Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiem że będę budował GWC rurowe i chcę je przewymiarować. W związku z tym muszę znaleźć dobry sposób na uszczelnienie połączeń rur. Szukam też odpowiednich rur, bo zwykłe mnie nie przekonują swoją trwałością i wytrzymałością.

Po co chcesz uszczelniać dodatkowo rury? Przecież w środku i tak skropliny ci się pojawią, więc bez studzienki się nie obejdzie.

Zwykłe rury PCV są nie wystarczające na GWC? :o

Chcesz po tym czołgiem jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz uszczelniać dodatkowo rury? Przecież w środku i tak skropliny ci się pojawią, więc bez studzienki się nie obejdzie.

Zwykłe rury PCV są nie wystarczające na GWC? :o

Chcesz po tym czołgiem jeździć?

 

Ja się dorzucę, bo tyż myślę o dodatkowym uszczelnieniu: Jeżeli masz rurę na głębokości 2m, a wody gruntowe okresowo na wysokości 1m, to ciśnienie jak na warunki gruntowe całkiem spore. Czy nie zacznie mi się lać jak z prosiaka do środka rury? Skropliny, to litr na godzinę, może dwa, a z takiej nieszczelności albo i kilku to może być i 100 i więcej i zaczynają się problemy.

 

I mam pytanie, czy ktoś próbował wygiąć taką rurę na ciepło, tak żeby skręcała powiedzmy na 3m o kąt π/4 ew π/2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rurę na głębokości 2m, a wody gruntowe okresowo na wysokości 1m, to ciśnienie jak na warunki gruntowe całkiem spore. Czy nie zacznie mi się lać jak z prosiaka do środka rury? Skropliny, to litr na godzinę, może dwa, a z takiej nieszczelności albo i kilku to może być i 100 i więcej i zaczynają się problemy.

Tym bardziej, że uszczelki w rurach mogą działać niesymetrycznie. Rury oglądałem, ale na (ewentualną) niesymetryczność uszczelnienia nie zwróciłem uwagi.

 

A jak, a propos tego tematu, rozwiązujecie problem skroplin? Studnia chłonna? Podłączenie do kanalizacji poprzez syfon?

Syfon wyschnie, studnię chłonną może zalać i tędy woda dostanie się do rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie, czy ktoś próbował wygiąć taką rurę na ciepło, tak żeby skręcała powiedzmy na 3m o kąt π/4 ew π/2?

Nie wiem jak z rurami pomarańczowymi (grubsze ścianki), ale szare można giąć na ciepło, z tym że od strony mniejszego promienia zaczyna się robić harmonijka.

Może jakbyś to robił na jakimś kole to by ładnie wyszło, ale puki nie spróbujesz to wiedzieć nie będziemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam GWC u Was śmiga ?

,,,

 

 

U mnie żwirowiec daje 12,5.

temperatura na zewnątrz od 20 - 29 a z GWC leciało zawsze ok. 12,5

jak na razie najdłużej chodził 2 dni ale wentylacja u mnie zawsze odpoczywa ok. 5 h na dobę

niestety chyba kiepsko działa u mnie by-pass bo po przejściu przez reku odnotowuję wzrost temperatury o 6 stopni !!! ( wiem , że 1,5 st. dają wentylatory )

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marznę w firmie, jak nie zapalę w piecyku....

Wczoraj mi się nie chciało podpalać to miałem 16stC i zmarzłem jak glizda w trawie...

Akumulacja...

Buda z litej cegły i kamienia o ścianach 50-60cm.

 

Problem rozwiązałem.Zrobiłem nadmuchowe.

Zza okna, pędzone wentylatorem.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żwirowiec daje 12,5.

temperatura na zewnątrz od 20 - 29 a z GWC leciało zawsze ok. 12,5

jak na razie najdłużej chodził 2 dni ale wentylacja u mnie zawsze odpoczywa ok. 5 h na dobę

niestety chyba kiepsko działa u mnie by-pass bo po przejściu przez reku odnotowuję wzrost temperatury o 6 stopni !!! ( wiem , że 1,5 st. dają wentylatory )

 

 

pozdrawiam

a od kiedy działa i czy jest pod domem czy poza nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marznę w firmie, jak nie zapalę w piecyku....

Wczoraj mi się nie chciało podpalać to miałem 16stC i zmarzłem jak glizda w trawie...

Akumulacja...

Buda z litej cegły i kamienia o ścianach 50-60cm.

 

Adam M.

:D Przynajmniej się browar nie grzeje. :D

Gdybym bawił w Twojej okolicy można liczyć na schłodzenie grzbietu przy tych temperaturach? :D

Edytowane przez Jani_63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokleić dobrym klejem, a dodatkowo może na zewnątrz zalepikować jakimś lepiszczem dobrym. Wtedy pewnie na lata będzie trzymać bez przeciekania.

bzdura !

a rozszerzalności termiczna ?

dla rur PCV na długości 10m dla różnicy temperatur 40stC wymagana jest kompensacja 2,5cm

pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam 2 metry pod ziemią będzie stała temperatura przez cały rok

wahania pewnie z 5 st. C - maks

jaka rozszerzalność wtedy?

 

stała to jest temperatura gruntu

w standardowym wymienniku to nawet na wyjściu jest różnica temperatur > 10stC ( 5 zima i 15 lato)

na wejściu w rurę wpuszczasz powietrze od -20 do +30, może wahania temperatury rur nie będą aż tak duże jak napisałem, ale >20stC będzie na 100%

pzdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...