Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Psikaczem" to będzie Ci trudno zrobić mieszaninę powietrzną, która dotrze w głąb GWC. Ozonator czy inny inhalator jest "wolny" więc może perhydrol - zawsze to 10x mniejsza dawka.

Pochwal się bo prewencyjnie przed "startem" GWC też będę chciał go odkazić ale ja myślałem o chlorze - sam się "rozniesie" po GWC.

 

Co masz na myśli pisząc o chlorze? Domestos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMnO4, perchydrol czy podobne - tak.

Od chloru trzymałbym się z daleka...

Stosować gaz bojowy przeciw sobie samemu?!!! ?

Dla mnie - jakby lekka przesada....

 

Skuteczne, nie powiem, bo jak inwestor padnie to czy śmierdzi czy nie TO MU WSZYSTKO JEDNO, a przecież miało być tak, żeby nie odczuwał...

Dla mnie - zbyt radykalne...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpylałem pistoletem do lakierowania napędzanym małą sprężarką.wystarczy jednak rozpylaczem do zraszania roślin i wentylator na max.Nie potrzeba do postaci gazowej doprowadzić.Ważne aby woda utleniona w postaci aerozolu połączyła się z zalegającą woda.Wentylator zrobi swoje i wszystko odparuje.

Stary sposób na napicie się wody nawet z kałuży polega na dodaniu do brudnej wody kilkunastu kropli wody utlenionej.Wszystko co tam jest zdycha.Jak bierze cię przeziębienie to przepłucz gardło roztworem wody(pół szklanki) i 20-30kropli H2O2.Zdziwisz się efektami.Nie wspomnę o efektach jak ząb zacznie boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z takim GWC.Wydaje mi się że perhydrol tak do 10% puszczony w drugą stronę od domu na zewnątrz przy pomocy mocnego wentylatora,dał by radę.No ale kilka dni będzie capić.Taki specyficzny zapaszek.Silny strumień powietrza z aerozolem dotrze chyba wszędzie tak jak gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobinkę inwencji. Przedmuchuj poza obiegiem wentylacyjnym domu. W tym czasie wietrz mieszkanie poprzez okna. Zresztą, i tak nie masz za dużego wyboru. To nie jest tak, że jak odkazisz coś chemią, to zaraz przestanie śmierdzieć. Fakt - zdezynfekujesz, ale smród musi zostać wywiany pewną ilśością powietrza. Nie ma rady, trzeba przedmuchiwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wietrzę GWC. Teraz wydaje mi się, że czuć ziemią.

W niedzielę będę miał ozonator. Na razie trochę słabszy, niestety właścicielowi nie wytrzymał zasilacz, w tej chwili ma prąd tylko na jedną małą sztukę.

Mam nadzieję że odzyskam złoże. Inaczej cała kasa z robotą wyrzucona w błoto (ziemię :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopytać. Tylko mój max-owiec stwarza problemy? Pozostali użytkownicy tego cuda są zadowoleni? A może ze wstydu przed forumowiczami pochowali się w kąŧ?
Dysonans pozakupowy - negatywny stan emocjonalny wywołany ujawnieniu się ujemnych cech towaru (czy skutków zakupu) albo uświadomieniem sobie istnienia bardziej atrakcyjnych wariantów.

 

Ja mam maxowca, ale chata (na razie) w stanie surowym zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GWC w zależności od poru roku coś się kondensuje albo paruje.Wydaje mi się,że stosowanie materiałów higroskopijnych w warunkach zmiennej wilgotności to nie jest najlepszy pomysł.Moim zdaniem rurowe GWC z rur ceramicznych też jest ryzykowne.W kontekście możliwości ,,życia" w ciemnym i wilgotnym środowisku,ceramika nie jest dobrym rozwiązaniem.

Klaudiusz.Spróbował bym to zdezynfekować gazem lub aerozolem.Zamontował bym filtr węglowy i nigdy nie wyłączał przepływu powietrza przez GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...