Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Właśnie nydar, masz jakiś problem, że wyrywasz z kontekstu tylko to co ewent. może pasować do mniemań? Chcesz być traktowany z szacunkiem to szanuj innych i odpowiadaj im na to o czym piszą.

 

Chętnie stanę na ubitej ziemi.Pytaj.To nie jest wyrwane z kontekstu i nie pasuje do mniemań.To są dane klaudiusza.On też jest oszołomem?A może to prawda której nie jesteś w stanie strawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Chętnie stanę na ubitej ziemi.Pytaj.To nie jest wyrwane z kontekstu i nie pasuje do mniemań.

Zaprawdę stań w końcu na ubitej ziemii bo narazie pływasz,jak nie na wodzie to w chmurach bujasz w obłokach.

Jak staniesz na tej ubitej ziemii to wykop sobie w końcu ten dołek i zmierz jego(gruntu)temperaturę,może w końcu oprzytomniejesz i przestaniesz pleść bzdury.

Przy okazji możesz w ten dołek wsadzić rurkę z powietrzem z wyższą lub niższą temperaturą i obadać ile i o jaką temperaturę i na jakiej wysokości grunt podniesie swoje ciepło lub zamarznie.

Pytań już Ci zadałem ze 4szt jak nie więcej i na żadne nie otrzymałem odpowiedzi,przez to sam siebie skazujesz na człowieka,który tylko mniema i wymyśla beznadziejne teorie a nie zna kompletnie realiów.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kszhu.Wybacz za zdrobnienie ale ludzi w pewnym stanie trzeba traktować inaczej.Otóż drogi kszhu twoja studnia to 6oC.Moja to średnio 18oC.Rozumiesz?Ja jej daję papu ,ty odbierasz.Rozumiesz?

Ni cholery tego nie pojmiesz.Wsadź sobie kawał rury pod płaszcz zimą w mrozy i oddychaj przez nią.Może dotrze.Choć wątpię.Trzeba by w okolicach gołego tyłka.Było by bardziej odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę stań w końcu na ubitej ziemii bo narazie pływasz,jak nie na wodzie to w chmurach bujasz w obłokach.

Jak staniesz na tej ubitej ziemii to wykop sobie w końcu ten dołek i zmierz jego temperaturę,może w końcu oprzytomniejesz i przestaniesz pleść bzdury.

Pytań już Ci zadałem ze 4szt i na żadne nie otrzymałem odpowiedzi,przez to sam siebie skazujesz na człowieka,który tylko mniema a nie zna realiów.

 

Mam i wiem.Rozumiesz? A na twoje pytania było już wielokrotnie.Czytaj.Nauczysz się czegoś.Na olimpa zasłużysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam i wiem.Rozumiesz?

Ja też mam i wiem.

Rozumiesz ?

Na żadne moje pytanie skierowane do Ciebie nie odpowiedziałeś !!! Boisz się czegoś ? Aż tak nie wygodne te pytania były,że mogły obalić Twoją już słabą wiarygodność ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo dziękuję za zaufanie do moich teorii.Ja też cię ściskam i pozdrawiam szanowną małżonkę oraz dzieci.Przekazuję ci znak pokoju.

Pytania jutro .Wyeksploatowałeś moje cztery szare komórki przeznaczone na dyskusję z tobą.Wiem.Wiem.Jestem rozrzutny z tymi komórkami. Ale co mi tam.Mam więcej w zanadrzu.

Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo dziękuję za zaufanie do moich teorii.Ja też cię ściskam i pozdrawiam szanowną małżonkę oraz dzieci.Przekazuję ci znak pokoju.

Pytania jutro .Wyeksploatowałeś moje cztery szare komórki przeznaczone na dyskusję z tobą.Wiem.Wiem.Jestem rozrzutny z tymi komórkami. Ale co mi tam.Mam więcej w zanadrzu.

Pa.

Tylko przemyśl dokladnie odpowiedzi,jak zechcesz to przypomnę Ci moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi studnię która ma 18stC albo zagrzej takową.

Jesteś niepoważnym użytkownikiem tego forum. Szkodliwym! Wypisujesz debilne rzeczy uważając, że to przykłady oddające rzeczywistość. Kompletnie nic nie rozumiesz, mniemasz a nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania. Np tylko te z dziś, których się boisz:

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=6114250&viewfull=1#post6114250

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=6114409&viewfull=1#post6114409

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=6114415&viewfull=1#post6114415

 

 

Wybacz mi ale ne jesteś osobą z którą można poważnie polemizować więc nie będę już odpowiadał na twoje posty bo to nie ma sensu!

 

Na większość twoich pytań odpowiedział klaudiusz..Na resztę odpowiem tak .Nie jestem debilem ani idiotą .Mam aktualne prawo jazdy i nie pobieram renty z tytuł niepełnosprawności intelektualnej.Agonalnym stadium adwersarza są inwektywy.Jesteś w tym stadium.

ps.Zrób próbę z tym wężykiem w okolicach tyłka.Pomoże zrozumieć zjawisko. Przynajmniej uświadomi problem którego nie dostrzegasz.

Też pozdrawiam szanowną małżonkę i dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daje to co daje grunt i tyle.

 

I tu masz rację .wszystko ponad to to z chałupy.Jaki to ma sens energetyczny dla domu?

 

czy mi sie wydaje czy już tu się zgodziliście?

 

Koledzy!

To jest forum budowlane więc może piszcie na temat i do rzeczy zamiast przytyków w stylu kozetek, problemów rodzinnych, panów i innych zwidów.

Jeden chce lichą stróżką nędznego powietrza zmrozić grunt i nic go nie przekona, że to niemożliwe więc nie ma co w kółko pisać tego samego. Zrobi doświadczenie jak obiecał, zobaczy, że porywa się z motyką na księżyc to może wróci i wróci temat.

Ale merytorycznie!

Ja sobie tymczasem poobserwuję z boku.

 

no i to jest konkluzja - jak ktos myśli że GWC schłodzi mu dom w lato albo zagrzeje w zimę to sie myli.. ale do wspomagania innych systemów jak rekuperator to się jak najbardziej przyda..

 

BTW. a jakby tak poprowadzić dodatkową rurę równolegle do gwc i tamtędy wyrzucać powietrze? takie gruntowe reku ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na apel niedzielny.

Ta nędzna stróżka potrafi przenieść i 1kWh zimą.

Odwierty pionowe dla DZ przy PC wykonuje się w odstępach co 10m.Czy to przypadek,czy celowe założenie,że ten grunt zostanie schłodzony? Każde 10mb takiej sondy ingeruje w 350ton gruntu.Odbiera ciepło - schładza. Byle PC z mocą 5kWh ma tych metrów dziesięć razy tyle. Innymi słowy,tka nieduża PC dysponuje ciepłem gruntu o masie 3500 ton.Przy takiej masie 1oC to 1000kWh.Nikt nie zaprzecza że DZ się schładza odbierając ciepło z głębszych warstw ziemi.

Dlaczego przy GWC ma być inaczej?Jaki jest powód aby pierwsze metry GWC nie obniżyły temperatury w okolice zera,skoro tam wlatuje powietrze o temp -10 czy -20oC. Zimą ziemia skuta jest lodem bo ma kontakt z zimnym powietrzem .W GWC jest identycznie.Rura ma kontakt z lodowatym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanko.Odpowiedź brzmi. N ikt. No bo DZ wychładza grunt o czym wszyscy wiedzą. A GWC, no cóż ,dlaczego miałby działać inaczej?

no właśnie o to mi chodzi...

moim zdaniem wychłodzimy ten areał pod budynkiem, izolacja pod posadzką zablokuje częściowo regenerację i po kilku sezonach będzie tam wielka bryła lodu i zero wydajności ...

oczywiście mówię o dolnym źródle dla pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodzi...

moim zdaniem wychłodzimy ten areał pod budynkiem, izolacja pod posadzką zablokuje częściowo regenerację i po kilku sezonach będzie tam wielka bryła lodu i zero wydajności ...

oczywiście mówię o dolnym źródle dla pompy...

ale...

GWC różni się co nieco od wymiennika PC i nie o wydajność mi chodzi...

pompa cały czas wysysa energię gruntu a regeneracja następuje przez przewodzenie z dalszej części areału ...

GWC w zimie wysysa z gruntu w większości przypadków to co zostało tam w lecie zgromadzone poprzez wysysanie z powietrza ...

 

moim zdaniem jak będziemy używać wymiennika gruntowego cały rok na okrągło to będzie następowało cykliczne ładowanie i rozładowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak będzie jak piszesz . Tylko że rozładowywanie zimą jest niekorzystne dla domu. Dwóch kolegów z Podlasia opisuje dwa GWC w wątku gentonxa o temp.z GWC. Jeden ma pod domem ,drugi poza domem. Ten co ma pod domem ma znacznie wyższą temperaturę niż ten drugi. Wydaje mi się że to oczywisty dowód że GWC pod domem wyżera ciepło i powoduje większe straty,co jeszcze można przełknąć .Poważniejszą sprawą moim zdaniem jest to,że może powstać pkt. rosy pod izolacją a nad chudziakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.venmar.pl/elementy/system_gwc.pdf‎

Tam wytłuszczonym drukiem jest napisane:

,,W przypadku planowanego późniejszego wykorzystania wymiennika gruntowego jako dolnego źródła pompy ciepła ,ZABRANIA się układania wewnątrz obrysu budynku i po zewnętrznej stronie w odległości mniejszej niż 2m od stopy fundamentowej.

Mówisz że bzdury. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka działek obok mojego staremu domu, w śródmieściu, buduje się budynek zeroenergetyczny. DZ oczywiście pod budynkiem i to nie dlatego, że działka mikra i zagospodarowany piękny ogród. Pałętam się tam często, kierbud, nadzór inwestorski i prowadzący, znany architekt, specjalista od domów niskoenergetycznych, są tam często. Jak ktoś z okolicy to radzę podjechać, porozmawiać a na pewno oczka się otworzą a pewne bzdury staną się oczywiste.

 

no to na pewno będzie potrzebował ogromnego dolnego źródła ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...