Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

miliony użytkowników rekuperatorów to nie są obłąkani inwestorzy.

a ogromna większość tych użytkowników nawet tak do końca nie rozumie jak to działa...

tak swoją drogą przejdź się przez jakąkolwiek miejscowość i popytaj o WM, rekuperatory a dowiesz się jak wyglądają te "miliony" użytkowników i ich wiedza na ten temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo się mylisz. Dom traci energię. Pozyskiwaną z zewnątrz. Jak nie masz PV lub innego reaktorka to żadnej produkcji tam nie ma. Możesz ją po części tylko odzyskiwać.

Ale samym GWC i cudowną wentylacją z reku nie zrezygnujesz. Nie walcz z tym, przyjmij, że nie jesteś pępkiem świata a miliony użytkowników rekuperatorów to nie są obłąkani inwestorzy.

 

Zapominasz o zyskach bytowych, ktore w okreslonym kontekscie nalezy zaliczyc na plus. A juz bezwzglednie cieplo wydzielane przez czlowieka. No bo chyba nie chcesz wrzucac w bilans tego co jem.

 

A nydar z klasycznego reku zrezygnowal i dobrze ma sie jego bilans. Nie walcz z tym, przyjmij, że nie jesteś pępkiem świata a tych kilku/nastu użytkowników GWC+WW/WMG - nierekuperatorów to nie są obłąkani inwestorzy.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A nydar z klasycznego reku zrezygnowal i dobrze ma sie jego bilans. Nie walcz z tym, przyjmij, że nie jesteś pępkiem świata a tych kilku/nastu użytkowników GWC+WW/WMG - nierekuperatorów to nie są obłąkani inwestorzy.

Zapominasz o jednym,koszty.

Nie sztuka wpakować kupę kasy(o wiele większą niż tradycyjny reku) w coś co po pierwsze nie jest sprawdzone do końca i nie ma pewności,że zadziała,po drugie w coś co przynosi mizerny efekt energetyczny.

Jest to po prostu ściemnianie inwestorom a Ty łakasz i tyle.

Gdyby nydar powiedział,że zamiast tradycyjnego reku zainstalowalem solary na dachu,RSŚ czyli zbieram ścieki,GMC czyli grzeję dodatkowo grunt po domem,poniosłem dodatkowe koszty w zwiazku z ociepleniem dodatkowo dachu i wrzucam całą wilgoć z domu na strych do drewna,zrobiłem GWC,muszę wentylować z niską wydajnością,całość zabawek kosztowała tyle i tyle to by tak różowo nie wyglądało i można by było pomyśleś,że inwestorzy posiadający takie niereku są jednak obłakani,że mając do dyspozycji gotowe i tańsze rozwiązania bawią się jak dzieci w wymyślanie i komplikowanie sobie życia.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To taka natura,Arturo.Znaczy ludzka natura.Gdyby nie ona to pewnie na osiołku byś jeździł. Zastanów się czasem co piszesz.Wnuki będą,przeczytają i wstyd niechybnie będzie.

Tak mi się wydaje,że to właśnie Ty jeszcze na osiołku jeździsz a ja już w pojeździe czterokołowym.Zejdź z siodła,otrząśnij się,rozglądnij a zobaczysz,że Twoje wszystkie wynalazki spakowano do jednej obudowy,przez co jest to wygodniejsze i tańsze,przyjmij to do wiadomości tak samo jak cztery kółka zamiast osiołka...

GWC także już nie trzeba stosować aż tak dużego,na to także znaleziono sposób.

No coz, nydar o kosztach juz pisal.

Ano właśnie,za ponad 10tys.zł to można mieć i 5 rekuperatorów.

Przelicz sobie koszt zabawek jaki wymieniłem także może oczy Ci się otworzą.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzanie 130m3/h ( czyli minimalnej ilości na niewielki dom z 3-4 osobami ) z temperatury 0 st.C do 20 st.C to 1kWh - czyli 4000kWh w sezonie.

Cichy reku z wymiennikiem 90% (np. RS 160 RECAIR ) z kanałami - na taki dom - to 8500zł brutto.

Wiedząc ile nas będzie kosztowała wentylacja bez odzysku ciepła ( kanały nawiewniki ...) można policzyć - jak szybko 3600 kWh zapracuje...

Ciągła wentylacja, możliwość regulacji, brak cofek - "ciągnięcia po nogach" są nie do policzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za połowę tej kwoty zimą bez prądu ze średnią z sezonu +/- 18oC.Do końca moich dni.

Tak a świstak siedzi...

-solar jaka moc cena z instalacją-

-pex ile m cena-

-dodatkowe ocieplenie dachu cena-

-zbiornik na ścieki cena-

-wykopanie dołu na zbiornik cena-

-osprzęt do zbiornika cena-

-GWC,z czego,ile,cena-

-wentyl,jaki,cena-

 

 

Uzupełnij proszę te dane,jeśli o czymś zapomniałem to dodaj z ceną,wtedy możemy rozmawiać o kosztach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
GWC bo o tym wątek to 40mb.PVC x cena jednostkowa.

Ale z GWC leci Ci 6st.C a nie 18st.C jak twierdzisz:

Za połowę tej kwoty zimą bez prądu ze średnią z sezonu +/- 18oC.Do końca moich dni.

także ponawiam prośbę o uzupełnienie cen:

Tak a świstak siedzi...

-solar jaka moc cena z instalacją-

-pex ile m cena-

-dodatkowe ocieplenie dachu cena-

-zbiornik na ścieki cena-

-wykopanie dołu na zbiornik cena-

-osprzęt do zbiornika cena-

-GWC,z czego,ile,cena-

-wentyl,jaki,cena-

 

 

Uzupełnij proszę te dane,jeśli o czymś zapomniałem to dodaj z ceną,wtedy możemy rozmawiać o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No coz, nydar o kosztach juz pisal.

Jak widzę cały czas unika uzupełnienia pozycji,które zapodałem jak diabeł święconej wody.

Może Ty widzisz lepiej ze swoim amerykańskim sprzętem ;)

Czyżby wsydził się swojego "osiołka",że jednak "cztery kółka" są tańsze ?

Może przypomnę:

Tak a świstak siedzi...

-solar jaka moc cena z instalacją-

-pex ile m cena-

-dodatkowe ocieplenie dachu cena-

-zbiornik na ścieki cena-

-wykopanie dołu na zbiornik cena-

-osprzęt do zbiornika cena-

-GWC,z czego,ile,cena-

-wentyl,jaki,cena-

Uzupełnij proszę te dane,jeśli o czymś zapomniałem to dodaj z ceną,wtedy możemy rozmawiać o kosztach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty ...:lol2:

u mnie rano leciało 16,6*...:cool:

 

a ile masz na wyrzutni przy tych +18* na nawiewie i -20* na zewnątrz ...???

ja obstawiam że dalej na plusie nawet bez GWC...:yes:

idąc dalej tą drogą to masz G... a nie sprawność ...:cool:

 

Ty jasiek nie doceniasz przebiegłości Arturo.On 150 wypuszcza na zewnątrz a 50 dobiera świeżego .Taki podrasowany bilansik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile mam na wyrzutni,nie interesuje mnie to.Dla mnie najważniejsze jest,że na nawiewie mam +16-18st.C.

 

Ach te Olipmy oswiecone :p

 

Rozumiesz, ze to co na wyrzutni to sprawnosc urzadzenia a to co na nawiewie to sprawnosc urzadzenia plus straty/wplyw temp otoczenia?

 

Powiedz nam ile masz masz zaraz za GWC, zaraz za wymiennikiem i na nawiewie, wtedy sprawnosc reku bedzie policzalna.

 

Ty masz tyle i Nydar tez. Nydar nie wszystie swoje rozwiazania wykorzystuje pod katem temp nawiewu tylko bardziej pod niskie zuzycie na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...