Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

D.pa zdechło . Wychłodziło . Natomiast gdyby ten dom był normalnie ogrzewany i eksploatowany , temp. była by znacznie wyższa i nikt by nie skojarzył,że to ciepło ze strat.. Na tym polega myk speców zajmujących się zawodowo posadawianiem GWC pod budynkiem .

Barth tylko przypadkiem ten szwindelek potwierdził.

 

Niemożliwe ? Czyżby koledzy doszli do wniosku że gwc pod domem jest w znacznym stopniu zasilany stratami przez podłogę a nie ciepłem geotermalnym ??:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie 11,1* za oknem 6.5* .Przeglądam ten temat już od dawna głównie pod względem wyników innych w danym okresie i mam wrażenie że z GWC to totalna loteria. Budowanie ogromnych konstrukcji niewiele daje albo nawet nic. Moje GWC to mikrus w porównaniu do Barth3z bo ma tyle co jego rozbiegówka:D

Ale jakby nie patrzył temp wcale nie odbiegają wiele od większości funkcjonujących układów u innych. To fakt że zazdrościłem troche Barth3z temp latem bo wtedy wystartowałem ze swoim układem a wiało z niego 16*.

Edytowane przez dred1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł:

http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id3972,wymienniki-gruntowe-pod-budynkiem?p=1

choć troszkę tendencyjny. Można by rzec, że pisany na bazie naszych spostrzeżeń, ale autor obiecuje jakieś dane pomiarowe takiej instalacji.

 

Usunęli mój komentarz spod artykułu... Chyba był niewygodny dla autora - dr inż. :) albo dla samego portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna tak twierdzę ,ale wtedy mnie nie popierałeś i byłem samotnie kopany po d.pie. Po co zatem ten sarkazm teraz?

 

bo to było tylko gadanie. Brakowało badań lub po prostu informacji o temperaturach z choćby jednego pracującego pod domem GWC. W sumie dalej brakuje i nie wiem, czy to mój odosobniony przypadek z tym wychładzaniem gruntu pod domem czy to ogólna tendencja.

Po drugie nawet przerwa w pracy GWC powoduje, że on nie "naciąga" energii. I tutaj też nie wiem czy to wina mojego gruntu (piaski), czy znów ogólna tendencja takich instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to było tylko gadanie. Brakowało badań lub po prostu informacji o temperaturach z choćby jednego pracującego pod domem GWC. W sumie dalej brakuje i nie wiem, czy to mój odosobniony przypadek z tym wychładzaniem gruntu pod domem czy to ogólna tendencja.

Po drugie nawet przerwa w pracy GWC powoduje, że on nie "naciąga" energii. I tutaj też nie wiem czy to wina mojego gruntu (piaski), czy znów ogólna tendencja takich instalacji.

Za kilka dni odpalam instalację wentylacyjną z GWC pod płytą, pomarańczowy rurowy w układzie tichelmana ...

Wysoko wody gruntowe , zobaczymy jak taki się sprawuje ...

Wentylacja o max wydajności ok 650-700m3/h na lato ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...