Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

"Powiesz coś w końcu dlaczego ta niby "moja" konstrukcja jest chora ? "

Jak zaczniesz rozumieć co piszę - szybko wyjaśnimy.

 

"Dlaczego ławy fundamentowe posadawia się poniżej strefy przemarzania ? "

:lol:

ZAWSZE?!!!

To jak to się dzieje, że po sto lat stoją chałupy praktycznie BEZ fundamentów, zakopane w gruncie na 30cm, TAK! u nas w kraju!

:lol:

Są takie i na Mazurach!

:lol:

No JAK to się dzieje?

 

Takie posadowienie CZASEM może być absolutnie poprawne!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ty porównujesz?!? Temp. powietrza wylatującego z GWC z temp. pod posadzką?!?

Mataczysz tak, że nawet dziecko to dostrzeże i piszesz jeszcze takie idiotyzmy:

 

 

 

Nic nie potrafisz udowodnić, nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

Na wieczorówkę czym prędzej, może myśleć co nie co nauczą, potem bierz się za fora.

 

Twoje ograniczenie umysłowe jest porażające.Masz maxowe GWC ,spore . Z jaką prędkością przepływa przez to GWC powietrze? Ile cm/min? Raz piszesz że nie ma co porównywać maxowego czy żwirowego z rurowym bo powierzchnia nieporównywalna . Teraz twierdzisz,że po maxowym dużym GWC,powietrze jest zimniejsze od tego GWC ,które styka się z izolacją wg. twego chorego pomysłu .

Ty lepiej przestań pisać bo robisz pod górkę Adamowi .On broni koncepcji GWC pod domem ,ty co napiszesz to pogrążasz ten pomysł.Nie broń tego idiotyzmu bo sytuacja staje się żenująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie wiem co się dzieje - albo ludzie mają taką krótką pamięć (pisaliśmy o tym całkiem niedawno w innym temacie) albo specjalnie nie chcą pamiętać lub udają. Tylko po co?

 

kszhu, wstrzymaj się z komentarzami, bo pochopnie i błędnie wnioski wyciągasz. Nic nie udaję. Doskonale pamiętam o tym, bo sam chcę ten fakt wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa ucieczka i typowe kszhanienie. Ty masz 6oC ja 15oC ,ale o stratach sza. Interesik ma się kręcić.

Twierdzisz,że po przejściu powietrza przez GWC maxowe temp. powietrza jest niższa od temp. GWC na wyjściu . Coraz ciekawsze rzeczy piszesz. .Pogrążyłeś pomysł z GWC pod izolacją posadzki . Nie martw się zawsze znajdziesz frajerów na takie idiotyczne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu błędne wnioski?

 

Błędnym wnioskiem jest to stwierdzenie: "albo ludzie mają taką krótką pamięć (pisaliśmy o tym całkiem niedawno w innym temacie) albo specjalnie nie chcą pamiętać lub udają. Tylko po co?"

 

Grunty jak grunty, posadowienie to samo.

Chcesz powiedzieć, że będziesz montował GWC w strefie przemarzania? Jeśli tak to możliwe, że wtedy bloczek tam by zamarzł (choć u nydara na -1m jest pewnie z 10stC jak GWC daje mu 5-6stC w największe mrozy). Ale takie posadowienie GWC jest bez sensu energetycznego ale wcale nie ryzykowne dla domu.

 

Tak. O to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań kłamać jak dzieciak. Naprawdę nie rozumiesz co to temp. powietrza za GWC a temp. pod posadzką? A straty już UDOWODNIŁEŚ czy nadal będziesz tylko bredził?

 

 

 

Przeczytaj tę bzdurę raz jeszcze - temp. po przejści przez GWC, czyli na jego wyjściu, jest niższa niż na wyjściu (tym samym)?

Jestem niemalże przekonany, że upały zaczynają ci doskwierać. Czas na byle jaką klimę.

 

Manipulatorek ,ale nieudolny ,temp. po przejściu POWIETRZA przez GWC,jest niższa OD GWC NA WYJŚCIU. Bardzo podobnie brzmi ,tyle że sens zupełnie inny. Oj manipulatorek. Rozumiesz różnicę? Temp. GWC i temp. powietrza po GWC.

W udowodnieniu strat byłeś uprzejmy wyręczyć. Skoro masz tam 6oC i to nie jest max. temp. a z końca GWC,bo średnią masz w mrozy niższą.Jak już łżesz,to rób to konsekwentnie bo idiotyzmy wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, nikogo nie podpuszczam. Zadałem pytania, przedstawiłem swoje obawy już dawno.

 

Między czasie pojawiają się kolejne, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Np. pojawiło się u Witka takie hasło, że GWC po 30min. pracy "wysycha". Nikt tego nie skomentował. Dokładając do tego, że GWC posadowione na gruncie niewysadzinowym, bez dostępu do deszczu, słońca itp...i wielkości 1/8 p.u. domu przy pracy 24/dobę powoduje, że złoże jest dość mocno eksploatowane.

Patrząc na rozkład temperatur w takim złożu:

http://www.wymiennikgruntowy.pl/img/pl/skutecznosc-wymiennika/rozklad-cisnienia-w-gwc_b.jpg

(to jest rozkład ciśnienia, ale jest on zbieżny z rozkładem temp.) można się dość mocno zastanawiać nad stratami przez podłogę oraz wychładzaniem gruntu (przynajmniej na wlocie do GWC na rysunku to te niebieskie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odbiegasz od poziomu . Tłumaczenie podstawowych spraw i tak nic nie da. Ty się ciesz swoim szczęściem ,że masz zimą powietrze z GWC +6oC. Ja się będę cieszył moim +15oC . Różnicy nie widzisz, trudno. Nie mam wykształcenia pedagogicznego więc tłumaczyć dalej nie zamierzam. Żal mi tylko tych inwestorów co ich naciągasz. .Jedna z większych ściem budownictwa.

Dowód jest jednoznaczny i porażający 6oC i 15oC . Gradient x U i wyjdzie ci piwo z Biedronki ale bokiem:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adamie, takie pytanie odnośnie GWC ..."

 

Są zimy i zimy.

Głębokość przemarzania szacowana/liczona jest dla zimy 100-letniej.

WTEDY dopiero po jej przekroczeniu natrafisz na grunt nie zamarznięty.

Trzeba 3 miesięcy ostrych mrozów, aby tak głęboko ścięło ziemię (która wilgotna jest zawsze).

 

Zima...

Pada śnieg i termoizoluje powierzchnię ziemi.

Troszkę słońca (roztopy) mrozu (nocą) i tworzy się warstwa zmrożona, która TEŻ termoizoluje...

Jak opadów mało a mrozy ostre (wyże baryczne) - zamarza coraz głębiej.

Jak opadów sporo - nie ma na to szans.

 

Domy buduje się (murowane, nie szkieleciaki) w technologii 50 letniej.

50 lat, remont kapitalny, 50 lat i remont lub spychasz...

JEST SZANSA, że załapie się na zimę stuletnią...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kszhu, nikogo nie podpuszczam. Zadałem pytania, przedstawiłem swoje obawy już dawno.

 

Między czasie pojawiają się kolejne, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Np. pojawiło się u Witka takie hasło, że GWC po 30min. pracy "wysycha". Nikt tego nie skomentował. Dokładając do tego, że GWC posadowione na gruncie niewysadzinowym, bez dostępu do deszczu, słońca itp...i wielkości 1/8 p.u. domu przy pracy 24/dobę powoduje, że złoże jest dość mocno eksploatowane.

Patrząc na rozkład temperatur w takim złożu:

http://www.wymiennikgruntowy.pl/img/pl/skutecznosc-wymiennika/rozklad-cisnienia-w-gwc_b.jpg

(to jest rozkład ciśnienia, ale jest on zbieżny z rozkładem temp.) można się dość mocno zastanawiać nad stratami przez podłogę oraz wychładzaniem gruntu (przynajmniej na wlocie do GWC na rysunku to te niebieskie ;) )

 

Co się chcesz zastanawiać ? Weź średnią temp. i wszystko jasne.

Podaj link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adamie, takie pytanie odnośnie GWC ..."

 

Są zimy i zimy.

Głębokość przemarzania szacowana/liczona jest dla zimy 100-letniej.

WTEDY dopiero po jej przekroczeniu natrafisz na grunt nie zamarznięty.

Trzeba 3 miesięcy ostrych mrozów, aby tak głęboko ścięło ziemię (która wilgotna jest zawsze).

 

Zima...

Pada śnieg i termoizoluje powierzchnię ziemi.

Troszkę słońca (roztopy) mrozu (nocą) i tworzy się warstwa zmrożona, która TEŻ termoizoluje...

Jak opadów mało a mrozy ostre (wyże baryczne) - zamarza coraz głębiej.

Jak opadów sporo - nie ma na to szans.

 

Domy buduje się (murowane, nie szkieleciaki) w technologii 50 letniej.

50 lat, remont kapitalny, 50 lat i remont lub spychasz...

JEST SZANSA, że załapie się na zimę stuletnią...

:lol:

 

Adam M.

 

No . Mądrego przyjemnie poczytać .

Zima stuletnia.Cóż doopy nie urwie.Trochę więcej szyszek trzeba nazbierać . Tam i w zimę stuletnią nie zamarznie bo pod domem potężny balon ciepła niskotemperaturowego . Wiesz tak przezornie zimnego powietrza tam nie pcham. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Witek proponuje "polewać". Po doświadczeniach uważam, że jeśli GWC jest odp. duże a przepływa mały to nie ma szans wysuszyć. Co innego 200-300m3/h przez takie coś jak moje (on szybciej wysycha).

 

 

 

Na rys. to czerwone (czerpnia). Ale dobry przykład - provent montuje to standardowo w fundamentach:

 

http://i46.tinypic.com/25f0s8x.jpg

 

http://www.rynekinstalacyjny.pl/images/photos/user_gallery/24/164/__b_gwc_czest.jpg

 

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/Jnc9MzU2Jmg9MjY4/28901:geo.jpg

 

http://www.mechaniczna-wentylacja.com/img/219.jpg

 

No to jak PRO VENT trafi na bystrego inwestora z bystrym prawnikiem to popłynie,oj popłynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rys. to czerwone (czerpnia).

 

Wiem, ale to dla strat ciśnienia. Dlatego napisałem, że rozkład temperatur bedzie zgodny z kolorami, gdzie najniższa będzie niebieska (czerpnia).

 

Ale dobry przykład - provent montuje to standardowo w fundamentach:

 

No ale zasypują od góry. Poza tym fundamenty głębokie i izolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek często opowiada o GWC to, co chciałby, aby tam było...

W wielu przypadkach myli przyczyny i skutki.

 

Czemu akurat ten GWC?

To pół-przeponowiec...

:lol:

Ani rura, ani max ani żwir.

Takie nie pies ni wydra (działa, jak wiele innych) ale dyskutujemy przecież nie o tym...

 

Na Marsie 2m pod powierzchnią jest (tu fotka). Czy jak zrobię tak w (np.) Pcimiu to będzie lepiej?

 

Zejdź na ziemię.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barth3z - moja bieżąca sytuacja z GWC w kontekście tego nad czym się zastanawiałeś - czy GWC okrągły rok czy nie.

Trochę już tych ciepłych dni mamy i wietrzenie na 200-250m3 przez GWC spowodowało, że z GWC wylatuje już ~18stC (do nydara - chudziak nadal ma ~11stC a nie ~18stC). W mieszkaniu jest ~23stC więc wolę chłodzić.

A teraz na zewnątrz spadło do 16stC i system jakoś na początku meczu przełączył się na zewnętrzne, dmucha jego 300-350m3/h i wyraźniej czuć przyjemny chłód.

Jak dla mnie ciągła praca na GWC nawet tylko latem nie ma sensu.

Dla ciebie wiele rzeczy nie a sensu . Wyłączaj. Wyłączaj . Poczujesz dla czego robisz błąd :lol2:

Skoro twierdzisz że ma 11oC to pewnie tak jest. Ale skoro twierdzisz,że masz 18oC to pewnie też tak jest.

Swoją drogą co napiszesz to zonk.

Ciepłe zmienia temp. i uważasz to za normalne,ale zimne już nie zmienia. Przecież zimne nie wie że jest zimne a cieple że jest ciepłe. Rządzi gradient. To tak ciężko zrozumieć .Nie pisz już bo mi ciebie najzwyczajniej żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego to korektor nie wychwycił, durny. To taki mój znak firmowy.Mimo,że zawsze razem,obawiam się ,że mnie przerośnie.

Dlaczego błąd? Nie będę ci tłumaczył. Poczujesz .

Gimbazy,cokolwiek to kszhanienie znaczy nie zamierzam kończyć bo mnie przerośnie, ale z zakresu maturalnego choćby, co pamiętam ,to wynika, że w wymianie ciepła jednym z elementów ważnych jest gradient.

Spytaj Adama czy temp.+6oC na wyjściu z GWC maxowego ,nie jest jednoznaczna z temp. GWC na wyjściu.

On pedagog to wytłumaczy, ja nie dam rady na takie bezmózgowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...