Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Widzę, że dyskusja w tym wątku jest bardziej ożywiona niż w wątku o GWC wodnym, w którym niestety od ponad tygodnia panuje cisza. Czy moglibyście zerknąć na mój ostatni post w temacie dotyczącym wodnego GWC i doradzić, czy posiadając na działce grunt taki jak na załączonych do postu skanach jest sens robić GGWC. A może lepiej wykonać rurowy GWC ? Jeśli jednak wodny to czy jest sens kopać do ok. 2,6-2,9m (do drugiej warstwy gliny) ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153301-GWC-wodny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony&p=6558476&viewfull=1#post6558476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli to bedzie układ 2,5mx2,5m to liczysz nie tylko pole powierzchni dna, ale również boków. Same dno ma ok. 6m2 + ok. 10m2 boki. W sumie 16m2 x 20W = 0,32kWh

widzę że coraz krótsza droga do wykopania dziury 2x2x2m, wrzucenia tam całego kręgu niebieskiej rury i mamy GGWC...:rolleyes:

 

a "głupasy" rozkopują całe podwórka ...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i tak se myślę...

- To na ki huj to komu...?...

 

Gówno wiadomo na temat...

Kłopotliwe...

Drogie...

Nieskuteczne albo wręcz śmierdzące..

 

No to...

JEST w tej ziemi ta energia do pobrania, co za nią płacić nie trzeba, czy nie?

DA SIĘ latem wsadzić tam to niechciane ciepełko czy nie?

JAK?!

PO CO?!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi pierwszy raz to co ja mogę wiedzieć - tyle ile zdążyłem tu wyczytać. Coś taki rozdrażniony ? Mogę nadmienić że głębokość posadowienia +/- 2 metry. Koparkowy zrobił mi psikusa i wykopał wszystko na 1,5 m tak więc dzisiaj ledwie 4 h mordowałem się z moją gliniastą działką żeby zejść do tych dwóch metrów na odcinku 11 metrów jeszcze około 36 do poprawy i cały czas glina. Jutro wołam posiłki bo sam to będę kopał z tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dodtyczace GWC rurowego:

1. Czy moge odwrocic kierunek spadku - najglebiej przy/pod domem? Ulatwiloby to odpompowywanie ewentualnych skroplin.

2. Ukladajac czesc GWC pod plyta fundamentowa (za RSS) , na glebokosci 30-40cm, czy pospolke ktora go zasypie nalezy rowniez zagescic? Jesli tak, to jakich rur uzyc: SN4 czy SN8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobrze zrobiłeś. Może trochę będzie mniej efektywny jak ten pod domem ,bo nie będzie się karmił ciepłem domu .

A teraz przy +32st.C na zewnątrz i 16st.C na wyjściu też karmi się ciepłem z domu ?

A gdzie ta wysoka temperatura się podziewa w między czasie ? Ogrzewa dom od spodu po przejeciu przez 20cm warstwę styropianu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...