Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

http://www.toshiba-aircon.jp/products/pdf/200904_daiseikai.pdf

Podałem linki - Co można bardziej konkretnie - jak jeszcze, że tę ppci mam w mieszkaniu i w sklepie - i rozprowadzam z niej ciepłe i chłodne kanałami PE. Co jeszcze konkretniej??? niecałe 0.5kW ogrzewa i chłodzi 55m2 mieszkanie w starym budownictwie.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Silniki indukcyjne (a takie wkłada się do sprężarek) mają 80-90% sprawności. Więc nie rozumiem jak chcesz wkładając nawet CUDOWNY silnik chcesz zużyć o połowę mniej prądu. Co więcej silniki DC mają podobną sprawność. No więc skąd ty tę energię chcesz wziąć? Jej tam nie ma, klepiesz bzdury. Oczywiście rozważamy pracę ciągłą.

Aby zredukować właśnie włączanie i wyłączanie stosuje się te same sprężarki i te same silniki, ale steruje się nimi za pomocą falowników, tak aby kręciły się wolniej w momęcie w którym nie ma dużego zapotrzebowania na energię. Jednakże stosuje się to w klimatyzatorach(te same sprężarki) gdyż w pompach ciepła praca na pół gwizdka nie ma sensu, gdyż jest coś takiego jak zasobnik ciepła.......

Co więcej maksymalna sprawność pomp ciepła wynika z właściwości gazów jakich się w nich używa i dla popularnych freonów typu R666 ( :D ) po prostu nie wyjdziesz ponad 4 bo Ci ich właściwości na to nie pozwolą.

 

Podobnie o rekuperacji.... wybacz, ale szkoda pióra....

 

Jest caly mnostwo klilmatyzatorow z deklarowanym COP powyzej 5, oczywiscie to nie sa te za 2 tys PLN, wiec o co chodzi?

 

Oczywiscie nie sredniorocznie, ale w odpowiednich warunkach bez problemu, np. LG D09AK Deluxe Inverter V moze miec i COP 6....

 

Nie wiem jak ten konretny model ale widzialem takie gdzie mozna na sztywno ustawic prace na polowe mocy wtedy taki model pobiera 450 W razy COP 6.... (oczywiscie w optymalnych warunkach).

 

Arturo pokazywal karte swojej PC i tam COP siegalo 8...

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś naściemniali w tej dokumentacji.

To Pan się nie orientuje - też bym chciał by oszukiwali - sam kiedyś się z tego śmiałem. A Pan HenoK namówił mnie bym kupił i sprawdził.

I sprawdziłem - przy -23 st.C na zewnątrz i +22 w sklepie pompa pobierała szczytowo 280W. Z ciekawości włączyłem konwekcyjny grzejnik 1000W (faktycznie 930W) wyłączając PPCi i temperatura powoli zaczęła spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że zboczę z głównego nurtu dyskusji, ale gdzie szukać podstaw w twierdzeniu, że silniki EC bardziej zużywają się podczas rozruchu, aniżeli ciągłej pracy. Alarm w moim domu w chwili uzbrojenia wyłącza centralę. Po powrocie do domu i wyłączeniu alarmu następuje uruchomienie centrali. Jeżeli prawdą jest, że włączanie i wyłączanie wentyli EC skraca ich żywotność, zdecydowanie przejdę na opcję zmniejszania wydajności podczas nieobecności w domu. Tylko przedstawcie proszę jakieś dowody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że zboczę z głównego nurtu dyskusji, ale gdzie szukać podstaw w twierdzeniu, że silniki EC bardziej zużywają się podczas rozruchu, aniżeli ciągłej pracy. Alarm w moim domu w chwili uzbrojenia wyłącza centralę. Po powrocie do domu i wyłączeniu alarmu następuje uruchomienie centrali. Jeżeli prawdą jest, że włączanie i wyłączanie wentyli EC skraca ich żywotność, zdecydowanie przejdę na opcję zmniejszania wydajności podczas nieobecności w domu. Tylko przedstawcie proszę jakieś dowody?

Rozmawiałem z EBMpapstem - to są wentylatory do ciągłej pracy. Przy zużyciu 0.5W/litr/sek. wyłączanie nie ma sensu.

Co do dowodów... chyba każdy dobry silnik, więcej się zużywa przy rozruchu, niż przy normalnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na google i poczytaj o tym COP>7 ;) Powodzenia. Że ty łapiesz się jeszcze na te ściemy marketingowe to aż się dziwię ..

Tylko, że ja swoją 5,8 COP mam i zbadałem!!! I pomp ciepła nie sprzedaję. mało tego, stanowią one konkurencję dla elektrycznego ogrzewania. To JAKI MAM CEL MARKETINGOWO KŁAMAĆ? średnio zimowo wychodzi COP 4 - przez 18 lat grzałem sklep elektrycznie a mieszkanie 20-cia - a od 4 -ch lat grzeję ppci - to myśli Pan, że trudno policzyć ile kWh mniej wychodzi.

Dodam, że pompy to dla mnie konkurencja.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z EBMpapstem - to są wentylatory do ciągłej pracy. Przy zużyciu 0.5W/litr/sek. wyłączanie nie ma sensu.

Co do dowodów... chyba każdy dobry silnik, więcej się zużywa przy rozruchu, niż przy normalnej pracy.

 

Mam na myśli jeden rozruch na dobę. Tu nie ma dowodów, że drastycznie skróci to żywotność silników, dlatego poszukuję odpowiedzi.

W kwestii samego rozruchu silnika EC, mój miernik energii nie odnotował sinusoidalnego startu, a liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli jeden rozruch na dobę. Tu nie ma dowodów, że drastycznie skróci to żywotność silników, dlatego poszukuję odpowiedzi.

W kwestii samego rozruchu silnika EC, mój miernik energii nie odnotował sinusoidalnego startu, a liniowy.

Już sprawdzam najnowsze "dziecko" ebm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w merytorykę i sens tego co napisał TB.

Ale! Jak tak samo "bzdury, głupoty i zero kokretów" w temacie o WC (wentylacja cudowna) wypisują jak zwykle i bez końca nydar z jaśkiem to jakoś dziwnie się nie bulwersujesz? Dziwne podejście zaiste...

 

Nie wypisują głupot, bo coś takiego jak WW ze wspomaganiem wentylatorami istnieje. Co ciekawe będę miał taką wentylacją zaprojektowaną przez branżyste. Akurat w moim domu ma to rację bytu i wychodzi taniej od "klasycznej" WM.

 

TB ściemnia na każdym kroku. To co pisze nie ma nigdzie poparcia. O ile nydar i jasiek taką wentylacją użytkują o tyle praktyków teorii TB nikt nie spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja swoją 5,8 COP mam i zbadałem!!! I pomp ciepła nie sprzedaję. mało tego, stanowią one konkurencję dla elektrycznego ogrzewania. To JAKI MAM CEL MARKETINGOWO KŁAMAĆ? średnio zimowo wychodzi COP 4 - przez 18 lat grzałem sklep elektrycznie a mieszkanie 20-cia - a od 4 -ch lat grzeję ppci - to myśli Pan, że trudno policzyć ile kWh mniej wychodzi.

Dodam, że pompy to dla mnie konkurencja.

 

Statystycznie rzecz biorąc po 1000letnim okresie użytkowania jednego i drugiego będziesz w stanie podać sensowne porównanie.

 

W sumie jak zasilić pompę czynnikiem o temp 37 stopni a COP liczyć dla 22 to wyjdą takie kwiatki. Zresztą sam piszesz, że coś Ci COP w okolicach 4 wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten COP>7 to pewnie wtedy:

"Przykład: Jednostka PCA-RP71 HA w wykonaniu INOX, pracuje w kuchni, w restauracji, w trybie chłodzenia, PCA-RP71HA odbiera

ciepło z przestrzeni kuchennej i przekazuje je przez nowatorski agregat zewnętrzny PUHZ-FRP71 do modułu grzania wody EHSC-M6B.

Następnie moduł grzania wody może produkować CWU lub CO na potrzeby ogrzewania pomieszczeń w innej części budynku."

 

Warto pisać pełną prawdę, a nie tylko strzępy informacji. Warto też podawać konkretne dane pracy urządzenia w konkretnych warunkach, jego koszty itp., bo COP=8 to i na Panasonicu T-CAP osiągamy, tylko co to oznacza dla klienta ? A no oznacza tylko tyle, że został oszukany, naciągniety. Już lepiej posługiwać się SCOP.

 

Poza tym jak piszesz o urządzeniu z COP=5,8 (więcej niż katalogowo) i zakupie za 3,5brutto to mów, że nikt takiej ceny nie osiągnie, bo to tylko dla ciebie była taka super okazja. W internecie te urządzenie kosztuje ok. 6k netto, a wydajność grzewczą ma tylko 2,5kW. Policz ile będzie się zwracała różnica w cenie dla urządzenia o mocy grzewczej 2,5kW i COP=4,5....

 

Aaa i jeszcze cena tego "czegoś" co ma COP>7. I gdzie tu rozsądek ? Aaa, zapomniałem, przecież ty sprzedawcą jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...