Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Świat znowu się zazielenił, jak się dzieje co rok od bardzo dawna.

Pobiera z tego co mu Natura daje malutko, ale mu starcza a nawet zostaje na zapas!

 

http://fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_wn8.html

 

A Wy mi tu wypisujecie - że to się nie opłaca, nie działa, jest do du...

No, jak się tym bogactwem ktoś nie umie zając - to mu się nie opłaca.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Świat znowu się zazielenił, jak się dzieje co rok od bardzo dawna.

Pobiera z tego co mu Natura daje malutko, ale mu starcza a nawet zostaje na zapas!

 

http://fizyka.net.pl/ciekawostki/ciekawostki_wn8.html

 

A Wy mi tu wypisujecie - że to się nie opłaca, nie działa, jest do du...

No, jak się tym bogactwem ktoś nie umie zając - to mu się nie opłaca.

 

Adam M.

 

Pompa ciepła 2kW 2000 zł. I grzeje taka do -15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadget, który trzeba sobie KUPIĆ, bo samemu tego sobie prawie nikt nie zbuduje.

Zresztą, po co?

Jak ceną nie zabija?

 

WCALE nie twierdzę, że nie trzeba, nie należy TEGO stosować!

Jak jest DOBRE to montować!

Ale...

Dobrze też jest budować taki dom, w którym TAKIE urządzenia mają MAŁO do roboty...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam, od wielu lat.
A ściśle to od 1990r. To krytyczny rok pod względem energooszczędności. Od tego roku przestano stosować centralne a zaczęto dawać 40 cm izolacji od gruntu. Zaczęto również powszechnie stosować rekuperację oraz "inwertory". Wszystko dzięki jednemu gieniuszowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściśle to od 1990r. To krytyczny rok pod względem energooszczędności. Od tego roku przestano stosować centralne a zaczęto dawać 40 cm izolacji od gruntu. Zaczęto również powszechnie stosować rekuperację oraz "inwertory". Wszystko dzięki jednemu gieniuszowi.

Te "inwertory" to nowa odmiana inwerterów, tyle, że chodząca od -25 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę ciepły dom niż grunt. GWC przez 20 lat się nie sprawdziło i słusznie, że z niego zrezygnowano.

 

Szanownemu Panu wiele się nie sprawdza. Może warto dowiedzieć się ,jak zrobić" by się sprawdziło .

Trochę to jak twierdzenie ,że CO2 jest więcej pod sufitem w domu ,bo pochłania podczerwień . Dom czy systemy niskotemperaturowe domu emitują podczerwień w zakresie dł. fal +/- 10mikrometrów. CO2 natomiast pochłania głównie w dł. 14-18 mikrometrów.

 

Pan kombinuje dalej z CO2 :D a z GWC da sobie spokój bo na tym nie zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
co myślicie o wspomożeniu rurowego GWC (w chłodzeniu) przez założenie nagrzewnicy przed GWC. przez nagrzewnicę można by przetłaczać wodę z basenu (rozwiązanie dla posiadaczy basenu) kiedy panują upały - wstępnie schładzać powietrze wentylacyjne i ogrzewać wodę w basenie. ma sens tylko przy wysokich temperaturach zewnętrznych (o ile, bo wszystko zależy od kosztu inwestycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwc się nie sprawdza, jakim cudem?

bierzemy wzorcowy impulsator kinetyczny z prowadnikiem trzonkowym i w szkole próbujemy nim studentowi wbić coś do głowy, nie sprawdza się też zazwyczaj

 

gwc to maszyna cieplna i tyle, działa wg prostych zasad, ale jej współpraca z innymi maszynami cieplnymi jak rekuperator (też prosty) wywołuje wiele dziwnych teorii

 

aby osiągnąć zamierzony skutek trzeba dobrać przyczynę, gdy mamy przyczyę analiza pozwala wydedukować skutek

 

dlatego gwc nie sprawdzi się gdy kto pojęcia nie ma o tym co robi, a nawet jak takie pojęcie ma to nie wie jakie będą efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangaxx, nie do końca jest to zły pomysł.

 

Zauważ, że te chłodzenie bedzie działało w największe upały. Plusem jest już same podgrzewanie wody. Czy będzie miało to wpływ na GWC?, myślę, że dla małych GWC (20-30metrów rury) napewno tak. Dla większych GWC raczej znikomy.

 

Mam chłodnice z mojego poprzedniego rozbitego samochodu ;) Myślę, że przy tak małej inwestycji jaką jest własne praca warto coś takiego zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole, jak kto trafi na względnie przyzwoitego nauczyciela fizyki, tłuką do głowy BILANS CIEPŁA.

Może warto czasem sobie coś powtórzyć z tego, co tłukli w szkole?

 

Chcesz powietrzem ogrzać ciecz czy cieczą schłodzić powietrze?

JAKIE MASY chcesz tak "obrabiać"?

JAK DUŻE strumienie energii chcesz tam przepuszczać?

PO CO?

 

Ludzie za bardzo "myślą temperaturami" pomijając strumienie energii, to efekty czasem ich zaskakują.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...