. Żwir był zwykły, ale są w nim kolorowe kamyki, z tego co wiem takie kolory ma żwir z Kotlarni.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedż na prawdę strasznie Was podziwiamy za pomysłowość.

Jeszcze mam pytanie o belki pod sufitem ,wydaje mi się ,że są od stropu , ale jeżeli są przymocowane , jak je mocowaliście?

Mam jeszcze pytanie do Magdy : czy mogłaby napisać mi ,czy masę solną robi z podstawowych składnikow ,czy dodaje jescze coś do nich , i jakimi farbami maluje ?

Bardzo serdecznie dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedż na prawdę strasznie Was podziwiamy za pomysłowość.

Jeszcze mam pytanie o belki pod sufitem ,wydaje mi się ,że są od stropu , ale jeżeli są przymocowane , jak je mocowaliście?

 

Odpowiem o belkach a Magda później o masie solnej :) Choć chyba na wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?91229-Troch%C4%99-na-ludowo-troch%C4%99-po-g%C3%B3ralsku-%29/page11 już to podawała.

 

Belki są wsparte na ścianach nośnych i tej działowej, na której jest kominek oraz działowej pomiędzy kuchnią a wiatrołapem. Ponieważ są długie i uginały się są dodatkowo zaczepione do dolnych pasów wiązarów na takich płaskownikach perforowanych. Nad nimi powstał stelaż, płyty i tak zostało do dziś :) Moja rada. Wyszlifować belki na ziemi przed położeniem. Nas gonił czas i położyliśmy je surowo oheblowane. Szlifowanie z ramionami nad głową i pyłem sypiącym się do oczu pamiętam do dziś ale było warto :)

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliśmy zapytać o tynki Knauf ?To są tynki gipsowe?

Na nie trzeba kłaśc gładz?

Dziękujemy :)

 

Witajcie

Nie, żadnej gładzi, mieliśmy gładzie w poprzednim mieszkaniu i więcej nikt by nas nie namówił na tę technologię. Tynki Knaufa poznałem jeszcze w trakcie pracy w firmie wykończeniowej. Już sam tynk odpowiednio położony można ładnie wygładzić. Po ułożeniu maszynowym i wyrównaniu należy odczekać naście minut i z tynku wychodzi takie mleczko, które się gładzi. Z kolei u nas byli fachowcy po pracy w Hiszpanii, gdzie nauczyli się stosować tzw. gładzie mokre na mokre (też z Knaufa). Wyglądało to tak, że kładli w miarę równo tynk (bez prowadnic, jedynie wg kątowników na oknach i ościeżach), na drugi dzień drapali grube nierówności taką pacą z nożami do drapania i na to nakładali masę mokre na mokre wyprowadzając do gładkości. Tak to zostawili. Na świeżo było różowe i w miarę jak wysychało robiło się białe. Po wyschnięciu ściana była jak szkło, albo polerowany marmur. I żadnego pyłu, brudu. Polecamy i pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA ANI I PAWŁA,

 

Aniu, nie wiem czy doszukałaś się w końcu na naszej stronie tego przepisu na masę solną? ale jeśli nie podaję szybciutko: 1 szklanka mąki zwykłej, 1 szklanka soli, pół szklanki mąki ziemniaczanej i tyle wody, żeby powstała masa konsystencji plasteliny. Masa schnie pozostawiona sama sobie około 2-3 dni; jeśli zależy Ci na czasie suszysz oczywiście w piekarniku. Malowałam zwykłymi farbami plakatowymi pożyczonymi od Franka:)

Pozdrowienia, Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się nieśmiało:) zajrzałam, kiedy zobaczyłam że jesteście ze Śląska ,jak my:) i pozostanę na dłużej...zachwycona jestem klimatem jaki stworzyliście w swoim pięknym domku:) wspaniałe wnętrza:)

 

anutka2,

dziękuję i zapraszamy ponownie:) Powodzenia w budowie Waszego domku!

pozdrowienia,M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!!! Podczytuję Was od niedawna. Jestem zachwycona i oszołomiona!!! :)

Macie prześliczny domek!!! Ciepełko bije od niego jak nie wiem :) Madziu chylę czoła przed Tobą, jesteś niezwykła, robisz cudoooooowne rzeczy, przyozdabiasz Wasz domek przecudownie i sama jesteś prześliczną jego ozdobą!!! Wiesz, na jednym ze zdjęć jest nasz znajomy (pan kafelkarz ;)) Jest więc szansa, że może się kiedyś spotkamy :)

Baaaardzo bym chciała. Całuski dla Franka (ale on jest słodki :)) i uciekam .....

Madzia mam do Ciebie sto pytań, jak tylko znajdę więcej czasu, to przylecę popytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...