Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

A ja durny nie myślałem że można tyle zaoszczędzić.

Biorąc pod uwagę jej żywotność i koszty napraw oraz konserwacji, nie sądzisz że wyjdzie na to samo jak bym grzał trochę więcej w domu?

W ostateczności mogę zainwestować w jaką markową grzałkę .

Podaj jakieś za 3000PLN to wtedy, kto wie.

nydar, a jaka jest jej żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Biorąc pod uwagę jej żywotność i koszty napraw oraz konserwacji

Żywotność to pewnie jak klimatyzatorów -- koło 20 lat powinna bezawaryjnie pociągnąć. Co 5 lat sprawdzenie, ew. dobicie układu za 200 zł.

 

Podaj jakieś za 3000PLN to wtedy, kto wie.

Zwykły odzysk z wywiewanego na rzecz CWU za 3600 zł brutto -> http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność to pewnie jak klimatyzatorów -- koło 20 lat powinna bezawaryjnie pociągnąć. Co 5 lat sprawdzenie, ew. dobicie układu za 200 zł.

 

 

Zwykły odzysk z wywiewanego na rzecz CWU za 3600 zł brutto -> http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

 

 

Zerknij na przepływ i temp. powietrza .Dom nie generuje takich ilości .Bez GWC, pieniądze w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że działają,nie oznacza że działają dobrze.Wszystko zależy od współczynnika doskonałości wobec obiegu Carnota i delty T źródeł. Wyższa temp. dolnego źródła- lepiej .Niższa-gorzej . I z tego chociażby względu warto pomyśleć o wspomaganiu powietrza zużytego dla PC ,powietrzem z GWC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, najlepiej go wyrzucić w świat jak to robi nydar oraz lać wściekle wodę i ogrzewać grunt wokół domu aby co nie co odzyskać do wentylacji:) No logika i ekonomia tego rozwiązania poraża!

Już rekuperatory są wycofywane z rynku czy jeszcze nie bo musiałbym sobie jakiś na zapas do przyszłej chałupy kupić?:D

 

Czy ciebie porąbało ? Co ty piszesz?

Rozważamy tu sens współpracy GWC z PC powietrzną dla jej większego sensu ekonomicznego w naszym klimacie.No ale o sensie ekonomicznym pewnych rozwiązań z tobą to jak z kaczką wodę pić. Gdzie wleziesz,bagno robisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co reku,jak można mieć za grosze właśnie z GWC i RSŚ ,ciepłe ,świeże powietrze zimą?

Uwierz kszhu,że szkoda to zużyte ,ciepłe i do tego wilgotne wywalać przez dach. Lepiej przepuścić przez PC. A że tego powietrza nie za wiele to należy wspomóc GWC. Jak dom energooszczędny,to na wszystko starczy. Na CO ,na CWU.

 

ps. Tak prywatnie,to uważam GWC, za jedno ze sprytniejszych urządzeń do pasywnego pobierania energii.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na przepływ i temp. powietrza .Dom nie generuje takich ilości .Bez GWC, pieniądze w błoto.

To akurat nie stanowi problemu, że dom nie generuje "takich ilości". Ile wygeneruje, tyle się odzyska, resztę sobie weźmie z powietrza zewnętrznego. W lato będzie łatwiej ogrzać CWU i jeszcze z dodatkiem, bo trochę zimnego do domu przy okazji nadmucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czeka na PC jak mi się w kominku znudzi .

 

,,Nie dla współczesnej PPCi." Dla współczesnej PPCi problemem jest obieg Carnota i fakt że zimą zimno,z czego, pierwszego nie przeskoczysz a na zmiany w drugim,za twojego życia nie masz co czekać.

Przy okazji ,ile kosztuje PPCi działająca nawet przy -20oC a ile działająca przy +5oC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1,2 albo 1,9? Poczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem co producent pisze zamiast wypisywać bzdury.

Nie wiedziałem jak to zbadać (COP) - wymyśliłem taką metodę.

Przy - 20-23 st. C w lutym zeszłego roku - ustawiłem w sklepie +22 st.C powierzchnia 35m2 z zysków 300W

Pompa ciepła pobierała wg podlicznika 230-350W ( to się dość szybko zmieniało) ale temperatura wewnątrz była stabilna. Następnie włączyłem grzejnik konwekcyjny 1000W (faktycznie 940) - ustawiłem 22 st. i wyłączyłem pompę. Po kilku minutach było już 21 i powoli spadało.

Prosty wniosek, że COP był koło 3 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...