Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj nydar...

 

"Ciągnie nieźle 24 kWh/dobę. To spadek o 1oC 100 ton piachu."

Ciągnie nieźle 24 kWh/dobę. To spadek RÓWNOWARTOŚCI o 1oC 100 ton piachu.

( Nie liczyłem, Nie chciało mi się).

Żyjemy w hydrosferze, a woda sporo "umie"!

Zapomniałeś o tym?

Tak licząc dojdziesz do tego, ze powietrze Ci się skropli pod domem w jakichś -176stC...

No, większa jego cześć...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nydar...

 

"Ciągnie nieźle 24 kWh/dobę. To spadek o 1oC 100 ton piachu."

Ciągnie nieźle 24 kWh/dobę. To spadek RÓWNOWARTOŚCI o 1oC 100 ton piachu.

( Nie liczyłem, Nie chciało mi się).

Żyjemy w hydrosferze, a woda sporo "umie"!

Zapomniałeś o tym?

Tak licząc dojdziesz do tego, ze powietrze Ci się skropli pod domem w jakichś -176stC...

No, większa jego cześć...

:lol:

 

Adam M.

 

Faktycznie . Mogłem dopisać ,że to równowartość spadku o 1oC 100ton piachu.

Barth jest tak bystry że wie o co chodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Barth jest tak bystry że ..."

No...

Opisywał, planował, uzasadniał.... a teraz - pomierzył...

Napisać Ci co na koniec napisał?

Wątek ma 352 strony....

Samych głupot?

 

Ale...

Ma tak jak chciał, rokuje Mu dobrze a mankamenty, jakie są musi "wziąć na klatę" bo SAM je sobie zaplanował (i bogato uzasadnił).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te GWC jeszcze nie pracuje docelowo.

Na początku "dmuchałem", żeby pozbyć się smrodu, który pojawił się zaraz po uruchomieniu. Na szczęście udało się go pozbyć w 100%. GWC dmucha dalej dzięki czemu mogę posprawdzać pozostałe teorie jak np. skuteczny filtr powietrza. I niestety tutaj też teorie się nie sprawdziły. Założony filtr na wylocie z GWC po dwóch tygodniach był czarny ... GWC nie filtruje tak jak się tego spodziewałem. Przynajmniej te cząsteczki powietrza, które potrafi wyłapać dość gęsta geowłóknina. Nie wiem jak skutecznie taki GWC filtruje grzyby i zarodniki pleśni.

 

Prawdziwa wydajność GWC objawi się dopiero w przyszłym sezonie grzewczym. Przez okres letni również mam zamiar wentylować (ładować) go strumieniem 200m3/h. W lecie GWC powinien mieć już docelowy wygląd - rozbiegówka przykryta ok. 1,8 - 2 metrową warstwą gruntu, a żwirowiec będzie przykryty 30cm grafitowym styro i domem. Będę robił pomiary na bieżąco i podawał w tym wątku. Prawdopodobnie ukryję zaraz pod izolacją (na powierzchni pospółki) czujniki DHT22 (laboratoryjny pomiar temp. i wilgotności). Jeden będzie nad GWC, drugi w części domu, gdzie GWC nie ma.

 

PS. Macie pomysł jak zabezpieczyć czujkę DHT22 przed piachem ? Owinąć go geowłókniną ? Czy w takiej sytuacji pomiar będzie wiarygodny? Mam na myśli, czy geowłóknina nie będzie naciągać wilgocią (sorpcja) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj ODPOWIEDNI miernik/czujnik.

(elektrooporowy wydaje się dobry w to miejsce)

Ten DHT jest do gazów (powietrza) a Ty nie w gazach chcesz mierzyć...

 

Adam M.

 

Drobiny piasku są nienasiąkliwe . Rozumiem ,że Barth chce mierzyć jednak wilgotność powietrza między ziarnami piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To moje pierwsze zdania na temat obiektu gruntowego wymiennika ciepła - jeszcze takowego nie posiadam.

Mam wiele przemyśleń na temat Ziemi, gdyż sumaryczny czas przebywania w jej czeluściach to 8lat i mam do niej(Ziemi) wielki szacunek.

Z czym się nie zgadzam w tym temacie to teza, że 6 do 8oC mamy od Słońca - NIE- Mamy od ciepła jądra Ziemi.

Nasze pomysły dogrzewania GWC i akumulacja ciepła ze słońca jest dywagacją - rozmowa o zeszłorocznym śniegu.

Nawet izolacja od promieni słonecznych, zmarzliny i deszczów jest właściwym kierunkiem rozpatrywań.

Wydaje mi się, że pomiar temperatury i wilgotności na wylocie z GWC obrazuje kondycję(czy w normie i czy przewiewny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebóg!!!

Ty ZOMBI jesteś?

OSIEM LAT na głębokości 2m ppt ?!!!

No to...

Trochę się nie dziwię, ze słabo komunikatywny jesteś...

 

Wiem, wiem, że watek trochę wyrośnięty, ale... poczytałbyś go od początku...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że jesteś w błędzie. Głównym dostarczycielem energii do GWC jest słońce i deszcz.

Ja też chciałbym, by woda w morzu była ciepła w zimie, bo w lecie była ciepła.

Adamie M. - zajrzałem na pierwszy post - smutne, ale treściwe, jak myślisz?

Edytowane przez Wirnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...