Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

To może dasz się namówić na reku tymi ręcami ? :p

 

Poczytaj o amorficznych. Nie potrzebują czystego nieba.

 

Sa watki o instalacjach PV. SA to ogromne koszty i jesli dochodzi magazynowanie energii to kwoty przekraczaja 20 tys.

 

Poki co to raczej dla fanow ekotechnologii, a swoja droga Kszhu, czemu sam takowej nie masz? Masz wiedze jak to poskladac czemu w to nie poszedles?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cały tydzień przepychanki, jak nie w temacie jamnika to hybrydowych wentylacji.

A mogliście wpaść na warsztaty (MakeCamp) domów z gliny, budowę największego w Polsce kolektora i inne cuda, która można samodzielnie.

A w zasadzie ... dlaczego Nydar nie prowadziłeś żadnych zajęć? Byłaby okazja z pasją, jaką tu przedstawiasz, na żywo przekonać szerokie gremium do swoich rozwiązań. Konwent jest najlepszą okazją do tego. Może sponsor by się znalazł. Opatentować Ci pomogę, mam w domu eksperta od własności intelektualnych i innowacji w przemyśle, więc?

Długa jeszcze ta kolejka do mierników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kpiarzu . GWC to adam rozpropagował,WW to w Malborku mieli tyle że nie wiedzieli że tak się nazywa. Kłębek pexa mi spadł na ziemię i go zabetonowałem to i mam GMC ,zresztą to samo przytrafiło się na dachu,stąd kolektor ,a szare ścieki to tak z żalu,bo szkoda jak ciepłe do szamba leci.No żalu przecież nie opatentują.

A jakiego miernika poszukujesz? Amperomierza?,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kpiarzu . GWC to adam rozpropagował,WW to w Malborku mieli tyle że nie wiedzieli że tak się nazywa. Kłębek pexa mi spadł na ziemię i go zabetonowałem to i mam GMC ,zresztą to samo przytrafiło się na dachu,stąd kolektor ,a szare ścieki to tak z żalu,bo szkoda jak ciepłe do szamba leci.No żalu przecież nie opatentują.

A jakiego miernika poszukujesz? Amperomierza?,

Bez grama kpiny pisałem. Przez tydzień odbywał się zlot osób z pełną głową pomysłów. Pasowałbyś idealnie do tego towarzystwa. Twoje rozwiązanie znam, moje wątpliwości już wyraziłem. Nic dodać, nic ująć. Jedyne, z czego sobie żartuję, to alergia Jaśka. Ale tu również nie ma grama złośliwości.

A amperomierzem da się pp-my pomierzyć? (to było z przekąsem) Przecież mieliśmy opomiarowywać.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator 28W.

Przy temperaturach letnich 120-150m3/h ze spadkiem temp. z np.30 oC do 18oC . 150 m3 x 1,2 x 1005J x 12 / 3600000 =0,6kWh (pominąłem skraplanie wilgoci ,ale to działa na wynik niekorzystnie).

W zimie. 75m3/h ze wzrostem od -20 do + 6oC ( temp. przed RSŚ). 75m3 x 1,2 x 1005J x 26 /3600000 = 0,65kWh. Za RSŚ i GMC dodatkowo 75m3/h x 1,2 x 1005 x 12 /3600000 = 0,3kWh.

Należało by uwzględnić że mój Dospel turbo fi 100 obsługuje i wentylację i GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedno wyliczenie mamy, kto nastepny? (aha zostawmy ceny energii na boku).

Przyzwoity reku z 90% odzyskiem ciepła - minimalna wentylacja zimą to 130m/3h ( łazienka WC i elektryczna kuchnia ) z 3-4 osobami "na pokładzie".

Ogrzanie 130m3/h z 0 st.C do +20 to 1 kWh - sezon grzewczy minimum 160 dni - to 3500kWh zaoszczędzone - O komforcie - nawiew pod sufitem - nie wspominając .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity reku z 90% odzyskiem ciepła - minimalna wentylacja zimą to 130m/3h ( łazienka WC i elektryczna kuchnia ) z 3-4 osobami "na pokładzie".

Ogrzanie 130m3/h z 0 st.C do +20 to 1 kWh - sezon grzewczy minimum 160 dni - to 3500kWh zaoszczędzone - O komforcie - nawiew pod sufitem - nie wspominając .

 

przez 160dni liczysz temp. 0oC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity reku z 90% odzyskiem ciepła - minimalna wentylacja zimą to 130m/3h ( łazienka WC i elektryczna kuchnia ) z 3-4 osobami "na pokładzie".

Ogrzanie 130m3/h z 0 st.C do +20 to 1 kWh - sezon grzewczy minimum 160 dni - to 3500kWh zaoszczędzone - O komforcie - nawiew pod sufitem - nie wspominając .

 

A jaki jest komfort z mieszania w zapierdzonej sypialni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...