Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak somie myślę że coś nie tak może być z samymi MAX-ami czy aby dobrze były wypalone i z dobrej gliny , czy sama glina nie zawierała jakiś trocin i innych materiałów które po wypaleniu osiągnęły w ceramice dużą porowatości. Samo GWC godło zastać zanieczyszczone i w tej chwili w sprzyjających warunkach coś kiśnie.

 

Może przesadnie podchodziłem do mojego żwirowca ale nawet podczas składowania kamienia układałem go na filcu separacyjnym a podczas pracy na złożu używałem butów zamiennych.

 

photo.jpg

 

Spodziewałem się jakiegoś zapachu z GWC i kupiłem używany wentylator dachowy z wydajnością go ma czernie i co 2 – 3 tygodnie pracuje to przez 2-4 godziny nawet zimą wentylator o wydajności 450m3 na godzinne.

 

W twoimi przypadku dopóki nie będzie cieplej powyżej pierwotnej temperatury GWC samo przewietrzanie w tych przy tak niskich temperaturach i dużej wilgotności powietrza będziesz sporo skroplin co spowoduje odpowiednie środowisko do namnażania się „czegoś”.

Warto było by w tej sytuacji pokusił bym się wypożyczenie osuszacza powietrza i wytwornicy Ozonu.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to coś cię tam rozmnożyło tak ja w starej piwnicy z wilgotnymi murami, jak się dobrze nie przewietrzy to tak będzie pachniało.

Ale przy tej wilgotności to mało co da takie przewietrzania. Do MAX-wca powinna być dobra ceramik pokusił bym się nawet o klinkier ale to jest moje skromne zdanie

 

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomdts

 

Tylko widzisz...

Tego NIE DA SIĘ osuszyć!

Było budowane tak, aby było wilgotne...

Klinkier jest nienasiąkliwy. Nie byłby tu najlepszy.

 

Nawet mała zdechła mysz capi że się wierzyć nie chce...

Jak się tego nie da wywlec - trzeba czekać...

Natura sama sprawę rozwiąże.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz dobra rzecz:) A jak to zdjęcie zrobiłeś? Czy to klatki video z komórki na sznurku?;)

 

Film wideo z komórki, zrzut ekranu z komputera.

Komórka przymocowana do plastikowego profilu i spuszczona na dno rury doprowadzającej powietrze.

W tym tygodniu porozglądam się po allegro i myślę, że do następnej niedzieli, zobaczę cały kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomdts

 

Tylko widzisz...

Tego NIE DA SIĘ osuszyć!

Było budowane tak, aby było wilgotne...

Klinkier jest nienasiąkliwy. Nie byłby tu najlepszy.

 

Nawet mała zdechła mysz capi że się wierzyć nie chce...

Jak się tego nie da wywlec - trzeba czekać...

Natura sama sprawę rozwiąże.

 

Adam M.

 

Zgadzam się w całej rozciągłości złoża, ale to są środki zapobiegawcze i wiadomo iż po możliwej poprawie warunki wilgotne wrócą.

 

Jest tam zraszanie?

 

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam zraszanie?

Zraszanie w 2-giej części GWC, Na razie nie podłączone ze względu na brak przyłącza wody.

Element potrzebny do montażu podglądu kanału wlotowego GWC, zakupiony. Czekam na dostawę. Kilka przeróbek, relacja po udanym eksperymencie.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...