Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czasami można dorobić się niezłego g**na zamiast GWC.

Moje odcięte od października. Kasa w błoto.

 

Skoro jest, lepiej je wietrzyć non stop.

Kiedy urośnie grzybek itp, będzie za późno.

Moje mogę odkopać i zrobić coś innego, ale te pod podłogą, to raczej słabo widzę.

 

Próbowałeś odwrócić bieg ? Tj. Wdmuchiwać do tego GWC powietrze wylatujące z reku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam.

Może pod koniec roku jak się sprężę.

Wszystko robię sam bez kredytu. Trochę czasu trzeba.

Pleśń widać na filmiku.

GWC było ozonawane kilkaset godzin z dawką 7g/h.

Ponadto max się lasuje, tak przypuszczam. Na ścianach piwnicy pojawiły mi się naloty w kolorze gliny.

To przesądziło o zamknięciu wylotu do piwnicy. Czerpnia jest otwarta z siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla grzybka jak znalazl - jeszcze wiecej wilgoci.

 

Jeśli wszystko zawiodło to czemu nie spróbować ;)

W okresie letnim i przejściowym będzie ładował ciepełko w grunt pod domem.

 

Pewnie jest masa wody, tak jak na filmiku z komarami. Nie wentyluję, nie osuszam.

Gwc prawdopodobnie zostawię samemu sobie. Nie mam siły na to by dodatkowo bulić za odkopanie i ponowną zabawę z wymianą złoża włącznie.

 

Nie lepiej zasilić jakąś PC powietrzem z GWC ? Pozostawienie tego GWC samemu sobie nie jest dobrym pomysłem. Nie obawiasz się, że posadzka Ci tąpnie ?

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko zawiodło to czemu nie spróbować ;)

W okresie letnim i przejściowym będzie ładował ciepełko w grunt pod domem.

 

 

 

Nie lepiej zasilić jakąś PC powietrzem z GWC ? Pozostawienie tego GWC samemu sobie nie jest dobrym pomysłem. Nie obawiasz się, że posadzka Ci tąpnie ?

 

Pisałem wcześnie o braku ochoty na walkę z nim.

GWC jest obok domu, dokładnie rozpoczyna się 90cm od ściany piwnicy.

Mógłbym powalczyć, ale chyba sobie odpuszczę.

Zapadnąć może mi się tylko taras, pod nim jest GWC.

Kamęrkę ostatnio wpuszczałem chyba początkiem sierpnia. Teraz nie mam ochoty.

GWC wentylowałem od lutego do początku października non stop.

Na początku 90m3/h potem 200 albo 300m3/h. Nawet nie pamiętam wydajności wentylatora.

W każdym bądź razie, smrodek było czuć w całym domu. Wylot był w piwnicy, brak drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro max się lasuje,to niechybnie sąsiad Dr inż myśliwy miał rację ,mówiąc że kwestia czasu jak tąpnie.

 

Mam nalot w piwnicy. Nie wiem czy to max, czy co innego.

Kolor wskazuje na max, ale może to być glina spod max-a.

Ponadto max leżący pod wylewką nie jest narażony na te same czynniki co ten leżący na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześnie o braku ochoty na walkę z nim.

GWC jest obok domu, dokładnie rozpoczyna się 90cm od ściany piwnicy.

Mógłbym powalczyć, ale chyba sobie odpuszczę.

Zapadnąć może mi się tylko taras, pod nim jest GWC.

Kamęrkę ostatnio wpuszczałem chyba początkiem sierpnia. Teraz nie mam ochoty.

GWC wentylowałem od lutego do początku października non stop.

Na początku 90m3/h potem 200 albo 300m3/h. Nawet nie pamiętam wydajności wentylatora.

W każdym bądź razie, smrodek było czuć w całym domu. Wylot był w piwnicy, brak drzwi.

 

Klaudiusz jeśli gwc skreśliłeś z powodu jakości powietrza to nie demontuj tylko spróbuj wykorzystać do innego celu. Jeśli masz kominek to podłącz go pod gwc pozbędziesz się mostka :),.

Albo poczekaj na mrozy i przegoń na maksa tak żeby się gwc wymroziło. Zawsze to pozbędziesz się drobnoustrojów.

Raczej jak już uruchomiłeś to używaj bo destrukcja będzie postępowała.

I tak całe szczęście nie dałeś go pod dom, bo teraz miałbyś dopiero kłopot.

Maksy to najgorszy materiał budowlany i dziwię się , że pojawił się pomysł użycia ich do GWC a w szczególności pchanie ich pod posadzkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową rzeczą, której ktoś nie chce tu zrozumieć jest fakt, że GWC czerpie energię z nieskończonych zasobów ziemi a nie z odizolowanego domu. Inaczej żadne GWC poza obszarem budynku by nie działało.

.

 

Kszhu gratulacje dla posiadacza pierwszego na świecie inteligentnego GWC , które tylko u ciebie wie skąd czerpać energię ;)

Zaczynasz banialuki opowiadać jak arturo pod swoje potrzeby. Najprościej będzie jak posłużysz się modelowaniem i dasz na forum wyniki to może uwierzę że u ciebie maxy są "inteligentne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wszyscy my tu piszący "tąpniemy" znacznie wcześniej niż cokolwiek stanie się z materiałem ceramicznym znajdującym się w stabilnych warunkach i nie narażonym praktycznie na żadne siły.

 

Jeśli się zlasuje to nie oznacza , że zaraz się rozpadnie ale jako pierwszy pojawi się piwniczny smrodek w domu bez piwnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radiator" ma 144m2, GWC ~27m2. Nie ma szans transportu energii po całości bo ten "radiator" nie jest odizolowany a wymienia energię z gruntem. Dlatego te metry wymiany pod GWC zwiększone są o część metrów "radiatora".

Podstawową rzeczą, której ktoś nie chce tu zrozumieć jest fakt, że GWC czerpie energię z nieskończonych zasobów ziemi a nie z odizolowanego domu. Inaczej żadne GWC poza obszarem budynku by nie działało.

...

 

144m2 radiatora o grubosci 10cm do 27m2 GWC. Bez zadnej izolacji pomiedzy. Wiec jakiekolwiek straty z GWC zostaja rozproszone. W zyciu tego nie zobaczysz na termowizji przez jeszcze 30cm styro.

Czy ty liczyles gdzies bilans energii z ziemii i przepychanego powietrza?

 

A z innej beczki troche - czy fakt ze dales GWC pod dom wynikal z oszczednosci na pracach ziemnych a energie odbierana to bardzo mala pomijalna wartosc? Czy tez wg ciebie GWC pod domem to po prostu lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą że w GWC ceramicznym panują stabilne warunki,może z wyjątkiem wilgotności która w wysokości 100% jest i tak nienaturalna dla ceramiki

Najgroźniejszy jest mróz który przynajmniej w przedniej części GWC występuje.W obliczu nasycenia wilgocią materiału,skutki mogą być opłakane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz jeśli gwc skreśliłeś z powodu jakości powietrza to nie demontuj tylko spróbuj wykorzystać do innego celu. Jeśli masz kominek to podłącz go pod gwc pozbędziesz się mostka :),.

Albo poczekaj na mrozy i przegoń na maksa tak żeby się gwc wymroziło. Zawsze to pozbędziesz się drobnoustrojów.

Raczej jak już uruchomiłeś to używaj bo destrukcja będzie postępowała.

I tak całe szczęście nie dałeś go pod dom, bo teraz miałbyś dopiero kłopot.

Maksy to najgorszy materiał budowlany i dziwię się , że pojawił się pomysł użycia ich do GWC a w szczególności pchanie ich pod posadzkę .

ǴWC mam za blisko ławy by go przemrażać.

Poprzedniej zimy miałem minus na wylocie.

Nie wiem czy minusowa temperatura zlikwiduje pleśń i zarodniki.

Można by podłączyć jakiś huragan, ale sam już nie wiem.

Mam osad na ścianach piwnicy. To mi wystarczy.

Kominka brak, może będzie pompa, ale może.

Na dziś to kombinuję z duonem. Przy ich cenach nie opłaca się kombinować z kominkiem, śmieciuchem, pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą że w GWC ceramicznym panują stabilne warunki,może z wyjątkiem wilgotności która w wysokości 100% jest i tak nienaturalna dla ceramiki

Najgroźniejszy jest mróz który przynajmniej w przedniej części GWC występuje.W obliczu nasycenia wilgocią materiału,skutki mogą być opłakane..

 

Może siliaty?

Piasek z wapnem, żadna pleśn go nie chwyci.

Producent jako jeden z plusów podaje możliwość okresowego zamrażania materiału bez uszczerbku na strukturze materiału.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 300m3/h non stop zejdzie poniżej zera na wylocie.

To tak jak latem. Puścisz za mocno i na wylocie przy 33*C na zewnątrz, za GWC dobijesz do prawie 30*C.

Latem to trochę inna historia, więcej wody i łatwiej to ogrzać.

Poszukaj moich postów z lutego zeszłego roku i 2012r.

Opisywałem problem ze zbyt niskimi temperaturami za GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty z łapki wypadły to podpierasz się czymś o czym pojęcia nie masz.

Zapamiętaj. Jak temperatura ściany zewnętrznej mierzona od środka domu jest niższa od otaczającego ją powietrza o 0,1oC to jest dobrze.

Jak wynosi 4oC to jest źle. Zapisz to sobie gdzie w kajeciku i pamiętaj.

Ty pokazałeś,że w przypadku GWC pod chałupą jest 4oC. A więc źle. Ogarnij się,zresetuj ,od jutra zaczniemy od nowa,czy warto GWC pod chałupą i mieć 4oC różnicy,czy nie mieć GWC i mieć 0,1oC różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...