Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Budowa Słoneczka na Śląsku


Recommended Posts

Eh ale wam zazdroszcze , chcialabym juz byc na tym etapie. U mnie jeszcze cisza, ale nie dlugo zaczniemy budowe. Teraz jestem na etapie zbierania namiarow na polecane ekipy bo z tego co widze to tych dobrych juz w tym roku na przyszly trzeba rezerwowac :)

 

Mam juz od Was namiary na tynkarza i posadzki i kafle tylko nei wiem czy im sie bedzie chcialo przyjezdzac w okolice Bedzina. Czy zadowoleni byliscie z ekipy od ogrzewania ? jesli tak to bardzo prosze o namiary oraz o namiary an wsyztskie ekipy ktore sie sprawdzily :)

 

Bardzo prosze o wiecej zdjec tynkow ktore opisujesz, bardzo mnie to zaciekawilo. O ile mozna to prosze o jakies zblizenia :)

 

pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 540
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eh ale wam zazdroszcze , chcialabym juz byc na tym etapie. U mnie jeszcze cisza, ale nie dlugo zaczniemy budowe. Teraz jestem na etapie zbierania namiarow na polecane ekipy bo z tego co widze to tych dobrych juz w tym roku na przyszly trzeba rezerwowac :)

 

Mam juz od Was namiary na tynkarza i posadzki i kafle tylko nei wiem czy im sie bedzie chcialo przyjezdzac w okolice Bedzina. Czy zadowoleni byliscie z ekipy od ogrzewania ? jesli tak to bardzo prosze o namiary oraz o namiary an wsyztskie ekipy ktore sie sprawdzily :)

 

Bardzo prosze o wiecej zdjec tynkow ktore opisujesz, bardzo mnie to zaciekawilo. O ile mozna to prosze o jakies zblizenia :)

 

pozdrawiam

 

Marta

 

Hm, myślę że Będzin (biorąc pod uwagę że dobra droga tam z Żor prowadzi to wcale nie tak daleko. Ekipa do ogrzewania to sprawdzeni koledzy. Nie wiem tylko czy oni będą chcieli tak daleko jeździć po pracują "po godzinach" :) Zapytam a jeżeli nie to mamy bazę porządnych instalatorów również w Waszej okolicy więc się podzielę informacjami :)

Zbliżenia tynków, coś wykombinuję tylko muszę się spieszyć bo niewiele tych głoych tynków zostało :) Malarze idą jak burza. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede wdzieczna za wszelkie namiary na dobre i sprawdzone ekipy, takze instalatorw od kibelkow. Szukam takze takich od rekuperacji i wentylacji mechanicznej. Ci musza chyba juz na etapie budowy sie wypowiedziec :)

 

 

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede wdzieczna za wszelkie namiary na dobre i sprawdzone ekipy, takze instalatorw od kibelkow. Szukam takze takich od rekuperacji i wentylacji mechanicznej. Ci musza chyba juz na etapie budowy sie wypowiedziec :)

 

 

 

Pozdrawiam

 

Marta

 

Hm, instalatorzy od c.o. są najczęściej również od wod-kan, nie ma sensu tego dzielić, zrobią też biały montaż. Od wentylacji to inna sprawa chociaż nasza firma robi również wentylację i klimatyzację, zależy od profilu firmy.

Może warto się umówić na spotkanie z naszym doradcą technicznym i obsłużymy Was kompleksowo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomasz napisz proszę co zrobiłeś z kratkami wentylacyjnymi po zamontowaniu went. mechanicznej.

Zamierzam mieć mechaniczną i zastanawiam się czy wykonywać kanały wentylacyjne te co w projekcie -kuchnia ,pom.gosp., salon?

Czy kiedyś moga się przydać?

 

pozdrawiam

 

Najpierw nastawialiśmy na dachu kominków i wybudowaliśmy 3 kanałowy komin wentylacyjny a jakieś dwa tygodnie temu kominki pozdejmowaliśmy i zastąpiliśmy dachówką (zostały tylko 2 do odpowietrzenia kanalizacji i drugi jako osłona wyrzutu spalin z kotła kondensacyjnego). Kominki sprzedałem bo na Robena czeka się teraz 3-5 m-cy więc nie było problemu. Kominy wentylacyjne zostały i sobie są ale nie będą używane :) Jak robisz mechaniczną to nie ma sensu robić tych kratek (oczywiście w sufitach zostaw miejsce na wyloty i wloty wentylacji). U nas z projektu wyszło w salonie fi 150, w kuchni fi 150 a w pozostałych fi 110. Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja u Was :)

Wnetrza zapowiadają się przepięknie! Bardzo jestem ciekawa co będzie dalej...:)

Mam przy okazji 2 pytania...

Czy ten tynk mozaikowy musi nakladać fachowiec czy mozna to zrobić samemu np wg instrukcji na opakowaniu?

Drugie pytanie dotyczy grzejników. Ostatnio najpopularniejsze są stalowe lub aluminiowe, dlaczego wybraliście żeliwny? Tzn, czy ze względów wizualnych czy moze wydajnosciowych lub jeszcze innych? Sami wahamy sie jakie wziac stad pytanie. Moze zasięgaliści opinii ekspertów i przemawiały na korzyść zeliwnych?

pozdrawiam (i będę zaglądać :) )

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja u Was :)

Wnetrza zapowiadają się przepięknie! Bardzo jestem ciekawa co będzie dalej...:)

Mam przy okazji 2 pytania...

Czy ten tynk mozaikowy musi nakladać fachowiec czy mozna to zrobić samemu np wg instrukcji na opakowaniu?

Drugie pytanie dotyczy grzejników. Ostatnio najpopularniejsze są stalowe lub aluminiowe, dlaczego wybraliście żeliwny? Tzn, czy ze względów wizualnych czy moze wydajnosciowych lub jeszcze innych? Sami wahamy sie jakie wziac stad pytanie. Moze zasięgaliści opinii ekspertów i przemawiały na korzyść zeliwnych?

pozdrawiam (i będę zaglądać :) )

Aneta

 

Witamy

Dziękujemy za słowa aprobaty dla naszych starań (sprawiedliwie będzie dodać, że to moja małżonka tak wspaniale to wszystko wymyśliła i konsekwentnie dąży do uzyskania tego co zaplanowała :) Niestety nie zawsze znajdujemy zrozumienie u fachowców (naszym znajomym fachowiec zalecił aby popękane belki więźby obudowali panelami z tworzywa!!!) i się z nimi przepychamy :)

 

Co do pytań

Tynk mozaikowy nakładał teść, który jest fachowcem i po moich próbach nakładania na ziemi było więcej tynku niż na ścianie :) Ale po paru godzinach stało się to wcale nietrudne. Najważniejsza równiutka ściana pod tynk, dobrze zagruntowana kolorowym gruntem (dodają do tynku) i odpowiednie ruchy pacą oraz ilość materiału na pacy. Potem już z górki. Wychodzi taniej od płytek, czysto i szybko :)

 

Co do grzejników żeliwnych

Pracuję w branży od wielu lat (http://www.klimosz.pl) i wiele razy sam występowałem w roli eksperta od techniki grzewczej. Masz rację, że najpopularniejsze są grzejniki stalowe i aluminiowe, są ładne (te stalowe bo od aluminiowych mnie osobiście odrzuca), lekkie i przeważnie tanie (stalowe). O ich popularności przesądza przede wszystkim łatwość montażu :) i cena. Dlatego instalatorzy je polecają, mało pracy a grzeje i ładnie wygląda. Z małym ale ;) Pytając każdego instalatora o to jakie grzejniki są dobre odpowie Wam, że stalowe, ale w rozmowie ze mną już powie, że żeliwne tylko te nowe, a dlaczego? Jedyną wadą żeliwnych grzejników nowej generacji jest ich ciężar (choć 25 żeber czyli te zestawy pod oknem wieszałem ja z kolegą a nie jestem typem tzw. "pakera" ;)). Grzejniki montuje się na estetycznych zawiesiach, mogą być przyłączane od spodu lub z boku, mają małą pojemność wodną czyli wszystko jak w stalowych ale... po wyłączeniu kotła, szczególnie niskopojemnościowego jak większość tzw. wieszaków grzejnik żeliwny jeszcze długo promieniuje ciepłem dzięki jego akumulacji w masie żeliwa... nie ma tego w grzejnikach stalowych, które po wyłączeniu kotła szybko się wychładzają i mamy efekt tzw. zimnego grzejnika, tzn. w pomieszczeniu jest ciepło ale grzejnik zimny, niektórym osobom, szczególnie starszym to przeszkadza. Grzejnik żeliwny stanowi zatem swoisty bufor ciepła stabilizujący pracę układu ogrzewania i dodatkowo zabezpiecza przed niekorzystnym zjawiskiem jakim jest tzw. taktowanie kotła czyli zbyt częste jego uruchamianie, prowadzące do wyższego o ok. 30% zużycia gazu i podwyższonej emisji NOx w spalinach. Nie dodałem jeszcze, że nie ma żadnego problemu z regulacją grzejnika żeliwnego zaworem termostatycznym, a te grzejniki z zasilaniem od spodu są wyposażone w zintegrowaną wkładkę termostatyczną. Widzisz więc, że nie tylko wygląd (jakby nie było ciekawy, bo będący wynikiem internetowego głosowania) ale i wiele zalet technicznych. Cenowo żeberko grzejnika żeliwnego jest tańsze od aluminiowego. Moc jednego żeberka to ok. 120W ale tu ważna uwaga, grzejnik żeliwny już przy zasilaniu 40 st. C grzeje całą powierzchnią, aluminiowe dopiero od 60 st. C wzwyż. Dlatego takie potęgi jak Viessman czy Hoval zalecają montaż kotłów kondensacyjnych w instalacji z grzejnikami żeliwnymi. W naszej ofercie znajdziesz również grzejniki retro, klasyczne (również niskopojemnościowe) a każdy możemy dostarczyć pomalowany na dowolny kolor z palety RAL i poskręcany w zestawy wg zamówienia lub po prostu w zestawach po 10 żeber do skręcania na budowie (nic trudnego potrafi to każdy instalator). Dużo się rozpisałem ale jak już pisać to wyczerpująco prawda ? :) Mam nadzieję, że przynajmniej trochę rozjaśniłem wątpliwości.

 

Aha nasze grzejniki są takie duże bo do kotła kondensacyjnego należy grzejnik przewymiarować z racji niższej temp. zasilania.

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo żeberko grzejnika żeliwnego jest tańsze od aluminiowego. Moc jednego żeberka to ok. 120W ale tu ważna uwaga, grzejnik żeliwny już przy zasilaniu 40 st. C grzeje całą powierzchnią, aluminiowe dopiero od 60 st. C wzwyż. Dlatego takie potęgi jak Viessman czy Hoval zalecają montaż kotłów kondensacyjnych w instalacji z grzejnikami żeliwnymi.

 

Witaj kraktom! Ja jeszcze w sprawie tych grzejników. Czy przy kominku z PW plus wspomagająco piec elektryczny takie grzejniki żeliwne by miały sens.Głównym naciskiem będzie podłogówka, bo będzie wszędzie oprócz trzech sypialń (tam będą grzejniki stalowe :roll: ).

Mam jeszcze pytanie ile kosztują mniej więcej te grzejniki żeliwne? Np. pokój 12 m2 (wysokość 2,80) jaka potrzebna jest moc i ile to kosztuje.

Czy jest strona internetowa tych grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo żeberko grzejnika żeliwnego jest tańsze od aluminiowego. Moc jednego żeberka to ok. 120W ale tu ważna uwaga, grzejnik żeliwny już przy zasilaniu 40 st. C grzeje całą powierzchnią, aluminiowe dopiero od 60 st. C wzwyż. Dlatego takie potęgi jak Viessman czy Hoval zalecają montaż kotłów kondensacyjnych w instalacji z grzejnikami żeliwnymi.

 

Witaj kraktom! Ja jeszcze w sprawie tych grzejników. Czy przy kominku z PW plus wspomagająco piec elektryczny takie grzejniki żeliwne by miały sens.Głównym naciskiem będzie podłogówka, bo będzie wszędzie oprócz trzech sypialń (tam będą grzejniki stalowe :roll: ).

Mam jeszcze pytanie ile kosztują mniej więcej te grzejniki żeliwne? Np. pokój 12 m2 (wysokość 2,80) jaka potrzebna jest moc i ile to kosztuje.

Czy jest strona internetowa tych grzejników.

 

Witaj

Oczywiście, że mają sens bo jak wspomniałem akumulują ciepło (tak samo zresztą jak ogrzewanie podłogowe) co przy małej pojemności kominka z PW jest bardzo ważne. Nie wiem jak macie rozwiązany układ c.o. ale za kominkiem zrobiłbym rozdzielacz i wysokim parametrem podawał na grzejniki a do podłogówki drugi obieg z podmieszaniem i sterowaniem automatycznym podmieszania. Cennik jest na http://www.klimosz.pl zakładka Hurt - cennik kotłów do 50 kW pdf, cena za grzejnik pomalowany farbą podkładową, w zestawach po 10 żeber, zasilanie z boku. Na taki pokój grzejnika STYL (ten nasz) dałbym z 10 żeber przy zasilaniu wysoką temperaturą z kominka (60-70*C). Grzejniki KALOR i KALOR3 mają o 30% wyższe moce (ale są bardziej tradycyjne w wyglądzie), no i jest jeszcze Bohemia ale to już typowe retro na żeliwnych nóżkach :) W Bohemii w cenie jest malowanie i skręcanie więc przychodzi jak gotowy do postawienia mebel. Moc grzewczą licz tak: Kubatura pomieszczenia razy 40-50Wat (w zależności od pomieszczenia, 50 w łazience, 40 w kuchni), potem przez 1000 i masz w kWatach :).

 

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dotychczas przeglądałam sobie na forum fotki,ale nie komentowałam,jednak Wasz domek wymaga wręcz komentarza!jest REWELACYJNY!!!!!!!!!!!!!!!!! gratuluję i zazdroszczę postępów:)my budujemy się w Rybniku,ale na razie są to same początki:) będziemy z mężem śledzić Wasze poczynania ,pozdrawiamy serdecznie !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dotychczas przeglądałam sobie na forum fotki,ale nie komentowałam,jednak Wasz domek wymaga wręcz komentarza!jest REWELACYJNY!!!!!!!!!!!!!!!!! gratuluję i zazdroszczę postępów:)my budujemy się w Rybniku,ale na razie są to same początki:) będziemy z mężem śledzić Wasze poczynania ,pozdrawiamy serdecznie !!!!

 

Bardzo dziękujemy za słowa uznania :) Miło słyszeć, że komuś podoba się nasz styl i że jesteśmy prawie sąsiadami :) Życzymy powodzenia w budowlanych zmaganiach i mamy nadzieję zobaczyć niedługo Wasz dziennik... ;)

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kraktom jakiej szerokości macie deski czołowe?

z tego co widzę boków nie okładaliście deskami ozdobnymi- powód?

mam zamiar dać dookoła i zastanawiam się jak to będzie - długość krokwi wyliczaliście dodając grubość deski czołowej? tak ,aby dachówki miały ten sam odstęp

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kraktom jakiej szerokości macie deski czołowe?

z tego co widzę boków nie okładaliście deskami ozdobnymi- powód?

mam zamiar dać dookoła i zastanawiam się jak to będzie - długość krokwi wyliczaliście dodając grubość deski czołowej? tak ,aby dachówki miały ten sam odstęp

pozdr

 

Szerokości czy wysokości? Są zacinane w falę u dołu więc różna wysokość. A grubość deski to ok. 2 cm. Dekarz sobie obliczał jaka długość krokwi tak aby rynna wyszła w odpowiednim miejscu, a dachówki mają oczywiście ten sam odstęp (jest tam jakaś tolerancja rozstawu nie pamiętam już jaka).

O jakich bokach piszesz? O szczytach? Myśleliśmy o tym ale za dużo już by tego było a przesyt też razi. Teraz jest w sam raz. Boki są obrobione blacharką delikatnie wychodzącą spod dachówek na krokwie szczytowe, blacha w kolorze drewna (teak).

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Gratuluję hmmmmmmmmmmmm też by się chciało przeprowadzać...............

 

mam do Ciebie pytanie : zalałem marki w wieńcu i tak się zastanawiam czy są idealnie poziomo po obu stronach domu? Niby się sprawdzało ale wyjdzie dokładnie jak przywiozą wiązary.

Czy mają jakieś sposoby na wyrównanie poziomu dolnego pasa ,jeśli np. różnica w poziomie między jedną ścianą a drugą wynosi 2-3cm.

Jak to było u Ciebie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...