Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

"Obliczeniowo .. jest uzasadnionione". To po raz n-ty napisze - daj komplet DANYCH. Jakas mądra glowa je przeanalizuje, wlaczajac ciebie. Potiwerdzisz swoje obliczenia empirycznie.

Gdyby liczenie wystarczalo, proces produkcji uzywajac przykladow z najwyzszej polki: samochodow, samolotwo bylby zdecydowanie tanszy... Te twoje czujniki to majatek, ze tak ich nie chcesz? A moze przyjmujesz metodologie, ktora ma potwierdzic tylko i wylacznie twoja zalozenia, bo a nuz odkrylbys inny wymiar :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obliczeniowo GWC pod posadzką jest uzasadnione. Inaczej nikt średnio rozgarnięty by tego nie robił. GMC sensu nie ma i dlatego nawet w budowanym domu nie będzie robiony test - gra nie warta świeczki.

GWC bedzie wystarczająco opomiarowane aby sprawdzić jego wpływ na straty mieszkania.

 

Ty jednak ciągle chciałbyś pakować gdzieś jakieś dodatkowe czujniki. Pytam po raz n-ty - po co? Co ma być celem tych badań?

GWC jest do chłodzenia, więc powinno być pod domem - jest tam w upały nawet 8 st, chłodniej..

 

Co do nagrzewania gruntu przez gwc.... podniesienie temperatury 40 m3 ubitego piachu w środowisku gruntu o 1 st. i utrzymanie tego stanu - 16 000kWh

500m3/h ochłodzone z +30 st.C do 10 st. C to 4kWh - czyli 4000h upału niewiele podniesie temperaturę gruntu pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam już nic. Straty mieszkania? Po co minimalizować straty przez ocieplanie fundamentów, o potem w to ciepełko wyrzucać? Coś bym zrozumiał jakby to GWC było duuuużo niżej, na poziomie ław, a na nim kawał styropianu. Ale tak tam gdzie pilnujemy każdego wacika?

 

Wydaje się że te GWC ma łapać i odzyskiwać w bardzo szybkim czasie energię straconą przez budynek w takim domu o akumulacji ciepła nie ma nawet mowy. Tylko pasowałoby odizolować otwory czerpni od fundamentu aby go nie wychładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzył to posadowienie GWC pod domem to strzał w stopę.:yes:

Strzał w stopę, zwłaszcza w swoją, do przyjemności nie należy. Domyślam się, więc że takie coś ( GWC pod domem) ma wady - może Pan je wymienić?

Przyznam się, że kiedyś też tak jak Pan myślałem... ale sprawdziłem i wiem, ze to co nam się wydaje, jest tylko tym, że nam się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzał w stopę, zwłaszcza w swoją, do przyjemności nie należy. Domyślam się, więc że takie coś ( GWC pod domem) ma wady - może Pan je wymienić?

Przyznam się, że kiedyś też tak jak Pan myślałem... ale sprawdziłem i wiem, ze to co nam się wydaje, jest tylko tym, że nam się wydaje.

 

Idąc kol.metodą retoryki,proszę między płaszcz i sweter ,zimową porą wcisnąć rurkę i pchać przez nią powietrze o temp. minusowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By od czegoś zacząć...

 

-Bardzo dobry kolektor ma 600W - pomińmy straty na transporcie

-Weźmy za magazyn ciepła 100m3 ubitego piachu ograniczonego od góry i po bokach styropianem.

- weźmy 100m2!!!! takiego kolektora

 

Czy pasują Panu takie założenia

100m3 piachu jako magazyn i 60kW ( 100m2) kolektor!????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu pycha przez kol. przemawia. Po co komu 100m2 kolektora? Mówimy o domku jednorodzinnym dla 3-4 osób a nie o bloku.

Pycha nie w sensie obraźliwym. Człowiek jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dąży do poprawienia natury korzystając z odnawialnych źródeł energii.A tak się nie da, bo jak podgrzewasz to odparowujesz ,a jak zmieniasz stan skupienia wody to powodujesz gigantyczne straty ciepła. Cała para w gwizdek.

Z umiarem kol.TB. Z umiarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...