Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

"Zna ktoś lepszy materiał ..."

 

TAK!

ZNA!!!

Obejrzyj sobie jakie drzewo....

Tą właśnie metodą woda dociera do samego jego wierzchołka.

A cedry, na ten przykład, maja naprawdę sporo metrów "w górę"...

:lol:

 

Mam wrażenie, ze wyważasz otwarte drzwi.

Do tego - mało wprawnie.

Zaniedbałeś sporo efektów ubocznych TEGO rozwiązania.

Tworzysz niszę dla mikroorganizmów, w której świetnie się będą czuły!!!

Po co?

Dom ma być dla Ciebie a nie dla nich!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Woda nie będzie stała,tylko płynęła ok.500-700gram/h.Istnieją oczyszczalnie biologiczne,działające na takiej samej zasadzie jak nawilżacz talerzowy.Na tych talerzach rozwija się doskonale błona biologiczna.W nawilżaczu talerzowym powietrze z wnętrza domu powoduje odparowanie wody,a więc w mniejszym lub większym stopniu zanieczyszczone.Nawilżając strumień powietrza zGWC ,czy czerpni,mamy styczność z czystym powietrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się wszyscy "telepiecie" na temat rurowego GWC...

mogę swój udostępnić na testy ...;)

 

GGWC ma uzasadnienie tylko w przypadku wysokich wód gruntowych...

pod względem uzysków czy to w lecie czy zimie nie ma szans do rury...

Jaśku a czy może opomiarowałeś i przeliczyłeś te 67m wymiennika z 90 st kolanami? Na moje oko to w Twojej instalacji wentylacyjnej słychać echo cienkiego bolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Co bedzie bardziej efektywne - ekonomiczne

1. umieszczenie nagrzewnicy od GGWC na parterze i pociągnięcie powietrza na strych do reku,

czy

2. pociągniecie rurek z glikolem na strych i tam umieszczenie nagrzewnicy

 

Mamy do minięcia poddasze użytkowe

jakie rurki powinny iść do nagrzewnicy jeśli mam dwie pętle fi32 GGWC po 100m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Co bedzie bardziej efektywne - ekonomiczne

1. umieszczenie nagrzewnicy od GGWC na parterze i pociągnięcie powietrza na strych do reku,

czy

2. pociągniecie rurek z glikolem na strych i tam umieszczenie nagrzewnicy

 

Mamy do minięcia poddasze użytkowe

jakie rurki powinny iść do nagrzewnicy jeśli mam dwie pętle fi32 GGWC po 100m

Umieść tam, gdzie będzie praktyczne i wygodne dla Ciebie. Staraj się trzymać średnicę nie mniejszą niż króćce przyłączeniowe nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku a czy może opomiarowałeś i przeliczyłeś te 67m wymiennika z 90 st kolanami? Na moje oko to w Twojej instalacji wentylacyjnej słychać echo cienkiego bolka.

 

a na Moje oko ten "cienki bolek" daje dzisiaj 440m3/h o temp. 16,1 *...

 

co mam Tobie przeliczać ?

przykładam anemometr do czerpni..., mam czujniki temperatury w wielu miejscach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do znawców tematu

Co bedzie bardziej efektywne - ekonomiczne

1. umieszczenie nagrzewnicy od GGWC na parterze i pociągnięcie powietrza na strych do reku,

czy

2. pociągniecie rurek z glikolem na strych i tam umieszczenie nagrzewnicy

 

Mamy do minięcia poddasze użytkowe

jakie rurki powinny iść do nagrzewnicy jeśli mam dwie pętle fi32 GGWC po 100m

 

najbardziej sensowne będzie jak wymiennik GGWC umieścisz przed samą centralą ...

inną sprawą jest zasadność instalacji ...

aby wymienniki gruntowe spełniały swoje zadanie trzeba inaczej zaprojektować instalację WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,jaki jest problem zakopać 20mb rury za 300-500zł zamiast GGWC za kilka tys.zł jako czegoś co nie spowoduje zamarznięcie wymiennika w reku ?

Ja mam właśnie rurkę pod płytą przy okazji wykopów :)

Wszystko zależy od oczekiwań. Dla jednych gwc jest be dla drugich spłaszcza temperatury całoroczne. Podstawowym kluczem jest prawidłowa instalacja wentylacyjna. Moc cieplną czy też chłodniczą wymiennika gruntowego przenosimy strugą powietrza, nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej mocy centrali i zachowanych przekrojach kanałów wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72.Nie traktuj tego jako złośliwość proszę.Skoro GWC umieściłeś pod chudziakiem,a fundament masz wokół zaizolowany,to skąd to GWC to ciepełko pobiera.Czy takie rozwiązanie jest dobre?Czy aby temp.twojego chudziaka nie jest znacznie niższa od innych domów nie wyposażonych w GWC w tym miejscu.Czy aby robiąc dobrze dla rekuperatora nie zrobiłeś źle dla posadzki a zwłaszcza izolacji pod wylewką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,jaki jest problem zakopać 20mb rury za 300-500zł zamiast GGWC za kilka tys.zł jako czegoś co nie spowoduje zamarznięcie wymiennika w reku ?

Ja mam właśnie rurkę pod płytą przy okazji wykopów :)

 

kupiłem 200m rury fi 32 za 480 i 20 l paliwa do koparki za 120 całość kosztowała mnie 600 gdzie te tysiące ??????

Nawet jak by komuś zlecic kopanie to można te prace wykonać równolegle z przewodem en, woda, kanalizą w jednym wykopie zawsze taniej tylko trzeba pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...