Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

Hmmmm weszłam na tę stronę ideal standard ale teraz jeszcze prosze o pomoc jak się nazywa ta wanna. Bo ja jej nie mogłam znaleźć.

 

Do niedawna to była seria venice, teraz nazywa się avance elipse. Można ją też znaleźć pod taką lub poprzednią nazwą w sklepach internetowych.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanie odnośnie kanalizacji , którą zamierzam wykonać podobnie jak u Was zaraz po fundamentach. Czy przy wykonawstwie należy uwzględnić już wszystkie odpływy -pralka ,umywalka,prysznic-czy tylko kibelek .Chodzi mi o to czy wykonując wylewkę zerową nie będzie można podłączyć tych "małych" odpływów do głownego?

A i jeszcze jedno: Zauważyłem Twoją wypowiedź odnośnie wykonania podciągu- o co chodzi z tym podciągiem pod kątem lub jak w projekcie ?

pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie kanalizacji , którą zamierzam wykonać podobnie jak u Was zaraz po fundamentach. Czy przy wykonawstwie należy uwzględnić już wszystkie odpływy -pralka ,umywalka,prysznic-czy tylko kibelek .Chodzi mi o to czy wykonując wylewkę zerową nie będzie można podłączyć tych "małych" odpływów do głownego?

A i jeszcze jedno: Zauważyłem Twoją wypowiedź odnośnie wykonania podciągu- o co chodzi z tym podciągiem pod kątem lub jak w projekcie ?

pozdrówko

 

W projekcie wieniec nad wykuszem schodzi pod kątem (nie jest w płaszczyźnie wieńca po obwodzie domu) i należy go wylać pod skosem. Wtedy deski czołowe wykuszu zejdą się z deskami czołowymi okapu nad spiżarnią i wejściem. Ponieważ jest to trudniejsze do wykonania my wylaliśmy całość po obwodzie na tym samym poziomie i dlatego nasz wykusz wychodzi nieco wyżej od dachu a krawędzie nie schodzą się. Co do kanalizacji. My zrobiliśmy podejścia pod wszystko. Generalnie ciężko potem coś przerabiać. Można co prawda małe podejścia fi 50 poprawiać bo i tak przecież wanna lub brodzik to zakryją a umywalka, zlew, itp nie mają odpływów do podłogi tylko w ścianie. Dobrze jednak pozostawić podejścia w posadzce gdzieś w pobliżu. Nasz instalator pozostawił kielichy nieco niżej tak, że po zalaniu chudziakiem schowały się one pod betonem (oczywiście w kielichach były przedłużki wystające ponad beton żeby nie zalać rur) i potem lekko sobie je obkuł aby mieć więcej manewru. CO do podejść pod WC to niestety ciężko je ruszać choć zawsze można tylko wiąże się to z przerwaniem izolacji poziomej pod chudziakiem, itp. U nas teraz nie ma bidetu a w planach był. Łazienka jest cała przestawiona w stosuku do pierwszego projektu i poza WC wszystko stoi w innym miejscu. Mieliśmy na szczęście wypuszczonych tyle podejść fi 50 że było możliwe przestawianie sprzętu. Aha koszt całej kanalizacji w fundamentach u nas to ok. 1000 zł bez robocizny. Polecam od kuchni i pomieszczenia gospodarczego (warto tam zostawić podejścia kanalizację np. pod kocioł kondensacyjny, zlew, itp.) zrobić odpływ główny fi 100. Jest to długi odcinek a tłuszcze, kawa, itp. robią swoje. W normie jest fi 75 ale różnica kosztów jest niewielka. Jeżeli będziecie się podłączać do przydomowej oczyszczalni ścieków warto rozważyć poziomy jakimi dysponujecie na działce, u nas wylot z kanalizacji wyszedł nieco za nisko i gimnastykowałem się ostro z poziomicą aby wyjść z tzw, spadami, wystarczyło wypuścić nieco wyżej i miałbym spokój. Spady na kanalizacji 2% w zupełności wystarczają, od zlewu warto zrobić do 3%. Zbyt duże powodują zakłócenia w odpływie.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za odpowiedź ,będę się starał zrobić podciąg jak w projekcie (lepiej wizualnie dla mnie ) ,ale oczywiście praktyka pokaże jak to bedzie.Napiszcie coś o ogrzewaniu -jaki materiał -miedź czy pcv- koszt wykonania- jakieś przeróbki czy tak jak projekt zakłada?

A i tak mnie jeszcze tknęło z tą kanalizą- odpływy od np.umywalki robione są jakby pod ściankami działowymi ?( tzn. po postawieniu działowych będą w środku) Pytam bo lepiej wiedzieć ,że później lekkie przesunięcie działowych nie wchodzi w grę.

Mówią ,że zadzdrość to zła cecha :x , ale mam wrażenie że sami "źli" czytają wasz dziennik, a przynajmniej ja napewno.

Ale to zazdrość pozytywna :D bo dopinguje nas do działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za odpowiedź ,będę się starał zrobić podciąg jak w projekcie (lepiej wizualnie dla mnie ) ,ale oczywiście praktyka pokaże jak to bedzie.Napiszcie coś o ogrzewaniu -jaki materiał -miedź czy pcv- koszt wykonania- jakieś przeróbki czy tak jak projekt zakłada?

A i tak mnie jeszcze tknęło z tą kanalizą- odpływy od np.umywalki robione są jakby pod ściankami działowymi ?( tzn. po postawieniu działowych będą w środku) Pytam bo lepiej wiedzieć ,że później lekkie przesunięcie działowych nie wchodzi w grę.

Mówią ,że zadzdrość to zła cecha :x , ale mam wrażenie że sami "źli" czytają wasz dziennik, a przynajmniej ja napewno.

Ale to zazdrość pozytywna :D bo dopinguje nas do działania

 

Hej. Odpływy należy wykonać w pobliżu ścian działowych ponieważ rury średnicy 50 spokojnie schowacie w późniejszej wylewce ze styropianem (u nas razem ok 12 cm), co do rury z WC to jeżeli stelaż do wc podwieszanego ma być schowane w ścianie to trzeba wypuścić podejście kan. niemalże w ścianie.

Co do projektu ogrzewania w oryginale to się nie wypowiadam. Totalnie sp... jak w każdym projekcie gotowym. Najlepiej zanieść rzuty budynku do wyceny w dobrej firmie z techniką grzewczą lub wprost do instalatora i on doradzi jak i co, żeby było dobrze i najtaniej. U nas będzie kocioł kondensacyjny ale VIADRUS nie VIESSMAN, instalacja c.o. z rury Alu-Pex Coprax Multyrama na złączkach zaciskanych, podejście do rozdzielaczy z miedzi, instalacja wody użytkowej z z PP zgrzewanego, razem z cyrkulacją. Zasobnik c.w.u. 125 l. Drażice stojący pod kotłem. Regulacja strefowa miejsc z ogrzewaniem podłogowym poprzez zawory z siłownikiem (termostat w każdym z ogrzewanych pomieszczeń). Grzejniki żeliwny nowej generacji STYL w pomieszczeniach z grzejnikami oraz parę drabinek z PURMO, ZEHNDER oraz ENIX. Generalnie ogrzewanie przeliczyłem sobie sam i mam pewność że będzie dobrze :) Pozdrawiam. A co do zazdrości... nie ma czego... samych problemów :)? Też Cię to czeka więc raduj się spokojem, póki czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraktom proszę napisz mi jaki styropian systemowy kupiłeś pod ogrzewanie podłowwe (tzn. ile ma cm i cenę). No chyba że robiłeś to inaczej styropian plus folia pod podłogówkę - słyszałam że tak jest taniej.

 

Nas taniej wyszedł systemowy styropian QIK http://www.ik.com.pl z folią ale po znajomości w branży ;) Rzeczywiście normalnie taniej jest wziąć styropian o twardości 20 i osobno tzw. folię rastrową do podłogówki. QIK czy Rolljet są o wiele droższe w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

patrząc na Waszą kuchnię i myśląc o swojej ciekawy jestem na jakiej wysokości będziecie mieć blat .My mamy u siebie w mieszkaniu na 85cm ,ale na ścianie bez okna, natomiast w Słoneczku będą na ścianie z oknem i tu jest problem bo okno też w projekcie jest na 85cm .Robicie niższe meble? wyżej okno? mniejszy rozmiarokna? czy jeszcze coś innego.

I jeszcze odnośnie nabitki -kładąc folię zrobił się wam uskok na nabitce - nie obawiacie się ,że będą się tam zbierały woda itp.

Mi radzą żebym zastosował podwójnie kontrłaty -jedne dla wyrównania z nabitką i kolejne już normalnie do mocowania folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

patrząc na Waszą kuchnię i myśląc o swojej ciekawy jestem na jakiej wysokości będziecie mieć blat .My mamy u siebie w mieszkaniu na 85cm ,ale na ścianie bez okna, natomiast w Słoneczku będą na ścianie z oknem i tu jest problem bo okno też w projekcie jest na 85cm .Robicie niższe meble? wyżej okno? mniejszy rozmiarokna? czy jeszcze coś innego.

I jeszcze odnośnie nabitki -kładąc folię zrobił się wam uskok na nabitce - nie obawiacie się ,że będą się tam zbierały woda itp.

Mi radzą żebym zastosował podwójnie kontrłaty -jedne dla wyrównania z nabitką i kolejne już normalnie do mocowania folii.

 

Blat mamy pod parapetem a parapet na 90 cm specjalnie wyżej w kuchni. Co do nabitki i kontrłat to były stosowane podwójne, jedne 0,5 cm drugie grubsze i folia jest napięta równomiernie. Blaty mamy na 85 cm, szafki są w większości ze standardowej oferty producenta. Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy też zaszałować te miejsca gdzie nie będzie posadzek, pod kominkiem, pod wanną i pod kabiną prysznicową.

 

kraktom czy moge mieć prośbę o zrobienie zdjęć jak zaszalujesz top wszystko.

Uzasadnij dlaczego nie będzie posadzek pod kominkiem ? Czy w ogóle tam sie daje styropian?

 

Wanna i kabina będą u was obniżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy też zaszałować te miejsca gdzie nie będzie posadzek, pod kominkiem, pod wanną i pod kabiną prysznicową.

 

kraktom czy moge mieć prośbę o zrobienie zdjęć jak zaszalujesz top wszystko.

Uzasadnij dlaczego nie będzie posadzek pod kominkiem ? Czy w ogóle tam sie daje styropian?

 

Wanna i kabina będą u was obniżone?

 

Tam już jest styropian (pod chudziakiem mamy 5 cm na całej powierzchni). Zostawiamy te miejsca bez posadzki na razie, aby mieć możliwość manewru. Brodzik będzie równo z płytkami (wpuszczony) a wanna obniżona, wokół kominka będą górskie otoczaki dlatego potrzebujemy tam więcej miejsca. Zdjęcia będą. Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kraktom

Jak tam droga?

Wiem miałam sie odezwac w tej sprawie :oops:

Tona tego pyłu z Elektrowni kosztowala cos z 6 zł, ale transport dawało miasto wiec nie wiem jak tu byłoby z kosztem.

Zaraz napisze Ci o tych bloczkach, gdzies spialam wymiary.

Prace u Ciebie postepuje ze tylko pozazdroscic, i masz tynkarzy :o

A ja nie moge ich znalezc :cry: Wszyscy są zajeci.

Dasz mi namiary na swoich? I moze na tych od posadzek ?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kraktom

Jak tam droga?

Wiem miałam sie odezwac w tej sprawie :oops:

Tona tego pyłu z Elektrowni kosztowala cos z 6 zł, ale transport dawało miasto wiec nie wiem jak tu byłoby z kosztem.

Zaraz napisze Ci o tych bloczkach, gdzies spialam wymiary.

Prace u Ciebie postepuje ze tylko pozazdroscic, i masz tynkarzy :o

A ja nie moge ich znalezc :cry: Wszyscy są zajeci.

Dasz mi namiary na swoich? I moze na tych od posadzek ?

Pozdrawiam serdecznie

 

Witamy

Tynkarze to brat naszego elektryka i pomocnik. Mają agregat i robią ładnie. U nas mają skończyć początkiem marca tel. Janusz Herman 504109161 powiedz że masz od Tomka z Klimosza :) Posadzki też mieliśmy z polecenia i po wczorajszymm również polecam 603942228. W telefonie mam zapisane jako wylewki :) ale oni wolą jak sie mówi posadzki. Dzięki za info o pyle, na razie na drodze mamy żużel z ciepłowni ale to tymczasowe rozwiązanie bo w lecie pyli :( Muimy to czymś utwardzić. Pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie że umieszczacie tyle zdjęć

teraz nas także interesuje podłogówka co tynki i wylewki :)

tylko ze u nas wszystko robi mąż z teściem więc takie zdjęcia nam dużo pomagają

mam pytanie dlaczego najpierw robiliście wylewki a później tynki?

 

Witamy, na to nie ma reguły, jedni doradzali tak, inni inaczej. Pasowało z terminami więc najpierw posadzki a potem tynki Panowie wczoraj mówili, że teraz przeważnie robią przed tynkami. Ponadto na wyrost baliśmy się, że pobrudzą się ściany ale jak widać tak się nie stało. Można spokojnie zacząć od tynków jeżeli tak Wam wygodniej. A my na etapie tynków chcemy już grzać podłogówką. Ponadto nie chcieliśmy aby tynkarze deptali po rurkach :) Pozdrawiamy i miło nam, że komuś w jakiś tam sposób pomagamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie że umieszczacie tyle zdjęć

teraz nas także interesuje podłogówka co tynki i wylewki :)

tylko ze u nas wszystko robi mąż z teściem więc takie zdjęcia nam dużo pomagają

mam pytanie dlaczego najpierw robiliście wylewki a później tynki?

 

Zgadzam się z Beti. Cieszę się, że nam też w ten sposób pomagacie umieszczając tyle zdjęć.

 

Oglądając zdjęcia też się zastanawialiśmy nad kolejnością prac. U nas jest tak samo, jedni radzą tak, inni inaczej. Chociaż przewaga jest, że pierwsze powinny być tynki bo potem mogą "ufajdać" posadzki. Ale to też zależy od ekip.

 

 

Pozdrawiamy i miło nam, że komuś w jakiś tam sposób pomagamy :)

To ja ze swojej strony chcę bardzo podziękować za super poglądowe zdjęcia. Poamagacie i to bardzo :D dlatego proszę :D o jeszcze więcej :D . Tzn. jak się będzie "robił" kominek, a jeszcze lepiej o dokładne zdjęcia jak się będzie "robił" prysznic i wanna.

Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Panstwa :wink:

W dzienniku jest zdjecie stelaza do WC, powiedz mi prosze jaki to jest, jaka ma wysokosc. Widze ze jest prawie pod oknem i ja wlasnie szukam niskich stelazy, ale nie wiem czy to Twoje okienko nie jest poprostu wyzej zamontowane, ze zdjecia jakos nie moge zalapac :lol:

Pozdrawiam

 

Witam

My wzięliśmy Geberity bo mają największy wybór przycisków ;) a poza tym właśnie oni oferują stelaże o wysokości 112, chyba 98 i 88 cm. Nasz w łazience ma 88 cm właśnie aby zmieścić się pod parapetem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...