Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

 

O proszę. A merkava wiercił hehe :)

To chyba jedyna - mowa o drenażowym GWC - ekonomicznie uzasadniona inwestycja.

 

"Chodzi mi, żeby nie robić osobno GWC i drenażu. Można to zawrzeć w jednej instalacji."

 

Można, tylko PO CO?

 

bo da się, i będzie tanio i dobrze.

 

Tam gdzie pod ziemią woda PŁYNIE, tam niesie ze sobą (w sobie) [mieszanina lub roztwór] to, co może się do niej dostać.

Mogą, ale nie muszą wystąpić atrakcje!

Aromaty miejskiej kanalizy burzowej itp...

Radosny trakt dla gryzoni (konkretnie - szczurków) się tworzy....

 

Nie wiem skąd tam mają być jakiekolwiek aromaty? A szczury ? Odpowiednio wykonany drenaż na to nie pozwoli.

 

Istotą BEZPRZEPONOWEGO GWC jest korzystanie z ciepła gruntu nawilżanego wodami opadowymi i czasem roztopowymi - czyli DESTYLATKĄ !

 

BEZPRZEPONOWY jest super. Tylko kosztuje i ciężko ekonomicznie wyjaśnić inwestycję w takiego GWC. To tylko dla polepszenia komfortu. Niektórzy traktują GWC jako zabezpieczenie przez zamarzaniem reku.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Nie wiem skąd tam mają być jakiekolwiek aromaty? A szczury ? Odpowiednio wykonany drenaż na to nie pozwoli."

 

To już nie będzie drenaż, jak woda z niego nie będzie odprowadzana. (otwarty wylot)

To już nie będzie GWC jak woda z niego będzie odprowadzana tylko kanaliza...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam gdzieś kanalizę burzową?

ZABIERZ z niej powietrze, ciepłe, wilgotne, napuść na jaką PC powietrzną (aromaty stają się obojętne a wydajność jest olbrzymia) a skraplaczem przegrodź kanał czerpny.

Masz GWC, że świat nie widział!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze...

Mikre życie w glebie...

 

W humusie = 90%

do 50cm pod nim = 10%

w dalszym metrze wgłąb - ledwo ułamki promila.

DLATEGO są miejsca, gdzie bezprzeponowce działają idealnie!

Ale nie da się ich wszędzie wepchać.

Stąd - glikolowce, rurowce...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli badanie geotechniczne nie wykryło wód gruntowych do poziomu 3,5m to czy jest powód do obaw ?

Zapytasz zaraz po co zatem ten drenaż opaskowy - odpowiadam: profilaktycznie :) Akurat tak się składa, że jeśli mam się obawiać wody, to tylko po intensywnych opadach. A te raczej nie występują w porach w których korzystamy z GWC.

Śmierdząca woda też raczej nie powinna się pojawić, ponieważ cała działka to praktycznie sam piasek.

 

PS. Kanalizacja burzowa do PC CWU - nie głupie.

 

Jak cholera - ryzyko zgnojenia bardzo wysokie.

 

To żwirowce nie miałyby sensu. A są i mają się dobrze :)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj o 12-tej temp. w czerpni . Czerpnia ,pionowa w duł rura ,kolanko i dalej .Temp.kolanka na głębokości ok.70cm to 0,1oC. W nocy dzisiaj był przymrozek . Pobór powietrza to ok. 75m3/h .Rura fi 160 ok.3mb. do studzienki odwadniającej a dalej fi110.

W dzień ok. 7-8oC. W zasadzie ciepło jak na tę porę roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj o 12-tej temp. w czerpni . Czerpnia ,pionowa w duł rura ,kolanko i dalej .Temp.kolanka na głębokości ok.70cm to 0,1oC. W nocy dzisiaj był przymrozek . Pobór powietrza to ok. 75m3/h .Rura fi 160 ok.3mb. do studzienki odwadniającej a dalej fi110.

W dzień ok. 7-8oC. W zasadzie ciepło jak na tę porę roku.

Ile "podgrzewa" wentylator? Mierzył Pan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar

 

Odczepiłbyś się od temperatur.

Zrób bilans ciepła układu.

Temperatury Ci świat przesłaniają!

 

Jaką temperaturę ma płat styropianu, który całą noc leżał na mrozie?

Nie da się takim czego termoizolować - bo zimny?

 

Adam M.

 

Temperatura ,to istotna dana. Bo albo skrapla się jak na butelce piwa wyjętego z lodówki,albo nie.

Jeżeli pod chudziakiem wprowadzisz chłód to i temp. będzie niższa.Jak będzie niższa to i strata ciepła będzie wynikała z gradientu temperatury.Jeżeli tam będzie cieplej ,to i gradient temperatury będzie niższy a więc strata niższa.Ciepły-suchy piasek pod posadzką to dodatkowe cm styropianu. Panowie proponują aby ten zysk z suchego piachu pominąć. Można. Ale to oznacza,że GWC pod posadzką napędzane jest ciepłem domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.buduj-pasywnie.pl/dom_online

Mam tą stronę w zakładkach i zapomniałem.

10cm pod posadzką czujnik pokazuje 3,1oC. GWC jednak wychładza .

Przy 3oC i 22oC w domu, strata przez posadzkę na poziomie 2,5W/m2/h

Przy 16oC i 22oC w domu,strata 0,8W/m2/h

W sezonie grzewczym tracimy ok. 1000kWh. Nie dużo .Tylko po co?

Budynek na płycie.A co by było przy tradycyjnym fundamencie i temp. ściany fundamentowej na poziomie 3oC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...