Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obserwuję tu bicie piany polegające na tym, że nie jest JEDNOZNACZNIE postawiony problem:

Dom DOBRY

Dom ŁADNY

Dom TAKI JAKI CHCIAŁEM

 

Wielu zbudowało ŁADNY.

Wielu TAKI, JAKI CHCIELI MIEĆ.

Niewielu starało się postawić DOBRY!

 

W DOBRYM wentylacja wentyluje, system grzewczy grzeje, SAM DOM dba o niezagotowanie się a całość jest "dla ludzi" w kosztach utrzymania.

A że z najlepszych komponentów MOŻNA postawić najgorszy dom - to dyskusje trwają...

Tylko - po co?

 

Nie lepiej zastanowić się jaki to jest ten dom DOBRY?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg waszego podejscia buduje sie domy nie po to zeby mogly czasem cieszyc oko tylko tylko zeby bylo poprawnie zgodnie z obecnym belkotem marketingowym.

 

Nawalic rolet, metrowych okapow, okiennic tylk opo to zeby sie czasem nie przegrzalo.

 

A moze sie po prostu okazac, ze mozna miec dom ladny dla oka i radzacy sobie z natura, chocby poprzez bardziej wydajny system wentylacji (bardziej efektywny latem).

 

Tak piszecie jakby moj dom byl jedynym ktory przy 2 tygodniowych opalach ponad 33 stopnie sie przegrzewal. Udajecie czy tak na powaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom TAKI JAKI CHCIAŁEŚ!

Ciesz się z tego co oferuje: " ze mozna miec dom ladny dla oka"

Nie żądaj tego, czego nie umie!

 

"Wg waszego podejscia buduje sie domy nie po to zeby mogly czasem cieszyc oko tylko tylko zeby bylo poprawnie zgodnie z obecnym belkotem marketingowym."

 

NIE!!!

Dom powinno budować się DOBRY.

POTEM, jak już jest DOBRY - upiększać nie psując niczego.

 

Tobie się NADAL wydaje - że MOŻESZ sobie życzyć, aby zbudowany dom działał TAK JAK TY CHCESZ?

On może działać tylko tak - jak może!

MUSISZ to akceptować lub...

Płacić ogrom kasy za CIĄGŁE I NIEUSTANNE utrzymywanie go w stanie "wychylonym od równowagi"!!!

 

CHCESZ mieć przeszklenia połaciowe od południa!

CHCESZ stale mieć otwarte drzwi do ogrodu!

MUSISZ jaką BARDZO wydajną klimą ROBIĆ sobie dynamicznie "chmurkę" chłodu wokół fotela w salonie - na którym siedzisz.

Nie kwękaj!

TAKA JEST TWOJA WOLA!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się JAK Jaśnie Pan Hrabia (który miał DOBRY dom) Wychodził do ogrodu...

Bo wychodził!!!

 

Adam: tenżesam Jaśnie Pan Hrabia spalał (no palili mu) co roku hektary lasu zimą, żeby sobie to siedlisko wygrzać, a i tak mu tyłek czasem zmarzł. To też naśladować? Ja za wygodny na to jestem. ;)

Ja wiem, że to wyjście też powinno być możliwie zacienione, ale drzewa wolno rosną. No a na inne dziwy trzeba jeszcze zgodę lepszej połowy zdobyć... To już lepiej powalczyć z tą wentylacją, żeby choć trochę temat uratować.

 

Zazwyczaj za dnia tygodnia roboczego mało kto w domu to zabezpieczyć przed przegrzewaniem można.

 

U mnie niestety jest tak, że prawie cały rok, a już w wakacje w szczególności, dom jest pełny i intensywnie używany. Zabezpieczyć przed przegrzaniem mogę, zamknąć nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika,że nawet południowe przeszklenia (aktywne miedzy 11-tą a 17-tą ) przy nadmuchu z GWC (150m3/h) i WW powodują,że w domu jest o 2-3oC chłodniej jak na zewnątrz.Ale gdy zaciągnę w tym czasie kotary wewnętrzne,to temp.oscyluje wokół 25-26oC. Problemem są jedynie południowe okna.Na poddaszu jest o 2-3oC chłodniej jak w domu,więc problem gorącego sufitu nie istnieje.Natomiast otwarte okna balkonowe powodują,że w domu jest tyle ile na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno tarasowe mam na scianie szczytowej, przed domem duzy jesion ale cien do domu nie siega, moze posadze drugiego blizej :)

 

W dupe jest to cale liczenie na zyski sloneczne. Co z tego ze teraz z tego korzystam jak ostatniej zimy poczawszy od grudnia raz na 10 dni slonce sie przebijalo :(

 

Jasiek mial 100% racji w kolejnej rzeczy: lepiej dac od poludnia porzadny solar powietrzny i min. okien niz liczyc na ogromny plus energetyczny z poludniowych przeszklen.

 

Couglion tez srednio ze swojego projektu pod pasywniaka jest dumny :( ( w kwestii przeszklen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie potrzebnie sie czepiasz, powiedz lepiej jak Twoje projekty ida?

 

Co do mojego domu: dzialka max 17 metrow szerokosci, dom usytuowany w jedyny mozliwy sposob, innej opcji nie bylo.

 

Mam juz gotowe zadaszenie tarasu, potestujemy w nast. wakacje. Na mniejsze okna zrobie robocze roletki, ale obawiam sie ze to bedzie i tak malo.

 

Chodzi mi po glowie jakas tansza klima z inwerterem z COPem w okolicy 3. Mniej uzywalbym gazu zima, latem wiadomo jakie jej zadanie.

 

W okresach przejsciowych powinna dawac koszt nizszy niz gaz. Obecnie mam cene ok. 27 gr/KWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dlaczego w ciepłych krajach (nie, nie w tych gdzie 2 tygodnie upału ludziom we łbach na rok przewraca) stosuje się żaluzje, zacienienia, zamknięcia drzwi i okien a nawet sjesty do odespania się w gorących godzinach a życie powraca po zmroku.

 

Dzieci tez do ogrodu puszczal bedziesz po zmroku? A jutro do szkoly na ktora ?

 

Edit:

 

No tak, latem do szkoly nie chodzą. Mea culpa :)

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...