Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co złego jest w PV? Produkują prąd - to uniwersalne źródło energii. Sprzedać nawet można; u nas trudno ale ma być łatwiej.

 

Ty jednak na poważnie. Kiedy potrzeba słońca to go niema.Tak w skrócie.Nie ten klimat ,nie ta szerokość geograficzna. Idea słuszna ale dla wybranych nacji.Nas wśród wybrańców niestety nie ma.Nawet wiatr nas olewa .GWC tylko zostaje .Przenosi nas o kilkaset km na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jednak na poważnie. Kiedy potrzeba słońca to go niema.Tak w skrócie.Nie ten klimat ,nie ta szerokość geograficzna. Idea słuszna ale dla wybranych nacji.Nas wśród wybrańców niestety nie ma.Nawet wiatr nas olewa .GWC tylko zostaje .Przenosi nas o kilkaset km na zachód.

 

Trzeba inaczej podejść do tematu. Jeśli materiał na dach (dachówka) kosztuje mnie 40k, to na połać południową muszę wydać 20k. Za 20k to ja kupię paneli PV o tej samej powierzchni. Tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. W lecie zamiast GWC o marnym efekcie będzie mi pracowała klima zasilana energią z PV a i na CWU i cały dom. Nadmiar może kiedyś będę mógł sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no wiesz zawsze jest ten pierwszy raz ...

 

A jednak Nobel się kroi ;)

Takie rzeczy to tylko karolek łyka ;)

Jak dla mnie calkiem niezle - bo odzyskuje cieplo slonecznego lata przez GWC

Karolek,w jaki sposób nydar te ciepło przechowuje w nie izolowanym gruncie aż do zimy i przez zimę wykorzystuje ?

Przecież wg nydara grunt pod domem jest "zmrożony".

Bzdura bzdurą pogania...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba inaczej podejść do tematu. Jeśli materiał na dach (dachówka) kosztuje mnie 40k, to na połać południową muszę wydać 20k. Za 20k to ja kupię paneli PV o tej samej powierzchni. Tutaj nie ma nad czym się zastanawiać. W lecie zamiast GWC o marnym efekcie będzie mi pracowała klima zasilana energią z PV a i na CWU i cały dom. Nadmiar może kiedyś będę mógł sprzedać.

 

To mówisz że PV nie wymagają blachy,dachówki czy strzechy.

A GWC w dobrze zaprojektowanym i wykonanym domu to ful wypas Latem.nie potrzebna jest klimatyzacja.Jaśkowe wyniki potwierdzają.Moje gorzej bo ja mam problem architektoniczny.Ale 25 czy 26 latem przy przeszło 30 na zewnątrz to też nieźle.W gaciach można po chałupie chodzić..Taka forma wolności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiem to piszę jak nie wiem to nie udaję, że wiem i bzdur nie wypisuję.

Ale widzę, że nie masz już kompletnie nic do powiedzenia więc dlatego się czepiasz personalnie?

 

 

 

a gdzie ja coś udaje czy piszę bzdury ...?

wszystko jest do sprawdzenia ...;)

 

myślisz że te wycieczki forumowiczów do mojej chałupy to z jakiego niby powodu...?

cyferki z pomiarów to też niby wyssane z brudnego palucha ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiem to piszę jak nie wiem to nie udaję, że wiem i bzdur nie wypisuję.

Ale widzę, że nie masz już kompletnie nic do powiedzenia więc dlatego się czepiasz personalnie?

 

 

 

Co ma polityka do położenia geograficznego? Bo o tym chyba autorytarnie się wypowiadałeś pisząc "nie ta szerokość geograficzna."

 

No bo sensu u nich nie ma.Państwo dokłada to se założyli. A co durne państwo daje to trzeba skorzystać.Bo eko i takie tam. Ale ostatnio jakby to państwo zaczęło się wycofywać i przyrost PV jakby diabli wzięli.Nasze mądrzejsze i na ekobełkot nie dało się nabrać ,no i bardziej chytre do rozdawnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mozna miec i 22 stopnie jak sie odpowiednia dluga rura poprowadzi nawiew, ale czy to jest sprawnosc odzysku ciepla z wywiewu czy z temperatury dostarczonej przez CO?

Sprawdź temperatury w zimie jak zalecałem,nawet bez GWC to zdziwisz się "sprawnością" reku ;)

Oszczędzisz na wycieczkach do jaśka bo wszystko Ci się wyjasni ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja coś udaje czy piszę bzdury ...?

wszystko jest do sprawdzenia ...;)

 

myślisz że te wycieczki forumowiczów do mojej chałupy to z jakiego niby powodu...?

cyferki z pomiarów to też niby wyssane z brudnego palucha ...;)

Jasiek a może jaką spółkę z nieograniczoną odpowiedzialnością byśmy założyli.No bo w sumie wiemy jak. A im się wydaje.To znaczy szef tak karze pisać.

No tak ale ta odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówisz że PV nie wymagają blachy,dachówki czy strzechy.

A GWC w dobrze zaprojektowanym i wykonanym domu to ful wypas Latem.nie potrzebna jest klimatyzacja.Jaśkowe wyniki potwierdzają.Moje gorzej bo ja mam problem architektoniczny.Ale 25 czy 26 latem przy przeszło 30 na zewnątrz to też nieźle.W gaciach można po chałupie chodzić..Taka forma wolności .

 

Ależ nie neguje GWC. Mi GWC w domu wystarczy, nie będę stosował klimy.

Poleciałem za daleko. Ale tak jak napisałem też można i nie wolno tego negować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam najlepiej wiesz, że dom domowi nie równy więc coś co się sprawdza w jednym nie musi w drugim. Dlatego twierdzenie na tej podstawie, że jakieś rozwiązanie w jednym domu jest lepsze od innego w innym jest po prostu bzdurą.

no fakt ...

na takiej zasadzie jak w moim domu działają już dwa inne budynki i efekty porównywalne więc jak to w końcu jest...?

zbieg okoliczności...?

trzecia instalacja na tą samą modłę się robi i obstawiam że wyniki także będą porównywalne ...:yes:

taki układ zawsze się sprawdzi bo działa zgodnie z fizyką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie neguje GWC. Mi GWC w domu wystarczy, nie będę stosował klimy.

Poleciałem za daleko. Ale tak jak napisałem też można i nie wolno tego negować.

 

FM to starcie idei i poglądów na budowanie a głównie marketing producentów ,więc wszystko wolno.Nawet to,że GWC to bzdura. Wiesz pkt. widzenia od pkt.siedzenia.Ja handmadowiec jestem to komercja nie zanadto do mnie przemawia.Bo oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musisz mieszać?

Geografia pokazuje, że i u nas mogą produkować. O to tylko chodzi.

Prościej nie potrafię.

 

Zima. 10-15dni ze słońcem .K,,,rwa jego mać nie idzie prościej .Atlantyk podsyła .Nie damy mu rady .Przynajmniej na tą chwilę.Będzie technologia na chmury założę PV.Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość nie gra roli,Ty ściemniasz,jasiek robi a "karolków" załapiecie na forum ;)

Tylko najpierw uzupełnij ceny:

 

Arturo, kto jak kto ale Ty na temat "naganiania" sie nie wypowiadaj, bo swoim podwojnym tutaj bytem juz nam pokazales ile jestes wart.

 

Ceny Nydara podane sa w jego watku. Tylko tu sie nie o ceny rozbija, tylko o efektywnosc konretnego rozwiazania.

 

Chcesz porownywac ceny? To porownaj cene swojej PC do syfonu Jaskowego. I jak wyglada sensownosc takiej inwestycji?

 

Bo Ty sie w wannie we wlasnych wymoczynach dokladniej umyjesz niz Jasiek pod prysznicem, czy to jest ten Twoj koronny argument?

 

Mowiles cos o czterokolowcu? Jak to sie ma do Twojego taplania we wlasnych brudach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM to starcie idei i poglądów na budowanie a głównie marketing producentów ,więc wszystko wolno.Nawet to,że GWC to bzdura. Wiesz pkt. widzenia od pkt.siedzenia.Ja handmadowiec jestem to komercja nie zanadto do mnie przemawia.Bo oszukuje.

 

To może dasz się namówić na reku tymi ręcami ? :p

 

Zima. 10-15dni ze słońcem .K,,,rwa jego mać nie idzie prościej .Atlantyk podsyła .Nie damy mu rady .Przynajmniej na tą chwilę.Będzie technologia na chmury założę PV.Proste.

 

Poczytaj o amorficznych. Nie potrzebują czystego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...