Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest kanał wlotowy czy wylotowy z GWC? Jak wlotowy to jeszcze można podejrzewać, że pyłki jakieś przyklejają się do wilgotnych ścianek i to stanowi pożywkę dla grzybów. Jeśli wylotowy to dziwne. Nic poza bakteriami tam nie powinno się zadomowić bo z samego powietrza trudno wyżyć.

Tytuł filmiku brzmi: GWC max owe kanał wylotowy sufit 6sierpień13r

ale maxowy to całkiem inne rozwiązanie. Co z tego, że duża powierzchnia jak proste, równe kanały od wlotu do wylotu. Bardziej to przypomina rurę, jeszcze z niezłego izolatora i krótką.

Budowa mojego GWC

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=99157&d=1328367755

 

Z czego jest ten sufit co jest nad nim? Czy ta pleśń nie źre tego co pozostawiły owady?

Sufit jest z cegieł.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułu nie widziałem, ostatnio tyle tych produkcji, że trudno spamiętać;)

Nie wiem naprawdę czym ta pleśń żyje. Może faktycznie woda jakieś g... niesie albo w piachu było i odżylo - cholera wie skąd ten piach.

]

 

Wczoraj wyłączyłem GWC. Dziś wpadam z kamerką, ściągam siatkę w piwnicy z wylotu, przykładam nos i włączam wentylator który jest na zewnątrz.

Stęchlizna, mocny zapach przez 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgnilizna/pleśń.

A po tym czasie?

On musi być mokry, mój wysechł na wiór i go nie nawilżam (utrudniłem sobie chwilowo dostęp i mi się nie chce). Dlatego też temp. mi podskoczyła na anemostatach do 18.

.

Jest mokry. Najwięcej wody było kiedy zacząłem wentylować. Widać to na filmiku z komarami.

Teraz także maxy są mokre z dołu. Filmiki we stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu zdecydowałem się na GGWC - temat trafił do zamrażarki a teraz go trzeba potwierdzić.

Warunki gruntowe nie są jednorodne co to znaczy a to że mam na działce miejsca gdzie jest na starcie 2,5 m gliny ( numer 2 ) a sa takie gdzie jest warstwowanie glina piach glina piach i tak na przemian (numer 1).

Wygląda to tak - działka

http://imageshack.us/a/img11/5180/7rb.gif

 

Profil numer 1

http://imageshack.us/a/img9/2143/dptl.gif

 

Profil numer 2

http://imageshack.us/a/img842/6468/vrnh.gif

 

Zdjęcie do otoczenia z numeru 2

http://imageshack.us/a/img706/2388/cs3.gif

 

woda po opadach stoi dłuuugo

 

Czy dobrze myślę nad GGWC ?

 

Edit

a to sobie wykopałem gdzieś po środku obu numerów i natrafiony ciek zalał wykop na głębokość 40 cm ( do 100 cm piach )

http://imageshack.us/a/img521/7527/zdjcie3n.jpg

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już jakiś czas temu zdecydowałem się na GGWC - temat trafił do zamrażarki a teraz go trzeba potwierdzić.

Robiąc GGWC zapewne wiesz w jakim celu.

Zatem w jakim celu zdecydowałeś się jednak na GWC obojętnie czy glikolowy lub rurowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc GGWC zapewne wiesz w jakim celu.

Zatem w jakim celu zdecydowałeś się jednak na GWC obojętnie czy glikolowy lub rurowy?

 

Czy to takie istotne dla Ciebie w jakim celu?

Mój dylemat polega na tym czy ta duża różnorodność gruntowa nie wpłynie negatywnie na działanie takiego GGWC - 3 punkty w których był sprawdzany grunt są w małej odległości a różnorodność spora. Jak masz coś do powiedzenia w tej kwestii to czekam na wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy to takie istotne dla Ciebie w jakim celu?

Mój dylemat polega na tym czy ta duża różnorodność gruntowa nie wpłynie negatywnie na działanie takiego GGWC - 3 punkty w których był sprawdzany grunt są w małej odległości a różnorodność spora. Jak masz coś do powiedzenia w tej kwestii to czekam na wypowiedz.

Dla mnie nie jest istotne ale dla Ciebie widocznie jest jak zastanawiasz się nad nim.

Nie musisz się za bardzo zastanawiać bo jakikolwiek zrobisz GWC i gdziekolwiek to i tak z niego nie będzie żadnego pożytku ;)

No ale masz rozum i...kable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo: mogę zrozumieć, że nie rozumiesz słowa pisanego, ale mógłbyś przynajmniej spróbować nie odpowiadać na pytania, których nikt nie zadał.

 

@mic81: na takiej działce nic poza glikolowym nie wchodzi w rachubę, więc jeśli już chcesz mieć GWC (choć jak pisze kszhu, to akurat jeden z najmniej ekonomicznie uzasadnionych wariantów), to tylko glikolowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój dylemat polega na tym czy ta duża różnorodność gruntowa nie wpłynie negatywnie na działanie takiego GGWC"

 

Nie wpłynie negatywnie!

Spokojnie można zrobić glikolowca o sporej wydajności.

Można nawet zastosować go do bardzo wydajnego chłodzenia domu, bo nie jest to zabronione!

:lol:

A to, ze nie wszyscy stosują czy nie umieją zastosować - to zupełnie inna bajka...

Tylko mocna wkurza, jak dyletanci, którym "nie wyszło" w arbitralny sposób oceniają - że się nie opłaci!

 

Aby się opłaciło i aby działało poprawnie - to sobie trzeba dom do takich rozwiązań odpowiednio zbudować.

Trudne to nie jest.

Trudne to jest "przerabianie" już zbudowanego domu.

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Ty możesz mieć PEWNOŚĆ - że to nie do Ciebie!

Zasady, jak pamiętam, dyskutowaliśmy.

Mechanizmy - też.

Rozumiesz co i po co.

Tajemnicze jest to, co się stało w Twoim przypadku.

Nic nie wskazywało na wystąpienie akurat takich efektów.

Zbudowałeś GWC, bo jest Ci potrzebne/przydatne.

Dobrze by było dojść do tego - co jest źródłem problemów.

Cudów przecież nie ma.

Nie umiemy WŁAŚCIWIE zadać pytania?

DLATEGO nie znajdujemy odpowiedzi?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę u siebie wykonać GWC rurowe ,decyduję się na to mimo ,że na działce mam glinę ,a więc i mokro. Jednak absolutnie nie chcę GWC robić z rur kanalizacyjnych. Myślałem o rurach ocynkowanych. Ma ktoś może pomysł jak to szczelnie połączyć i jak tanim kosztem uzbroić rurę żeby jej nie zgniotła ziemia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę u siebie wykonać GWC rurowe ,decyduję się na to mimo ,że na działce mam glinę ,a więc i mokro. Jednak absolutnie nie chcę GWC robić z rur kanalizacyjnych. Myślałem o rurach ocynkowanych. Ma ktoś może pomysł jak to szczelnie połączyć i jak tanim kosztem uzbroić rurę żeby jej nie zgniotła ziemia.

 

bez sensu. Co Cię bolą rury kanalizacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...