Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Sorry, adam, ale wydaje mi się że Ty specjalnie z tematu zbaczasz. Czyżby nie chcesz przyznać, że "jakieś" straty będą ? Boisz się choćby oszacować rząd wielkości tych strat ?

Piszesz, że źle liczę. To podaj co tobie z badań wyszło. Jaką temperaturę zaciąganego do GWC powietrza zewnętrznego badałeś. Jaką uzyskiwałeś temperaturę po załóżmy 20cm, po 50cm, 1m i dalej ?

 

Zastanówmy się,jaki jest powód,że ktoś wie ale nie powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedno Barth ,Mógłbym teoretycznie sprawdzić faktyczny wpływ GWC na temp. pod chałupą. Wystarczyło by wetknąć korek w czwórnik od RSŚ , a ścieki zamiast do baniaka,popłyną wprost do oczyszczalni ( ten czwórnik to taki rodzaj bajpasa). Tylko co to by dało ? Natychmiast było by podważane i dziesiątki powodów aby utrzymać teorię,że kostka lodu na silniku to to samo co przepuszczenie w sezonie grzewczym pod fundamentem domu 432000kg zimnego powietrza(dla 100m3/h).Taka to jest mniej więcej skala 432 tony powietrza a gruntu w obrębie fundamentów małego domu 180 ton.

No ale o wpływie tego powietrza na temp.pod chałupą szkoda gadać . To kostka lodu na silniku i na razie taka wykładnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i widzę ze mijacie się w odpowiedziach. Jasiek przecież piszę, ze podstawa to nie pozwolić aby dom sie rozgrzał. Jak się rozgrzeje to juz oczywiście GWC nie poradzi i jest po ptakach.

 

tylko tyle ...

a może aż tyle...;)

mi wystarczyły dwa sezony obserwacji i eksperymentów aby zbadać temat, reszta niech robi jak uważa...:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, no to jeszcze inaczej. Prosto jak się tylko da:

Dwa domki 100m2. Identyczne. Te same warunki, ta sama lokalizacja, identyczna rodzina :) (2+2). Wentylacja na poziomie 120-150m3/h. Temperatura na zewnątrz -15oC/wilgotnośc 80%. Obaj mają GWC pod budynkiem z tym, że jeden ma RSŚ'a który wstępnie podgrzewa powietrza do temp. gruntu, czyli do załóżmy stabilnych 8oC i takie powietrze trafia do GWC pod domem.

Jaka wg Was będzie różnica w stratach przez podłogę w tych dwóch przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa teza jest. Innymi słowy jak na dworze +8oC to straty przez ścianę takie jak przy -15oC .:eek:

 

Nie nydar, nie sprowadzaj tego do ścian w temp. zewn. -15oC, bo w GWC tylko na pocżatku masz te -15oC. Później powietrze się ogrzewa i straty dążą do tych strat, które mamy w układzie RSŚ + GWC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Dawno pisałem, że straty niemierzalne, niezauważalne i bez negatywnego wpływu na bilans energetyczny a w końcu na koszty ogrzewania.''

 

Przecież mówię. Niech buduje GWC pod domem . A 430ton zimnego powietrza wtłoczonego pod chałupę przecież nie może mieć wpływu na straty ciepła posadzki .

 

ps. A to co dawno pisałeś to jak ci wyszło ? Intuicja ?Znalazłeś jakiś bilans? Pochwal się .Bo wiesz to,że piszesz to ja widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sorry, adam, ale wydaje mi się że Ty specjalnie z tematu zbaczasz. Czyżby nie chcesz przyznać, że "jakieś" straty będą ? Boisz się choćby oszacować rząd wielkości tych strat ?

Piszesz, że źle liczę. To podaj co tobie z badań wyszło. Jaką temperaturę zaciąganego do GWC powietrza zewnętrznego badałeś. Jaką uzyskiwałeś temperaturę po załóżmy 20cm, po 50cm, 1m i dalej ? "

 

Badany GWC miał 30mb długości i jest opomiarowany co 1m wewnątrz i na ściance.

Także na boki i w pionie co 10cm.

Pomiary wykazały, że zmiany temperatur w gruncie "nie sięgały" dalej jak na 50cm od ścianki.

Ten szósty i dalsze termometry reagowały na zmiany pogody, o jakie 2-3 setne stC, z opóźnieniem kilku dni.

Jak masz zamiar tak zbudować GWC aby go nie przykryć półmetrową warstwą gruntu a na to chudziak i termoizolacja - jesteś [edytowano: niemądry]!

Tę zasadę, wpływu na 50cm od rury (GWC, dolnego źródła itp) znają wszyscy od lat i wszyscy ją stosują, mimo, że jest "wymierzona i wypraktykowana" a nie wyliczona.

Z upierdliwym uporem liczysz sobie bóg wie co i tak, jakbyś termoizolację podłogi wprost na złożu kładł!

Jak Ci to piszą - to pytasz - a ile to będzie? No ile?

ZBUDUJ. ZMIERZ. PODAJ NAM CO WYSZŁO.

A jak chcesz mieć pewność - zbuduj DWA DOMY i pod JEDNYM daj GWC.

Potem zmierz i nam podaj.

 

Wam się, kurwa, wydaje, ze te odpowiedzi to tak gratis się dostaje?!

DWA LATA ( za Unijną kasę) budowałem i opomiarowywałem GWC.

Sama analiza wyników to był pełen sezon.

A potrzeba by z 10 lat, aby był PEWNIK, ze jak coś jest - to JEST!

 

Jak zbudujesz to GWC DOBRZE, to jego wpływ na wnętrza będzie pomijalnie mały.

Jak spierdolisz tą robotę - to znaczny!

 

Adam M.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierdliwie dręczysz:

Ile stC jest na metrze, dwóch, pięciu...

A prawda jest taka (poparta pomiarami) , ze jest to zmienne!

O 6 rano działa 10mb rury.

O 11 przed południem dwa metry

O 13 ZERO. Wtedy jest CHŁODZENIE!

Co dzień i co godzina jest inaczej!

 

POLICZ TO PRECYZYJNIE!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś amortyzator?

To tłumik drgań mechanicznych.

Tak samo dla drgań (relaksacji) termicznych w GWC działa te pół metra gruntu wokół.

UŚREDNIA i łagodzi wszelkie zmiany wewnątrz GWC - dla otoczenia.

 

Poczytaj o amortyzatorach, ich charakterystykach tłumienia, wpływie małych i dużych drgań na układ, gdzie są zamontowane...

Analogie są dobre i prawie identyczne z cieplnym zachowaniem się terenu wokół GWC.

Może zrozumiesz...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Jasiek

Dobrze zaprojektowany dom pod kątem chłodzenia niezupełnie ma związek ze stratami ciepła zimą, które mogą być wysokie. Jeśli okna południowe masz poprzysłaniane, a dach dobrze docieplony, ściany grube murowane o dużej pojemności cieplnej to dom nie będzie się nagrzewał i dobrze trzymał chłód. Brak izolacji od podłogi czy w ścianach fundamentowych jeszcze pomoże, natomiast nie ma to wiele wspólnego ze stratami ciepła zimą - tutaj decydują inne czynniki, niż przy trzymaniu chłodu.

Stare chałupy o EK>300 zwykle mają fajny chłodzik latem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary wykazały, że zmiany temperatur w gruncie "nie sięgały" dalej jak na 50cm od ścianki.

Ten szósty i dalsze termometry reagowały na zmiany pogody, o jakie 2-3 setne stC, z opóźnieniem kilku dni.

 

A ty dalej nie rozumiesz ... Nie pytam o temperaturę gruntu !

 

Jak masz zamiar tak zbudować GWC aby go nie przykryć półmetrową warstwą gruntu a na to chudziak i termoizolacja - jesteś idiotą!

Tę zasadę, wpływu na 50cm od rury (GWC, dolnego źródła itp) znają wszyscy od lat i wszyscy ją stosują, mimo, że jest "wymierzona i wypraktykowana" a nie wyliczona.

 

Nie nazywaj mnie idiotą, kiedy ja dopytuje, żeby tego GWC nie spieprzyć. Nazywaj tych, którzy wiedzieli, żeby zasypać a tego nie zrobili.

Prosiłeś, żebym podał jak chcę to wykonać. Podałem, ale nie po to żebyś mnie tak nazywał. Wszystkich mierzysz swoją miarą ? Rodzinę też tak traktujesz ? Syn, córka przychodzi zapytać i też tak im odpowiadasz ? Nie zazdroszczę ...

 

Z upierdliwym uporem liczysz sobie bóg wie co i tak, jakbyś termoizolację podłogi wprost na złożu kładł!

 

A nie widziałeś, że tak robią ? Masz tu kolegę, który tak robi... j-j tak zrobił, ale w życiu nie śmiałbym ich tak nazywać jak ty mnie nazwałeś.

 

Wam się, kurwa, wydaje, ze te odpowiedzi to tak gratis się dostaje?!

DWA LATA ( za Unijną kasę) budowałem i opomiarowywałem GWC.

Sama analiza wyników to był pełen sezon.

A potrzeba by z 10 lat, aby był PEWNIK, ze jak coś jest - to JEST!

 

Nie bogu, nic od ciebie gratis nie chcę oprócz szacunku. Jeśli masz tak odpisywać, to nie odpisuj już nic.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyjmij do wiadomości i stosowania, ze ja idiotyzm zawsze nazywam idiotyzmem, niezależnie od tego ilu tak nie robi!

 

Co to jest GWC i jak działa, to jest w sieci opisane po stokroć.

Sam i tutaj to dość dokładnie opisałem

Dziwisz się, ze po kilku latach odpowiadania "blądynce" - TAK! PANI TEŻ NIE DOJEDZIE! mam dość?

 

Na 340 stronie wątku wysnuwasz teorie kosmiczne sprzeczne z ideą działania tego urządzenia.

Wywalasz otwarte wielokrotnie drzwi...

PO CO?

WSZYSTKIE odpowiedzi na Twoje pytania padły tu po wielokroć...

 

Masz wątpliwości, nie masz wiary w to, co tu jest opisane - rób po swojemu!

PODZIEL SIĘ własnymi doświadczeniami...

Chętnie dowiemy się czegoś NOWEGO (jak będzie nowe doświadczenie, rzetelnie opisane).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie nazywaj mnie idiotą, kiedy ja dopytuje, żeby tego GWC nie spieprzyć. Nazywaj tych, którzy wiedzieli, żeby zasypać a tego nie zrobili."

 

ZROBILI TAK, JAK CHCIELI NA SWOIM!

Wklejałem fotki z różnych realizacji...

Tak trudno je obejrzeć?

Trzeba mękolić o niepoliczalne?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...