Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Gość Arturo72

Zapodane w innym temacie ale tutaj się przyda:

Dzisiaj podziurawiłem swoje kanały i sprawdziłem dokładnie co i jak i wnioski mam mizerne,a więc:

temperatura na zewnątrz w trakcie mierzenia 26,5st.C,temperatura w domu 23,3st.C,temperatura z GWC 1m ponad wyjściem do domu 15,3st.C,temperatura z GWC przed wejściem do reku 18,7st.C,temperatura na wywiewie przy anemostacie 23,9st.C,temperatura na nawiewie przy anemostacie 24,3-24,8st.C (!),temperatura na wyrzutni 20,1st.C,reku na 280m3/h czyli ok.0,8kubatury/h,kanały termofleks z izolacją 2cm.

Wniosek,że zimno/ciepło ucieka nie wyobrażalnie przez nie zaizolowane kanały na poddaszu.

Wniosek II,muszę porządnie zaizolować kanały :)

Wniosek III,wymiennik ciepła w reku działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Arturo72 - a czego oczekiwałeś po 2 cm izolacji na kanałach .

Niczego nie oczekiwałem,zdawałem sobie sprawę z tego,że 2cm to tak jakby nic i o tym już dawno pisałem :)

Dzisiaj faktycznie utwierdziłem się w przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Arturo72
No właśnie. Po co w ogóle wyłaczać GWC ? Nie może pracować non stop ? Po co te przepustnice i sterowanie. Niech leci non stop.

U mnie leci non stop z GWC ale jakiś specjalnych cudów z tego powodu nie zauważyłem.

Ani chłodzi ani grzeje czyli pic na wodę fotomontaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci non stop z GWC ale jakiś specjalnych cudów z tego powodu nie zauważyłem.

Ani chłodzi ani grzeje czyli pic na wodę fotomontaż ;)

 

Non stop masz na myśli cały rok ? A jak nie widzisz różnicy to pewnie dlatego, że nie wyłączałeś. GWC stabilizuje Ci temp. w domu, choć tego w ogóle nie czujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC które coś ma dawać to opór. Jak nie potrzebujemy tego co daje GWC (bo requ bez niego zimą daje to samo co z) to po co ten opór?

moja wentylacja cały okrągły rok działa sobie z tym "oporem" i ma się całkiem dobrze ...

cały sezon grzewczy nabijam sobie grunt zimnem na lato a całe lato ciepłem na zimę ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wentylacja cały okrągły rok działa sobie z tym "oporem" i ma się całkiem dobrze ...

cały sezon grzewczy nabijam sobie grunt zimnem na lato a całe lato ciepłem na zimę ...:yes:

Koego ty to nie wiem co masz za wynalazki ale Tobie wszystko działa tak jak powinno działać szkoda że nie u każdego , mam ggwc i na termometrach pokazuje mi 19 C na zasilaniu mam włączoną pompe drugi dzień 24 h i zastanawiam sie czy na noc nie wyłączać bo jak niby glikol ma 19 C a nie raz jest mniej w nocy to zamiast chłodzić to ggwc bedzie delikatnie pod bijać do góry temp jak np w nocy bedzie 17 C czy sie myle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...