Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nydar - czujnik czego?

a co do zamrażania czy czego tam jeszcze i tego że to nic nie daje.. (pisze o gwc nie pod domem tylko pod podwórkiem, tarasem itp. )

sądzę że większości wystarczy wiedza że zamiast temp. zewnętrznej np. -15* będą wciągac do domu (np. do rekuperatora) +3* , i chyba tego nie jesteście w stanie zanegować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację.Grunt przekazuje ciepło jak jest gradient. Jest gradient to przekazuje.W przypadku domu mamy sytuację przedziwną.Bo blisko do chudziaka i nieskończona odległość w głąb( mówię o skali). W rurze czy maxowcu zimno to i gradient wyższy .Skąd to ciepło napłynie? Z x metrów czy z pod chudziaka?

Bo jakby nie patrzył pod chudziakiem więcej stopni jak x metrów głębiej.A kierunek przepływu jednoznaczny,tzn.przebadany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar - czujnik czego?

a co do zamrażania czy czego tam jeszcze i tego że to nic nie daje.. (pisze o gwc nie pod domem tylko pod podwórkiem, tarasem itp. )

sądzę że większości wystarczy wiedza że zamiast temp. zewnętrznej np. -15* będą wciągac do domu (np. do rekuperatora) +3* , i chyba tego nie jesteście w stanie zanegować?

 

I tu masz rację .wszystko ponad to to z chałupy.Jaki to ma sens energetyczny dla domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pewien, że nakieruję kolegę nydara na jakiś trop, ale... , za wąsko myśli

 

@kszhu - nawet jeśli chłodzi, to są to tak śladowe ilości, że pomijalne, co zresztą można by sprawdzić empirycznie nie używając takiego GWC w domu z rekuperatorem, skoro zostało dowiedzione że co zyskamy z GWC to wywalamy wyrzutnią, tyle że może nie przez ro, a ze trzy sezony nie używać i po trzech odpalić takie GWC znowu - wątpię by komu się chciało

 

i jeszcze jedno

adam_mk zawsze powtarza, że żyjemy w hydrosferze. Powtarza to tak często i do znudzenia, że większość już tego nie zauważa chyba. To może inaczej...

WODA to potęga... i ta w powietrzu i ta w gruncie.

nie mam zdolności do przełożenia na pisane to co myślę, tak to jest jak kto prosty chłop od pługa oderwany siłą :lol:, ale w zamrażanie gruntu poprzez GWC nie uwierzę nigdy (jak kto odniósł takie wrażenie to sorry), ale pomysły TB z kablem zakopywanym w ziemi mnie rozwalają. Są opracowania z pomiarów całosezonowych temperatury gruntu w Polsce nawet do 5m głębokości bodajże, można poczytać i co nieco z tego wniosków wyciagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz może co się stało bo mi się już nie chce tłumaczyć rzeczy oczywistych.

Brązowy nalot na suficie i fragmentach ścian. Tak jakby pyłki gliny unoszone wraz z powietrzem osadzały się gdzie im łatwiej.

Próbowałem to przetrzeć suchą szmatą, nie dało rady.

Nalot wąskimi pasami na 80% sufitu piwnicy i części ścian w górnych jej częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio deszczu raczej nie było.

Nalot pewnie był widoczny od dawna, jednak piwnica ciemna, a ja nie patrzę w górę.

Nalot wąskimi około 2cm paskami. Wygląda jakby szedł po drutach głównego zbrojenia stropu.

Jutro zrobię zdjęcia i pokaże.

Chyba że druty koroduja :(

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz ty nie jesteś trendy.Ty przeczysz oczywistym oczywistością.Przypomnij ile daje twój maxowiec posadowiony poza domem.I wytłumacz kolegom dlaczego maxowiec pod domem daje wiecej. Ja nie mam już siły.

 

 

Moje temperatury wiszą w postach z zimy.

W każdym razie nie mam nawet 4*, a często to chyba bliżej zera i niżej.

 

Muszę kupić lepszy termometr :p

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym postem klaudiusz kopnął w du,pę szanownych Panów gdybanie o wyższości jednych świąt nad drugimi.

Dobrego samopoczucia życzę i dobrych snów.

 

ps.No i budowania GWC pod chałupą bez doładowania.

 

Jasiek ma lepsze temperatury :)

Ale do Twoich 15 tak czy tak daleko.

Pomijam wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja też.

 

Nie przeceniaj swojej wagi,Ty wrogiem publicznym ? Nie żartuj sobie,myślącym inwestorom nie trzeba o niczym pisać.

Narazie Twoja publika to tylko łatwowierny karolek,który nie ma pojęcia o niczym,miloszenko,który ma spapraną wentylację i szuka alternatywy i qubic,który ma w wylewce kable a zarazem wodną podłogówkę czyli "elita" wyznawców budowy dachu nad głową ale nie budowania domu do zamieszkania :)

Twoje chore teorie mogą wyrządzić krzywdę innym,nie odpowiadasz na zadane pytania,dlatego też się odzywam.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ma 6, tyle co daje GWC.

Nydar chciał tyen wybiórczy przykład rozciągnąć na całą populację jak zwykle. Ty go jednak tak nieładnie zabiłeś! GWC daje to co daje grunt i tyle.

 

To nie nydar napisał a klaudiusz.Coś ci przesłania ośrodek odpowiedzialny za logikę.Tylko co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...