Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Zgadza się. Szału nie ma.

Znacznie efektywniejsze grzanie wody wody basenowej będzie poprzez solar.

 

możliwość chłodzenia przez basen zależy od kosztu inwestycji, czyli chłodnicy i pompy obiegowej. wiadomo, że basen ma ograniczoną pojemność cieplną, mój pomysł to raczej wspomaganie w największe upały, co poprawiłoby komfort użytkowania basenu, wydłużyło sezon basenowy o kilkanaście dni, schłodziło minimalnie lepiej dom.

 

z solarami trzeba ostrożnie (jak ze wszystkim, trzeba policzyć), znam przypadek że ktoś kupił jakiś całkiem drogi zestaw do podgrzewania basenu, sporo przewymiarowany i teraz musi albo dolewać zimnej wody, albo zakrywać solar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
A jeszcze lepsze przez DWA solary.

Betonowy, zatopiony w chodniczkach wokół basenu, połączony szeregowo z panelami (wodnymi, sezonowymi, nie glikolowymi).

 

Adam M.

 

Mam 2 spore panele solarne bezpośrednio połączone z basenem 5 m3 .

Szału nie ma, woda ma po 3 słonecznych dniach nieco ponad 30 st. Ale takie było założenie .

 

Podgrzewanie basenu ogrodowego ciepłem z budynku to zły pomysł, ani basen ciepły ani chałupa zimna .

Spora inwestycja bez efektu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 spore panele solarne bezpośrednio połączone z basenem 5 m3 .

Szału nie ma, woda ma po 3 słonecznych dniach nieco ponad 30 st. Ale takie było założenie .

 

Podgrzewanie basenu ogrodowego ciepłem z budynku to zły pomysł, ani basen ciepły ani chałupa zimna .

Spora inwestycja bez efektu .

a dupa piczman, dopóki nie dogrzejesz basenu do 20'c działa to lepiej niz te twoje 5m2 panela o ile przepływ jest odp duży :) kapilarami w domu wyciągniesz spokojnie 10kw, przy wodzie w basenie prosto ze studni np 13'c to potrafią się mieszacze włączyć by woda na suficie się nie skraplała. no ale fakt że bez pompy ponad te 20 woda w basenie bez pc nie pójdzie a z pc woda w basenie to fajne dz

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Poszukuje Chłodnicy/nagrzewnicy do GWC wodnego W necie znalazłem coś takiego CNO-160-IV-1/2" http://www.termex.krakow.pl/produkty...nalow-cno.html Czy to się nada??? Patrzyłem Juwent i Promont ale nie bardzo mogę się dogadać z ich doradcami. Chcą mnóstwa danych, których ja laik nie znam. Po za tym tu jest już wszystko gotowe łącznie z obudową i ociekaczem. Tam trzeba to dorobić.

ps. wiem że jest oddzielny wątek o GGWC stworzony przez Adama mk. ale tam nic się nie dzieje. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto w ogole robic powietrzny GWC w postaci 3-4 nitek pod ziemią? Jezeli tak to jaki przepust w fundamencie przygotowac na doprowadzenie tego z czerpni do kotlowni? 200mm wystarczy? Domek pietrowy z poddaszem, kubatura ~650.

 

Czy zostawic mniejszy przepust i w przyszlosci podpiac uklad chlodzacy z wykorzystaniem glikolu? Sprawa dosyc pilna bo jutro zasypuja i utwardzaja kruszywo pod chudziaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

powoli zastanawiam się nad swoim GWC, które w pierwotnym zamyśle miało być ułożone na podjeździe i być wykonane w dwóch niezależnie działających sekcjach. Po przeczytaniu przynajmniej części tego wątku wiem że muszę zmienić idee (do domu mam zrobione dwa przepusty fi160 i pewnie trzeba to będzie połączyć w jedną 200-250 ? Ale ważniejsza sprawa jest tak jak rozłożyć poszczególne warstwy GWC i ile muszę jeszcze położyć czego nad samym złożem na XPS (zostało mi 20m2 XPS 15cm, który planuję przeciąć na pół i ułożyć nad złożem). Wody gruntowe są dość wysoko, ale będę też podnosił się z poziomem terenu więc będzie miejsce tylko pytanie ile i co mam rzucić na XPS i czy te 7,5 cm grubości będzie wystarczające jako izolacja? Mam też gigantyczne ilości odpadów styro szarego z izolacji ścian, czy można go w jakiś racjonalny sposób wykorzystać? Dzięki Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam też gigantyczne ilości odpadów styro szarego z izolacji ścian, czy można go w jakiś racjonalny sposób wykorzystać?"

 

Jest tu gdzieś wątek o kruszeniu i styrobetonie.

GWC planujesz opatulić...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam zastanawiam sie nad ociepleniem nagrzewnicy GGWC, zastanawiałem sie żeby wcisnąć piankę tam gdzie widać te rurki miedziane , kotłownie mam w rogu domu i jest tam ogólnie ciepło a jak ładuje bufor to jest dość ciepło od pieca i czy to sie nie nagrzewa od tego ??

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/540/xKg7tO.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/538/xUivwX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad ociepleniem nagrzewnicy GGWC, zastanawiałem sie żeby wcisnąć piankę tam gdzie widać te rurki miedziane , kotłownie mam w rogu domu i jest tam ogólnie ciepło a jak ładuje bufor to jest dość ciepło od pieca i czy to sie nie nagrzewa od tego ??

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/540/xKg7tO.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/538/xUivwX.jpg

lepiej pomyśl jak ocieplić skutecznie to co jest "po rurkach" czyli obudowa, króciec i resztę kanału....

zalepienie rurek pianką nic ci nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mała podpowiedź ? Kiedyś myślalem nad ociepleniem całej ściany od samej podłogi do sufitu styropianem by mi się schowało większość tych rurek co wystają ze ściany , chciałem zapiankowac te kolanka miedziane co wystają z obudowy i cala obudowę czymś oblozyc, piczman podpowiadał mi o czarnych matach ale zapomniałem jak to się nazywa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...