Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Magdo:D,

wpadłam z rewizytą i co widzę? Same cuda, piękne klimatyczne wnętrza, wszystko zgrane kolorystycznie i nie tylko :)

Teraz już rozumiem, dlaczego najbardziej podobala Ci się moja cegiełka ;)

Masz piękny kredens (ten po babci), oraz całą masę super dodatków, których u mnie brakuje. My mieszkamy jeszcze krótko i mam nadzieję, że uda mi się szybko nadrobić zakupowe zaległości...

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis sprawdzony, robię od wielu lat, zawsze wychodzi:)

 

Składniki:

1/2 kg mąki pszennej

25 dkg cukru

20 dkg miodu (może być sztuczny)

10 dkg masła

2 jajka

1 paczka przyprawy do piernika

4 dkg kakao (można dać nieco mniej, z 4 dkg wychodzą ciemne)

1 proszek do pieczenia (na pół kg mąki)

 

Przygotowanie:

Kakao wymieszać z mąką. Miód, cukier i masło roztopić stale mieszając, pozostawić do ostygnięcia. Do zimnej masy wsypać mąkę z kako, dodać przyprawy i jajka i wszystko dokładnie zagnieść.

Ciasto rozwałkować, wykrawać pierniki.

Piec w temp. ok. 180 stopni (ja piekę z termoobiegiem) ok. 15 min.

 

ps. Pierniki muszą przeleżeć min 2 tyg. zanim zmiękną.

:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam, hej!!! Ale fajnie, że piszecie i nowe fotki wklejacie!

Po pierwsze, Franek juz duży chłopak jest i piękny po rodzicach. ;-) Nowe zmiany w domu i dookoła domu, są super!!! Wszystko macie tak przemyslane i wszystko w jednym stylu. Piękny i pełen ciepła dom! Z uśmiechem na twarzy ogląda sie te wszystkie piękne zdjęcia.

Pozdrowienia!!! :-)

p.s. Z rozmachu wpisałam sie w dzienniku, ale się poprawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu :) dzisiaj wpadłam do Ciebie z wizytą i jestem pod ogromnym wrażeniem !!! aż chce sie usiąść w Waszym przytulnym domku ,wypić gorącą herbatkę ,ogrzać sie przy kominku i pobawić z Frankiem ( mój wnuczek ,który lada moment pojawi się na świecie też będzie nosił to piekne imię :))Serce się raduje na widok tak zaradnych młodych osób ,którym się chce chcieć :)Pozdrawiam bardzo serdecznie i obiecuję (jeśli pozwolisz) znowu wpaść z niezapowiedzianą wizytą :)

....... i mały souvenir

 

kosz..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tam, hej!!! Ale fajnie, że piszecie i nowe fotki wklejacie!

Po pierwsze, Franek juz duży chłopak jest i piękny po rodzicach. ;-) Nowe zmiany w domu i dookoła domu, są super!!! Wszystko macie tak przemyslane i wszystko w jednym stylu. Piękny i pełen ciepła dom! Z uśmiechem na twarzy ogląda sie te wszystkie piękne zdjęcia.

Pozdrowienia!!! :-)

p.s. Z rozmachu wpisałam sie w dzienniku, ale się poprawiam. ;-)

 

Dziękujemy za ciepły komentarz:)

Cieszymy się, że wpadałaś! Zapraszamy ponownie!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu :) dzisiaj wpadłam do Ciebie z wizytą i jestem pod ogromnym wrażeniem !!! aż chce sie usiąść w Waszym przytulnym domku ,wypić gorącą herbatkę ,ogrzać sie przy kominku i pobawić z Frankiem ( mój wnuczek ,który lada moment pojawi się na świecie też będzie nosił to piekne imię :))Serce się raduje na widok tak zaradnych młodych osób ,którym się chce chcieć :)Pozdrawiam bardzo serdecznie i obiecuję (jeśli pozwolisz) znowu wpaść z niezapowiedzianą wizytą :)

....... i mały souvenir

 

[ATTACH=CONFIG]33758[/ATTACH]

 

Dziękujemy za wizytę i podarunek!!!! Bardzo mi miło, że się podoba:) A Franek to najpiękniejsze imię na świecie! W te Święta na pewno będziesz już tuliła Wnuczka do siebie i nuciła Mu do uszka kolędy:)

 

Serdecznie pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie będę powtarzać po innych, choć swoje trzy grosze muszę: po każdym Waszym wpisie wydaje się, że już lepiej nie można, a tu ciągle nowe pomysły i nowe; od początku Was podglądam: jesteście tacy fajni, tyle w Was ciepła, życzliwości, a już to małe złotko to takie ładne; no ale ja nie o tym: chciałam zapytać czy te pierniki przechowywać odkryte, zakryte (w folii czy ściereczce), w zimnym czy letnim pomieszczeniu; pozdrawiam świątecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie będę powtarzać po innych, choć swoje trzy grosze muszę: po każdym Waszym wpisie wydaje się, że już lepiej nie można, a tu ciągle nowe pomysły i nowe; od początku Was podglądam: jesteście tacy fajni, tyle w Was ciepła, życzliwości, a już to małe złotko to takie ładne; no ale ja nie o tym: chciałam zapytać czy te pierniki przechowywać odkryte, zakryte (w folii czy ściereczce), w zimnym czy letnim pomieszczeniu; pozdrawiam świątecznie.

 

rubniowa, dziękuję serdecznie za komentarz i za to, że się ujawniłaś i że wpadałaś do nas:)

Pierniki zawsze trzymaj w zamkniętym opakowaniu, najlepiej blaszanym pudełku. Ja tak robię od zawsze i zawsze miękną jak trzeba:) Trzymam je w spiżarni, gdzie jest temperatura pokojowa. Tak samo robię ze wszystkimi innymi ciasteczkami, których piekę ogromne mnóstwo co roku.Ale o tym będzie osobny post bo to moja święta rodzinna cieszyńska tradycja:)

 

Przymierzam się do pieczenia nowej partii pierników ale czekam na foremki, które zamówiłam i jeszcze ich nie ma:(

Koniecznie daj znać jak Ci poszło z pierniczkami:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierzam się do pieczenia nowej partii pierników ale czekam na foremki, które zamówiłam i jeszcze ich nie ma:(

Koniecznie daj znać jak Ci poszło z pierniczkami:stirthepot:

ja jeszcze kilka dni temu tak czekałam na nowe foremki, a zwłaszcza na foremkę "ciastek" znanego z bajek:) czy shreka;) ciasteczka już przystrojone czekają w słoju na święta;) udanego tygodnia życzę całej Waszej rodzince;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...