Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Kiedyś ktoś w tym temacie podawał producentów nagrzewnico-chłodziarki do GGWC. Były nawet zdjęcia jak ona wygląda. Teraz gdy potrzebuję te informacje to nie mogę ich znaleźć. Zatem podpowiedzcie mi kto to robi.

Dość intensywnie przymierzam się aby w końcu połączyć te wszystkie moje rurki w 1 funkcjonująca całość.

Ja mam z Juwentu: http://www.juwent.com.pl/20/produkty/ogrzewanie/wymienniki_ciepla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cztery miesiące temu przeryłem wątek wzdłuż i wszerz i z tego co pamiętam tylko Klaudiuszowi X GWC ceramiczny sprawiał takie problemy. Sam za 2 tygodnie będę stawiał ceramicznego.Porothermy już są muszę tylko znaleźć czas aby postawić tą ścianę poziomą:D.

 

Dzięki również Adamowi i reszcie ferajny za temat z GWC i wentylacją mechaniczną. Dzięki zawartej w nich wiedzy zrobiłem dwa miesiące temu, samodzielnie wentylacje mechaniczną która pięknie śmiga. Ukoronowaniem prac będzie zbudowanie i podłączenie GWC ceramicznego.

Nie omieszkam zrobić zdjęć i pochwalić się tym cudem na forum:D.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedzcie mi, czy ma sens robienie małego żwirowca, powiedzmy 1,5m na 1,5m na 0,8m głębokości, który miałby się znajdować na końcu GWC rurowego o długości 60m fi 200? Czy da to dodatkowy efekt w postaci wstępnego ochłodzenia lub nagrzania powietrza? I przede wszystkim, czy wentylator, pokona opory takiego żwirowca i 60 m rury za nim? Zawsze chciałem zrobić żwirowiec ale niestety wokół domu mam glinę a żonka nie chce słyszeć o żadnej górce piachu :D

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś w tym temacie podawał producentów nagrzewnico-chłodziarki do GGWC. Były nawet zdjęcia jak ona wygląda. Teraz gdy potrzebuję te informacje to nie mogę ich znaleźć. Zatem podpowiedzcie mi kto to robi.

Dość intensywnie przymierzam się aby w końcu połączyć te wszystkie moje rurki w 1 funkcjonująca całość.

 

Mam do odsprzedania. Wiesz gdzie mnie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cześć,

wczoraj zasypałem mojego GWC ceramicznego i od dzisiaj działa pełną parą.

Mam za to jedną wątpliwość, czy na czerpniach powinny być założone filtry pyłowe G2?

Mieszkam w szczerym polu przy drodze żużlowej i przy obecnej suszy pyłów jest od groma.

Czy jeśli te pyły dostaną się do GWC ceramicznego nie spowodują pogorszenia jego parametrów pracy (przykre zapaszki, żyjątka)?

Proszę o sugestie.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Podpowiedzcie mi, czy ma sens robienie małego żwirowca, powiedzmy 1,5m na 1,5m na 0,8m głębokości, który miałby się znajdować na końcu GWC rurowego o długości 60m fi 200? Czy da to dodatkowy efekt w postaci wstępnego ochłodzenia lub nagrzania powietrza? I przede wszystkim, czy wentylator, pokona opory takiego żwirowca i 60 m rury za nim? Zawsze chciałem zrobić żwirowiec ale niestety wokół domu mam glinę a żonka nie chce słyszeć o żadnej górce piachu :D

Bart3z zrobił coś podobnego tylko u niego raczej rura jest dodatkiem do żwirowego. Ja myślę właśnie o takim jak Ty, no może trochę większym. Głównie ze względu na wilgotność powietrza. Liczę, że wstępnie podgrzane w rurze powietrze w tym żwirowym złapie trochę wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda - od 2 lat moje 310 m2 ( 40m2 garaż ) + 140m2 nieużytkowego strychu , latem chłodzę z powodzeniem PC PW , reku z GGWC. Na parterze 23 , na piętrze 23-23,5 , strych 24 C. Komfort chłodzenia nieporównanie lepszy niż klima ( wiem bo mam w pracy ) .

Nie przeczę jak ktoś ma wystawkę południową okien na tzw. poddaszu użytkowym to może mieć latem problem i bez klimy nie da rady .

PS. jeszcze jeden dowód że pełna kondygnacja jest lepszym rozwiązaniem niż skosy na tzw.poddaszu użytkowym.

 

czy PC PW to - pompa ciepła powietrze woda? bo nie mogę zrozumieć sensu wypowiedzi.

masz reku z GGWC i za tym pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...