Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten pyłek wygląda jak jakiś robaczek. Zobaczył swiatełko w tunelu :D. Zastanawialiście się czysto teoretycznie jak wygląda sprawa radonu. Reklamuje się papy zatrzymujące to cholerstwo, a tu wymiennik w ziemi bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Sam zastanawiałem się nad "żwirowcem". Na mapie zagrożeń moja działka leży w strefie podwyższonego ryzyka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obcego nie widać, zresztą patrząc jest fajnie czysto. fakt geowłóknina nie powinna się rozkładać, a przy takiej wentylacji jak robisz to wszystkie pyłki powinno już dalej zebrać. Smrodek z obcego jakby truchlał powinien byc taki ... jakby to powiedzieć lekko słodkawy. Pamiętam jak mi jeż wpadł do betonowego, ale nie używanego szamba. No wpadł i plecaka rakietowego nie miał jak kolega wyżej zasugerował. Leżał tam nie wiem ile, ale jak poczułem go i zachciało mi się go wyciągnąć, a nie mialem pod ręką maski p-gaz, korzystałem z tego co miałem pod ręką, a i tak posiłek poszedł do szamba*. Stąd nam smrodek.

 

*Sorry za drastyczne sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pyłek wygląda jak jakiś robaczek. Zobaczył swiatełko w tunelu :D. Zastanawialiście się czysto teoretycznie jak wygląda sprawa radonu. Reklamuje się papy zatrzymujące to cholerstwo, a tu wymiennik w ziemi bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Sam zastanawiałem się nad "żwirowcem". Na mapie zagrożeń moja działka leży w strefie podwyższonego ryzyka :(

 

Być może, to latające wampirki. Nic śmiesznego :(

Podaj proszę linka do tej mapki.

Zainteresowanych do sprawdzenia, czym "pachnie" mój GWC, zapraszam.

Okolice Jastrzebia na G. Śląsku.

Reszta na PW,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A z innej strony! Radon był , jest i będzie ZAWSZE wokół nas! Ważne, żeby nie zbudować sobie takiej konstrukcji, która go będzie podkoncentrowywała...

Wszędzie piszą jednoznacznie : Wentylować intensywnie i problem nie wystąpi!"

adam_mk

 

I o to mi właśnie chodziło. Tego dobrodziejstwa raczej się nie pozbędziemy ale musimy pamiętać, że jest. Badanie jakości powietrza po kilku latach z GWC żwirowego wypada bardziej niz obiecująco. Czyściutko, świeżutko i zdrowo ale jak to się ma do naszego cichego i bezwonnego "bohatera". Czy "otwarte" GWC mimo sporego przepływu powietrza nie będzie także serwowało nam gratisu w postaci zwiekszonego stężenia radonu. Glikolowiec- no problem, rurowy- no problem, żwirowy i "maxowy"- nie wiem. Jak wiadomo kto pyta, nie błądzi i dlatego jestem taki upierdliwy :D

gentoonxDon't worry, be happy!:D

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz pochwalić się fotkami tego swojego Curiosity?

 

Po ukończeniu dokumentu wkleję zdjęcie. Na razie w pełni nie wykonał zadania. Nie ma sensu go przedwcześnie chwalić i publicznie prezentować.

Prawdopodobnie dopiero w sobotę ciąg dalszy. Jutro chyba będę w rozjazdach.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka tym razem dojechała prawie do końca kanału wlotowego GWC. Prawie, widać zakończenie.

Niestety stwierdzam, że geowłóknina to jedno wielkie nieporozumienie. Ulega degradacji. Szkoda, że nikt wcześniej nie zaobserwował tego zjawiska.

Na początku kanału, jeszcze w pomarańczowym kanale widać coś zielonego, oraz kawałek patyka. Patyk długości około 12cm jest elementem mojego łazika który odpadł w takcie filmowania.

Ponadto wydaje mi się, że niektóre maxy bardziej podciągły wilgoć.

Wczoraj, tj w sobotę, ozonowałem złoże urządzeniem o mocy 3,5g/h. Proces trwał pół godziny. Potem na pół godziny wyłączyłem wentylator.

Przed chwilą wąchałem powietrze, nie czuć stęchlizny.

Pozostał zapach ziemi i betonu.

 

Poniżej kanał dolotowy w całości.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nH-KZab3NW0

 

Link do filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=nH-KZab3NW0

 

Proszę oglądać w HD.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłeś doświadczenie.Opisz jak byś zrobił to dzisiaj mając tą wiedzę.Przyda się następcom. A może GWC na max-ach to nie jest do końca dobry pomysł

Na razie nie jestem zadowolony. Jeśli nie rozwiążę problemu z zapachem, powietrze z GWC będzie służyć tylko do wentylacji piwnicy. Obawiam się jednak, że będę zmuszony zapomnieć o tym chybionym wynalazku.

Kolejna sprawa.

Geowłóknina.

Jak widać na filmie, pyli.

W tym konkretnym przypadku to nie tylko moje zmartwienie.

Wszyscy, którzy zastosowali ten materiał w GWC, mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...