Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam, że się wtrącam w Wasze tematy, ale mam szybkie pytanie.

Niedawno wybudowany dom z WM i GWC - rurowym. Niby wszystko OK. ale zainstalowane wentylatory VENTS TT 200 na wejściu i na wyjściu są STRASZNIE głośne (rura jeszcze nie podłączona - może latem ?)

Kubatura budynku to ok. 300m3 , domek letniskowy - używany weekendowo i latem.

Potrzebuję wentylatorów o następujących cechach;

- musi być CICHY

- musi być energooszczędny

Bardzo proszę o pomoc, a agitatorom dziękuję.

Pozdrawiam licząc na szybką (szybkie) odpowiedź (odpowiedzi).

Marek

 

Albo tak jak pisze Adam, albo cos z tej serii:

http://www.wentylacja24.pl/pl/p/Wentylator-kanalowy-TD-800200-SILENT-/154

 

testowalem i TT i i TD - w dB roznica ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sterujesz te wentylatory ...?

Jak na moje oko to chyba trochę za duże jak na 300 m3 ...

 

" jasiek 71 " dzięki za błyskawiczna odpowiedź.

Powierzchnia budynku ok. 125 m2 i z tego wyjdzie ok 300 m3.

Czerpnia wiosna/jesień i wyrzutnia umieszczone w szczytach budynku zrobione są z rury 200 mm.

Wentylatory sterowane są potencjometrami razem z nimi kupionymi i dedykowanymi do tych wentylatorów.

Pozdrawiam i dziękuję.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencją poprzednich moich postów jest OGŁOSZENIE :

SPRZEDAM DWA WENTYLATORY "VENTS TT 200" prawie nie używane, tanio !!!

 

Nic nie sprzedawaj ...

Wywal te potencjometry a podłącz taki transformator jak podalem , będziesz miał 5 stopni regulacji i nie będą buczały ...

Na 1-szym biegu będzie ok 100m3 i ok 35w przy dwóch wentylatorach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A!

Sterowanie cięciem sinusoidy było?

Musiało burczeć...

To dobre na spawalnię jest...

 

Adam M.

 

Witam !

Jeśli dobrze rozumiem to wina jest w regulatorach !?!?!?!? Z wykształcenia jestem ogrodnikiem - więc mogę nie wszystko rozumieć.

Odpowiadając Jaśkowi: czerpnia jesień/wiosna jest tuż pod kalenicą dwuspadowego dachu od strony południowej o średnicy 200 mm. Dalej skrzynka z filtrami, wentylator, redukcje na 160 i 100 do sześciu anemostatów. Sześć wyciągów w 100, przechodzi na 160 i 200, dalej wentylator i wyrzutnia pod kalenicą od strony północnej. Rury fi 200, filtr i wentylatory z redukcjami na 160 umieszczone są na ocieplonym, nieogrzewanym stryszku. Wentylatory zamocowane są na elastycznych gumowych pasach i chciałem ja szczelnie zamknąć w wypełnionych wełną skrzynkach.

GRWC to ok 80m rury fi 200, ok 2 do 2,5 m pod ziemią.

W mojej ocenie wentylatory to mój nietrafiony zakup: za dużo m3/godzinę - a ja potrzebuję max. 300 m3, są zbyt głośne i prądożerne. Kiedy je skręcę potencjometrami hałasują bardziej. Proszę o jednoznaczną radę - "ja prosty cichociemny jestem"

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada ARW 3.0 ...

Nikt cie nie zmusza do włączania piątego czy czwartego biegu ...

Chociaż patrząc na długość GWC to pewnie w lecie się przyda ...

Można jeszcze podpiąć te wentylatory na mniejszą wydajność ( patrz na zaciski kabli tam jest dwa sposoby podłączenia ...)

Edit ...

Tak dla ścisłości ma być ARW 3.0/2 zaczyna się od 70v na pierwszym biegu ...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Chociaż patrząc na długość GWC to pewnie w lecie się przyda ...

 

A jak rozwiazujecie problem niezrownowazonych strumieni bo załóżmy że mamy zrownowazoną instalacje na czerpni sciennej a gdy przełaczamy na takie 80metrowe gwc to chyba nawiew nam nieco słabnie i robi się w domu podciśnienie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Chociaż patrząc na długość GWC to pewnie w lecie się przyda ...

 

A jak rozwiazujecie problem niezrownowazonych strumieni bo załóżmy że mamy zrownowazoną instalacje na czerpni sciennej a gdy przełaczamy na takie 80metrowe gwc to chyba nawiew nam nieco słabnie i robi się w domu podciśnienie.?

 

Ja robię równowagę przy GWC, jeżeli na jakimś innym obejściu jest mniejszy opór to robi się lekkie nadciśnienie i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja robię równowagę przy GWC, jeżeli na jakimś innym obejściu jest mniejszy opór to robi się lekkie nadciśnienie i tyle ...

 

A nie prościej dołożyc drugi wentyl na gwc o odpowiedniej mocy ? tak aby zrównoważył nam opór które daje gwc przy wydatku które najczęściej jest używane w zimie .Ale z drugiej strony to pewnie prąd który weżmie wentylator zeżre cały uzysk z GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada ARW 3.0 ...

Nikt cie nie zmusza do włączania piątego czy czwartego biegu ...

Chociaż patrząc na długość GWC to pewnie w lecie się przyda ...

Można jeszcze podpiąć te wentylatory na mniejszą wydajność ( patrz na zaciski kabli tam jest dwa sposoby podłączenia ...)

Edit ...

Tak dla ścisłości ma być ARW 3.0/2 zaczyna się od 70v na pierwszym biegu ...

JASIEK 71

za Twoją radą drogą kupna nabyłem: ARW3.02, szt 2. W piątek je podłączę - i zobaczę czy będę miał za co Tobie dziękować. W odwodzie mam jeszcze możliwość wpięcia pomiędzy wentylatorem a anemostatami 5 m elastycznej izolowanej wełną alu-rury fi 200 - jako tłumika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JASIEK 71

za Twoją radą drogą kupna nabyłem: ARW3.02, szt 2. W piątek je podłączę - i zobaczę czy będę miał za co Tobie dziękować. W odwodzie mam jeszcze możliwość wpięcia pomiędzy wentylatorem a anemostatami 5 m elastycznej izolowanej wełną alu-rury fi 200 - jako tłumika.

Pozdrawiam

 

A dlaczego dwa ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dwa ...??

 

Jeden do obsługi wentylatora nawiewu wiosna/jesień, drugi do wentylatora wyciągu. Muszę jeszcze dokupić wentylator do nawiewu lato/zima (GRWC), który będzie stał daleko od domu w drewnianym małym budyneczku - "wieżyczce" i w nim zastosuję stary regulator obrotów

Pozdrawiam. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden do obsługi wentylatora nawiewu wiosna/jesień, drugi do wentylatora wyciągu. Muszę jeszcze dokupić wentylator do nawiewu lato/zima (GRWC), który będzie stał daleko od domu w drewnianym małym budyneczku - "wieżyczce" i w nim zastosuję stary regulator obrotów

Pozdrawiam. M.

 

Nawiew i wyciąg mają pracować jednocześnie na jednym regulatorze , ewentualnie wentylator wyciągowy podłącz na ten słabszy zakres ( 90w ) a nawiewowy zostaw na tym mocniejszym (125w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...