Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestałbyś bredzić...

Adam M.

Wiki tak wspomina problem - "Sam termin "ciepło" związany jest z hipotetycznym fluidem "cieplikiem", który – podobnie jak eter – nie istnieje."

Ja nie bawię się w analizę chaotycznego ruchu energii. Dla mnie istotne jest praca i czas.

A Ty powtarzasz się i za chwilę zaczniesz się jąkać - hamuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamowi chodzi o to, że zmniejszenie przepływu powietrza nie spowoduje wzrostu przekazywania ciepła. Śmiem twierdzić, że będzie odwrotnie. Idąc twoim tokiem rozumowania wynikałoby, że zatrzymanie przepływu powietrza spowoduje wzrost przekazywania energii do nieskończoności, a w rzeczywistości dąży do zera :)

Co innego jest stwierdzenie, że im wolniejszy przepływ, tym temp. na wyrzucie z GWC będzie bliska temp. gruntu. Chyba to miałeś na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnick

Problem w tym, ze ja ten temat zgłębiałem dwa lata a od tego czasu mam ciągły pomiar GWC co 10 min przez ostatnie trzy lata.

Nie muszę się jąkać. WIEM, bo pomierzyłem i to nie punktowo!

Mniemasz, bredzisz, powtarzasz bzdury, których pełno w sieci.

A tu trzeba użyć rozumu i znajomości praw fizyki.

Nawet rura ze srebra nie poprawi transportu ciepła przez grunt.

Grunt da/weźmie tyle, ile może, a na pewno mniej dynamicznie, jak potrafi to ścianka DOWOLNEJ rury, którą da się zakopać.

Materiał na rurę nie ma tu znaczenia. (Dla przepływu ciepła w DOBRZE zrobionym GWC.)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie - dlaczego pomijasz drugą ściankę(powierzchnię) rury. Rura gładka lub szorstka bierze ciepło z ziemi lub jej przekazuje.

Terminologią powszechną - miesza się z ciepłem dolotowym - bilans termiczny.

Zastanawiałeś się, dlaczego na wylocie jest wartość dodatnia przy mrozie w atmosferze?

Edytowane przez Wirnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawilno!

Izotermę wyciągnęło.

Tak ma być!

 

Tobie się wydaje, ze to ciepełko z domu?

Zrób taka sama płytę, połóż na niej dodatkowe 10cm styro i nie buduj na niej domu - będzie pod nią tak samo!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom SSO , płyta 20cm na XPS 16cm ( brak izolacji na płycie i brak posadzki ) , opaska izolacyjna pionowa. . 09.02.2015 ,temp. pod izolacją +10oC na głębokości 100-150cm .

Dziękuję za konkrety. Proszę(o więcej), byś nakrył płytę folią i powtórzył pomiar temperatury.

Pamiętaj nakrywając 20 m2 trzeba odczekać, by podgrzało się 30m3 gruntu wraz z płytą.

Uzyskamy odpowiedź - czy warto wykonać GWC pod domem w ramach jednej inwestycji.

Uprzedzając oponentów - grzyby i pleśnie rozwijają się dopiero powyżej temperatury chłodniczej >16oC

Edytowane przez Wirnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając oponentów - grzyby i pleśnie rozwijają się dopiero powyżej temperatury chłodniczej >16oC

Drobnoustroje psychrofilne (psychrofile – zimnolubne) – to mikroorganizmy

rosnące już w temperaturach od 0ºC, o temperaturze optymalnej nie wyższej niż 15ºC

Drobnoustroje psychrotrofowe (psychrotrofy) to mikroorganizmy, które bez

względu na swoje temperatury kardynalne posiadają zdolność rozwoju

w temperaturze ≤7ºC. Do psychrotrofów zaliczamy wszystkie psychrofile i część

mezofili

Stąd srebro w kanałach gwc.

Poza tym, kanały, które nie maja atestu PZH, są robione z udziałem recyklingu, dlatego nie wiadomo jakie trucizny skrywają. Po czym opakowania i jakie substancje utylizowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobnoustroje psychrofilne (psychrofile – zimnolubne) – to mikroorganizmy

rosnące już w temperaturach od 0ºC, o temperaturze optymalnej nie wyższej niż 15ºC

Drobnoustroje psychrotrofowe (psychrotrofy) to mikroorganizmy, które bez

względu na swoje temperatury kardynalne posiadają zdolność rozwoju

w temperaturze ≤7ºC. Do psychrotrofów zaliczamy wszystkie psychrofile i część

mezofili

Stąd srebro w kanałach gwc.

Poza tym, kanały, które nie maja atestu PZH, są robione z udziałem recyklingu, dlatego nie wiadomo jakie trucizny skrywają. Po czym opakowania i jakie substancje utylizowano.

 

Z jednej strony preferujesz srebrne rury do GWC z drugiej wymienniki recair o powierzchni czynnej 36m2, którego lamele nie są pokryte żadnymi jonami srebra a posiadają znacznie lepsze warunki do rozwoju powyższych mikroorgznizów. Co za niekonsekwencja.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskamy odpowiedź - czy warto wykonać GWC pod domem w ramach jednej inwestycji.

 

Potrzebuję jeszcze trochę czas, żeby móc pomierzyć swój grunt pod pod domem. Pod połową domu jest GWC (ok. 8m x 10m), pod drugą połową nie ma. Nad obiema częściami będą czujniki temperatur, może nawet wilgotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba niszczyć.

Można wykorzystać.

 

Adam M.

 

Logika podpowiada,że skoro w nie ogrzewanym miejscu z izolacją pionową i poziomą na razie tylko 16cm ,jest 10oC w lutym ,to wykorzystanie może być jedno . Mniejszy przepływ energii przez posadzkę do gruntu . Każda ingerencja w tej przestrzeni spowoduje obniżenie temp. i wzmożony przepływ z domu do gruntu. GWC sensu energetycznego pod domem mieć nie może, bo bilans jest jednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było ?Był na tym forum bydlęcy język ,że oponent bredzi .Przemów po ludzku i udowodnij ,że GWC pod domem nie obniży temperatury. Dostałeś granta na te pomiary. Potrafisz tylko powiedzieć ,że ktoś kto uważa,że zimne powietrze pod domem obniża temp. gruntu , bredzi? Udowodnij w końcu ,że GWC nie ma wpływu na temp. gruntu pod domem. Daj jakieś dane,uzasadnij je, a nie ,,bredzisz" Dla mnie dowodem jest fakt,że 1m3 piachu zmieniając temp. o 1oC to

0,44kWh + to co z wilgoci wynika. Konkrety Adamie a nie polityka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie przemyślenia macie dotyczące rur ciśnieniowych zdatnych do przesyłu wody pitnej?

tu link do takich rur

http://www.budmech.com.pl/armatura-cinieniowa-pvc_rury-pvc.html zainteresowały mnie

Gamrat fi 225 × 5,5średnica ścianki - ze względu na średnicę ścianki.

Do tego dla pewności koszulka termokurczliwa, wtedy szczelność powinna być odpowiednia. A i cena nie jest zła, wychodziło coś około 20zł za 1m, tylko że rury innej firmy (grubsze ścianki).

Ale ogólnie chodzi mi o przemyślenia jak napisałem na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...