Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Tutaj jak widać musisz prosto - jak chłop krowie na rowie"

 

Dobra...

Spróbuję...

 

Z wodą jest tak, że jest wyjątkowo "głupia"!

Jak się ją "policzy", to wychodzi, ze powinna w 20stC być ciałem stałym - a nie jest!

Dodatkowo - najgęstsza (najcięższa) jest jak ma około 4stC.

A jak się ją chce zamrozić, to trzeba z niej WYSZARPAĆ ocean ciepła, bo w 0stC nie chce zamarzać!!!

LUBI być w tej temperaturze cieczą, ale MOŻE też w niej być lodem.

Żeby chciała się w ten lód zamienić to MUSI utracić dodatkowo gigantyczną ilość ciepła W TEJ WŁAŚNIE TEMPERATURZE.

To właśnie jest to "ciepło utajone" czyli ciepło przemiany fazowej, zamarzania/topnienia.

 

Cholera!

Że też w XXI wieku są jeszcze ludzie, którzy spali w szkole i mają oczka z guzika (jak pluszowy miś) po patrzą a nie widzą!

Co rok Natura urządza nam pokaz z tego procesu.

Co rok to widzą, ale nie rozumieją co się dzieje - jak tu czytam.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ale znając skład mieszaniny możesz policzyć. Tylko po co jak to się zmienia? Lepiej licz przebieg zmienności funkcji:-)

 

e^(i*pi())-1=0

 

Po to żeby mieć jako takie pojęcie o procesie zachodzącym pod tą ziemią. Skład jest znany, piasek kwarcowy i woda w proporcjach 1 wody, 3 piachu.

 

Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale znowu wdajecie się w puste gdybanie: "no jak jest dużo to się zamrozi, a jak mało to nie, a tak w ogóle to się nie da, a jak by było dużo to by się dało" rozmawiacie o jakimś zjawisku, w ogóle nie biorąc pod uwagę jego istoty!

 

Jeszcze raz zadam pytanie: Jaka jest przewodność cieplna gruntu (piasku) o wilgotności 25%?

 

:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest próbka?

W jakim kierunku przewodzenie?

Jaka granulacja tego piasku?

 

NIE DA SIĘ podać poprawnej odpowiedzi na pytanie takie, jakie sformułowałeś.

 

Poczytaj co o badaniach której WSR (kilka robiło dość drobiazgowe, wiem, bo sam je czytałem).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duża jest próbka?

W jakim kierunku przewodzenie?

Jaka granulacja tego piasku?

 

NIE DA SIĘ podać poprawnej odpowiedzi na pytanie takie, jakie sformułowałeś.

 

Poczytaj co o badaniach której WSR (kilka robiło dość drobiazgowe, wiem, bo sam je czytałem).

 

Adam M.

 

Możesz dać linka?

 

Rozważmy problem poglądowo:

przewodnosc_cieplna_gruntu_imagelarge.jpg

http://solis.pl/var/solis/storage/images/projektowanie_instalacji/instalacje_zrodla/przewodnosc_cieplna_gruntu/236-3-pol-PL/przewodnosc_cieplna_gruntu_imagelarge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż biedne dzieci się w piaskownicy nigdy nie bawiły......... a ja i owszem i nawet teraz mnie się zdarza :lol2: i jak się kopnie głębiej niż na 10cm to piasek jest wilgotny. I obserwuje to zjawisko już z 30 lat. Do głowy by mi nie przyszło, że piach pod ziemią może być suchy!

 

No co chcę zwrócić uwagę. Nie widzicie jaki POTĘŻNY jest ten współczynnik?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...