Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Klaudiusz,

 

Jeżeli jesteś zainteresowany, to mój kolega ma (sprzedaje ale i wykonuje pomiary) kamerkę do inspekcji kanalizacji.

Mojego projektu, więc mogę załatwić ci po kosztach. Wjedzie spokojnie do fi160, porozgląda się, zmierzy spadki nawet jak chcesz.

Nie chcę wklejać linku co by reklamy zaraz nie było. Skąd jesteś? Bo koszt to tak ze 200-300zł + dojazd.

On jest z Łańcuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klaudiusz,

 

Jeżeli jesteś zainteresowany, to mój kolega ma (sprzedaje ale i wykonuje pomiary) kamerkę do inspekcji kanalizacji.

Mojego projektu, więc mogę załatwić ci po kosztach. Wjedzie spokojnie do fi160, porozgląda się, zmierzy spadki nawet jak chcesz.

Nie chcę wklejać linku co by reklamy zaraz nie było. Skąd jesteś? Bo koszt to tak ze 200-300zł + dojazd.

On jest z Łańcuta.

Dziś kurier będzie z zabawką. Mam nadzieję, że przerobię ją do niedzieli na potrzeby inspekcji.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nakręcony.

W trakcie testów w domu kamerka łapała i dół i górę.

Niestety w kanale filmowała tylko wlot do maxów i górę. Nie mam obrazu podłoża.

Film nakręcony starszą nokią. Obraz trochę słabawy.

Może jutro, kiedy zdobędę się na odwagę, wpuszczę tam mój telefon. Robi znacznie lepsze filmy.

Nakręcony filmik postaram się jeszcze dziś udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten obcy to myślisz, że ma parcie na szkło?:) Jak masz zamiar go wyciągnąć?

Na razie muszę zobaczyć czy nie mam więcej nieproszonych osobników. Później pokombinuję.

Nie umiem poradzić sobie z obcięciem filmu.

Zamieszczę dopiero nowy, kiedy go nakręcę. Może jutro wieczorem.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem.

Nagrywanie wyłączyło się po 3 minutach. Łazik nie sfilmował dojazdu do końca kanału mimo, że tam dotarł.

Użyłem mojego telefonu, wyciąłem samo montowanie telefonu do łazika.

Ponadto miałem problem z wyciągnięciem sprzętu z kanału. Klinował się na kolanku.

Film przesyłam na youtuba

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie, w 2:05 słychać strzały*

Rzuć linka do sprzętu jakim to robiłeś.

Ten pionowy kawałek rury to zmyślna pułapka. Cokolwiek wlezie, bez rakietowego plecaka nie wylezie.

 

Trzymam kciuki, byś znalazł tam jakieś truchło. Raz - potwierdzi to tezę, jaką lansuję, dwa - zaprzeczy teorii o maxowcu jako ślepej uliczce w rozwoju GWC, dzięki czemu, jako posiadacz takowego, odetchnę, trzy - dla samego ciebie najprościej byłoby gdyby to było to.

 

Czy masz zamiar sprawdzić także drugą stronę, czyli wylot z maxowca?

 

 

*darujcie ten kiepski żart, nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Jak nic nie pomoże, a zapaszek zostanie może warto by było skorzystać z ozonowaia kanałów. Nie wiem czy to dobry pomysł ale sprzedawcy na" Alledrogo" zapewniają o skuteczności tych urządzeń. Może by to ustrojstwo pomogło. Tak czy siak coś trzeba z tym fantem zrobić

 

Ozonator jest dobry na świeże grzybki. W przypadku narostów, nie spełnia swej funkcji.

Znajomemu zalało klimę, nie zajechał od razu do czyszczenia. Później ozonował, ozonował i ozonował. Na końcu i tak musiał ją wyciągnąć (wymiennik) i ręcznie chemią zmyć narosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Kolega ozonował wnętrze swojej fury, niestety nie wiem z jakim skutkiem. Chciał się pozbyć zbędnych zapaszków :D. Pawelpiwowarczyk słyszał jakieś strzały, jak nakręcisz następny film powołamy komisję śledczą i wyjaśnimy tą sprawę. Jedno jest pewne. Coś tu śmierdzi :D.

ps. Też się nie mogłem powstrzymać. Sorry:D

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie, w 2:05 słychać strzały*

Rzuć linka do sprzętu jakim to robiłeś.

Ten pionowy kawałek rury to zmyślna pułapka. Cokolwiek wlezie, bez rakietowego plecaka nie wylezie.

 

Trzymam kciuki, byś znalazł tam jakieś truchło. Raz - potwierdzi to tezę, jaką lansuję, dwa - zaprzeczy teorii o maxowcu jako ślepej uliczce w rozwoju GWC, dzięki czemu, jako posiadacz takowego, odetchnę, trzy - dla samego ciebie najprościej byłoby gdyby to było to.

 

Czy masz zamiar sprawdzić także drugą stronę, czyli wylot z maxowca?

 

 

*darujcie ten kiepski żart, nie mogłem się powstrzymać

 

Ja tam na 2:05 nic nie słyszę.

Co do max-owca. W zasadzie jeśli przyjdzie mi o nim zapomnieć, najwyżej będzie wentylować samą piwnicę.

Problem leży prawdopodobnie w tym, że nie był używany.

W piątek lub sobotę postaram się znowu wprowadzić mój telefon do kanału wlotowego. Później kanał wylotowy bez kamerki. Jeśli łazik wyjdzie, dopnę telefon.

Masz Max-owca? Jakieś negatywne odczucia z "wąchania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz? Pozostałości z czasu budowy tego cuda?

 

Zrobiłeś komisyjne badanie nosometrami? Jakieś sugestie komisarzy?

 

Być może geowłóknina się rozkłada?

Chyba nikt przede mną nie robił dokumentacji filmowej (kroniki).

Dwoje ludzi wąchało. Mieszane odczucia.

Np dziś nie wąchałem wylotu, ale w piwnicy był wyczuwalny tylko minimalny smrodek.

Może z czasem zaniknie?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...