Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Decyzja o budowie max-owca została podjęta w grudniu 2011r.

Od rozpoczęcia budowy w maju do około 15.08.2011 cała woda z opadów (największa ilość opadów przypada na lipiec i sierpień) wsiąkała w grunt na budowie.

Wydawało sie że nie powinno być problemu ze stojącą wodą.

Jednak na filmikach wyraźnie widać, że łazik porusza się w kanale z wodą.

Stąd pewnie bardzo dobre środowisko dla owadów.

Temperatura powietrza za GWC to 2*C,

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w telewizorze był w jakimś cyklu o budowach pokazany gwc zrobiony z rury karbowanej 600 mm takiej pomarańczowej

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rura+karbowana+600&revid=1716343924&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.&biw=1024&bih=673&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=tQYpUe_2D8bqswbS_IGgAg

ma ktoś coś takiego albo jakieś zdanie na ten temat czy się będzie nadawać taka średnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karbowana rura nie powinna być stosowana do GWC,ponieważ bywają okresy że w GWC kondensuje wilgoć zawarta w powietrzu.W załamaniach będzie się zbierał kondensat .Takie zastoiska wilgoci to idealne miejsca dla wszelkiego rodzaju życia.Przy tej średnicy prędkość powietrza będzie na tyle mała,że wilgoć nie odparuje na skutek ruchu powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karbowana rura nie powinna być stosowana do GWC,ponieważ bywają okresy że w GWC kondensuje wilgoć zawarta w powietrzu.W załamaniach będzie się zbierał kondensat .Takie zastoiska wilgoci to idealne miejsca dla wszelkiego rodzaju życia.Przy tej średnicy prędkość powietrza będzie na tyle mała,że wilgoć nie odparuje na skutek ruchu powietrza.

 

zakopywali rurę o dwuściennej strukturze ścianek - na zewnątrz karbowana, wewnątrz gładka - nic tam nie ma prawa się zatrzymywać, tylko że drogie to po byku i raczej mało ekstra na GWC - przestrzeń w karbach jest pusta - wypełniona powietrzem. Rury sa do kanalizy zewnętrznej na kolektory, karby maja wzmacniać wytrzymałość na ściskanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komary mają się dobrze.

Od wczoraj kręcę większym wentylatorem, około 280m3/h.

Ale z tego co słyszę, po osiągnięciu większego podciśnienia obroty spadają.

Sprawdzałem wczoraj i dziś kamerką. Bez zmian. Jedynie co zaobserwowałem, to kanał wylotowy jest już lekko mokry. Stała wentylacja go osusza.

Szkoda że nie załapałem się na kilkudniowe mrozy powyżej -20. Komary pewnie by popadały.

Za GWC +2*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co?

"Po używam" sobie GWC przez krótki czas co prawda ale już widzę zalety. Za kilka sezonów nie wiem czy i gdzie będę mieszkał więc do podjęcia decyzji nie potrzebuję się doktoryzować:)

więc na razie to jeszcze nic nie wiesz a starasz się być wyrocznią ...:yes:

to że masz u siebie to jeszcze nic nie znaczy ...

 

ja jak na razie to te ceramiczne z problemami albo nie używane widzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz_x napisał Temperatura powietrza za GWC to 2*C
moje rurowe ma dzisiaj 10,6*
Spora różnica przy podobnych temperaturach zewnętrznych. Wykonanie, prostota i chyba z tego co czytam jakość powietrza na korzyść rurowca. Wszystko co umrze lub zgnije w maxowcu zostanie tam na stałe, nie do wyczyszczenia. Oby klaudiuszowi się udało. :yes: Pomysł jest nowy, zobaczymy po kilkunastu miesiącach co z tego wyjdzie. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...