Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Wszystko kwestia ceny i oczekiwań. GWC nawet na piaskach działa (u mnie).

Jeśli u ciebie GWC ma wykonać firma i ten GWC ma współpracować z jakimś "półkowym" rekuperatorem, to nie ma takiego gruntu na świecie, na którym opłacałoby ci się wykonać GWC.

 

"Półkowym", to znaczy wyższej klasy, z bardzo dobra sprawnością i przy okazji drogim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ów przedstawiciel powiedział mniej więcej tak: "nie opłaca się na Pana gruncie wykonywać GWC (w żadnej postaci) gdyż nie widać wód gruntowych

 

Prosze przedstawicielowi wskazać ten link o parametrach z GWC w suchym gruncie piaszczystym - tak pisali Inwestorzy w ankiecie doboru GWC.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?334386-Oczyszczanie-powietrza-i-ochrona-przed-smogiem&p=7396137#post7396137

U Inwestora z Imielina osobiście byłem i nadzorowałem budowę GWC. Gruntem rodzimym tam jest suchy piasek. Przy takim gruncie objętość żwiru jest wieksza o ok 25-30% i Ten Inwestor ma taki GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
U mnie przez całą zimę dmucha +7 stopni, niezależnie od tego czy jest +5 czy -25 na zewnątrz. .

 

Jakie jakich rur masz to GWC.

U mnie sam piach, reku w planie ok 450-500m3, kubatura domu ok 350m3, 4osoby i chciałem dać ok 40m rur fi160.

WGC zwykły, rurowy

 

Akurat bede robił wykop by wode i prąd podłączyć wiec od razu chciałem tam rure do wentylacji wrzucic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jakie jakich rur masz to GWC.

U mnie sam piach, reku w planie ok 450-500m3, kubatura domu ok 350m3, 4osoby i chciałem dać ok 40m rur fi160.

WGC zwykły, rurowy

 

Akurat bede robił wykop by wode i prąd podłączyć wiec od razu chciałem tam rure do wentylacji wrzucic :-)

Też się zastanawiam nad gwc u mnie znowu sama glina garnki można lepić ,poziom wód gruntowych wysoki.Chciałem zakopać 35m rury 160 na głębokości 120/150 cm w lini prostej bez żadnych zawijasòw z wyjściem na poddasze i w ogrodzie i teraz czy jest sens w lini prostej i czy nie za mało metròw tej rury .Dom dla 4 osób wymiana powietrza tak myślę(mogę sie mylić) gdzieś 150 m³/h będzie wystarczająca.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad gwc u mnie znowu sama glina garnki można lepić ,poziom wód gruntowych wysoki.Chciałem zakopać 35m rury 160 na głębokości 120/150 cm w lini prostej bez żadnych zawijasòw z wyjściem na poddasze i w ogrodzie i teraz czy jest sens w lini prostej i czy nie za mało metròw tej rury .Dom dla 4 osób wymiana powietrza tak myślę(mogę sie mylić) gdzieś 150 m³/h będzie wystarczająca.Pozdrawiam

 

Jeśli będziesz już kopał rów na rury do GWC to zamów koparkowego z łychą o szerokości min. 100cm. Dzięki temu, w jednym wykopie będziesz mógł ułożyć dwie linie rur wzdłuż ścian wykopu i połączyć je na wejściu i wyjściu w taki sposób, aby stworzyły układ Tichelmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz już kopał rów na rury do GWC to zamów koparkowego z łychą o szerokości min. 100cm. Dzięki temu, w jednym wykopie będziesz mógł ułożyć dwie linie rur wzdłuż ścian wykopu i połączyć je na wejściu i wyjściu w taki sposób, aby stworzyły układ Tichelmanna.

Tylko ciekawe czy w zwykłej pomarańczowej rurce kanalizacyjnej po paru latach nie pojawi sie grzyb czy tam jakaś pieśń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem jak go zrobić muszę się doszkolić trochę.

 

Może żwirowy GWC - w odróżnieniu od rurowego nie wymaga filtru na czerpni. Powietrze na jego wylocie jest wielokrotnie czyściejsze niż na wlocie.

Nie zdążyłem zimą wykonać badań nt pochłaniania przez żwirowy GWC pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 Jeżeli z bakteriami sobie radzi to z pyłem tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka studnia, pompka?

Żwirowy GWC jest bezobsługowy. Najstarszy 40lat i nic przy nim nie robili i nie robią.

Dno GWC ma być 1m poniżej terenu. Na jego dnie pętla z rury drenarskiej. Jeden koniec tej rury "idzie" w pochyłym terenie poniżej 1m - czyli poniżej dna GWC. Woda jeżeli sie pojawi spłynie grawitacyjnie ta rurą - to tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka studnia, pompka?

Żwirowy GWC jest bezobsługowy. Najstarszy 40lat i nic przy nim nie robili i nie robią.

Dno GWC ma być 1m poniżej terenu. Na jego dnie pętla z rury drenarskiej. Jeden koniec tej rury "idzie" w pochyłym terenie poniżej 1m - czyli poniżej dna GWC. Woda jeżeli sie pojawi spłynie grawitacyjnie ta rurą - to tak z grubsza.

 

Ale wyczytałem że wysoką wydajność uzyskuje się gdy po 12 godzinach pracy nastepuje trwajaca 12 godzin przerwa na regeneracje(i co mam wł i wył reku chore) a i drugie to spore opory przepływu powietrza nawet zalecana jest możliwość dołozenia dodarkowego wentylatora .Tak więc niewiem czy ten żwirowiec jest aż taki super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...