Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mój komputer przy obróbce wideo ciągnie przeszło 400 W Do tego trzeba dodać moc pobieraną przez monitor i system audio, a komputer wcale nie jest zbyt mocny. :D

 

Nie no - 400W to ciągnie prawdziwe monstrum, np. komputer testowy wyposażony w 2 karty Geforce 9800+ pracujące w SLI!

 

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3341&p=22

 

A co do Wgregora, to możecie przestać karmić tego parszywego trolla? Zaśmieca juz kolejny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 X2 DC 4400+ grafika GF 7900 GTX i 4 dyski twarde oraz karta DV500DVD do obróbki wideo - żadne monstrum (dzieci do gier chciały by mocniejszy) ale niestety ciągnie powyżej 400W. Na zasilaczu 450 W nawet nie chciał się uruchomić musiałem zmienić na 650 :evil: ale za to zimą nie muszę ogrzewać pokoju :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do mocy wentylatorów przy 800m3/h - popatrz na centrale o tej wydajności, zapewne są takie komputery, ale nie mój.

 

Hmmm ... nie najlepszy ten komputer. :wink:

Moja centrala przy wydajności 600 m3/h ma pobierać moc ok 350W (a przy włączonym bypasie stosunek wydajności do mocy powinien być jeszcze lepszy), a mój komputer przy obróbce wideo ciągnie przeszło 400 W Do tego trzeba dodać moc pobieraną przez monitor i system audio, a komputer wcale nie jest zbyt mocny. :D

Wniosek - trochę mało wiedzy na temat mocy komputerów lub co gorsze na temat central wentylacyjnych i rekuperatorów :-?

 

800 to nie 600 a podlącz do tego rozprowadzenie z wirowy wymiennik ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Ty zaczynasz budowę tak więc trzeba poczekac, ale może wiadomo Ci o jakieś działającej instalacji wykonanej samodzielnie w cenie do 2000zł.

 

Niestety nie ,,,, Mało tu ludzi z Podkarpacia ,,,

 

To trochę cofnięty w czasie region Polski :(

 

Ale wątpie czy ktoś z poza tego forum ma to u siebie " tymi ręcami zrobione" :roll:

 

Jesteśmy zdani na siebie !?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmpol

 

Piszesz tak:

"Chciałbym się dowiedzieć czy w temacie GWC i/lub bufora ciepła (który zamierzałeś zrobić) wyszedłeś już poza teorię i udało Ci się coś uruchomić- jeżeli to nie tajemnica. Piszesz tyle postów, że nie sposób je wszystkie przeczytać, tym bardziej, że często mocno je rozwlekasz (ostatnio opis hydrosfery w wątku o wentylacji ) więc jeśli już takiej informacji udzieliłeś to proszę o link.

Myślę, że NAJLEPSZY DORADCA NA FORUM to prawie jak funkcja publiczna i zobowiązuje do odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki, którą poruszasz. "

oraz:

"Stwierdziłem, że pytanie jest na tyle trudne, że przekierowałem je od razu do "guru" tej tematyki. Po prostu. I dalej chętnie poznam odpowiedź .

 

Czy ktoś w ogóle wyszedł już poza pierwszy etap czyli zakopanie rury?

Pytanie kieruję szczególnie do stałych bywalców tego wątku czyli Mice'a i Adama."

 

Houston! Mamy problem...

 

TU nie bardzo mogę wstawić swój banner reklamowy z listą referencyjną...

Zwyczaje takie tu panują... Więc NIE NA WSZYSTKIE pytania TU daję odpowiedzi...

Co wcale nie znaczy - że nie istnieją! (te odpowiedzi :lol:)

Ja mam jakieś doświadczenie, forumowicze mają też własne doświadczenia i tu się wymieniamy spostrzeżeniami dokonanymi w różnych dziedzinach. Głównie teoretyzujemy językiem "wtajemniczonych" w prawidła budowania czegokolwiek...

 

Z Katowic do Sosnowca, gdzie mam firmę, to ja jadę kilkanaście minut...

 

Oficjalnie oświadczam, że ZAPRASZAM CIĘ wmpol do siebie, aby zaspokoić Twą ciekawość w tych dziedzinach, gdzie napotykasz na trudności! Mam sporo różnych ciekawostek, które chętnie Tobie pokażę. Pobawisz się omawianymi tu "zabawkami" dotkniesz, pomierzysz sobie...

Pooglądamy obrazki, których mam niemało...

 

A potem będziesz mógł tu, na forum stwierdzić, czy wiesz więcej niż przed tą wizytą i czy naprawdę nie gryzę... :lol: :lol: :lol:

 

Znajdziesz chyba jakie 2-3 godzinki aby uspokoić swe sumienie i być może rozwiązać kilka swoich problemów?

Jak znajdziesz trochę więcej czasu, to możemy sobie zrobić wycieczkę techniczno-krajoznawczą po okolicy i pooglądać naturę. Głównie martwą, ale sprawnie działającą...

 

Termin uzgodnimy tak, żeby Ci pasowało. Mój telefon za chwilkę dostaniesz na PW. Emilka do mnie masz pod każdym moim postem.

 

No, chyba, że uprawiasz sztukę powątpiewania tylko dla samej sztuki... :roll:

 

Pozdrawiam i czekam na kontakt.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman

Ja wiem o 4 czy 5 forumowiczach, którzy bardzo rzadko już tu bywają, bo zamieszkali lub właśnie się wprowadzają i problemy lania fundamentów czy grzebania w ziemi już dawno rozwiązali...

Pewnie dlatego nawoływanie jakoś tak bez echa wypada...

Teraz kończę dwa takie systemy i zrobię fotki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żaden problem. Mogę podać zaiteresowanym tel do goscia co ma reku 350m3/h z 7 metrowym rurowym GWC a ja mam 300m3/h z 17m GWC za 2000 zł materiał z rrobocizną . Jak mało to ustalę więcej użytkowników. Instalcje chodzą ,moja 7 lat ta krótsza 5! I jako inwestorzy jesteśmy zadowoleni! Nie jesteśmy sprzedawcami! nie mamy żadnego interesu namawiać na zbyt małe GWC!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Ty zaczynasz budowę tak więc trzeba poczekac, ale może wiadomo Ci o jakieś działającej instalacji wykonanej samodzielnie w cenie do 2000zł.

Niestety nie ,,,, Mało tu ludzi z Podkarpacia ,,,

To trochę cofnięty w czasie region Polski :(

Ale wątpie czy ktoś z poza tego forum ma to u siebie " tymi ręcami zrobione" :roll:

Jesteśmy zdani na siebie !?

pozdr.

 

Są, są, czytają non stop ale nie mają nic do napisania bo koncepcję Adama_mk zrobili i budują dalej. :)

A tak na serio to w kwestii żwirowca którego tylko i wyłącznie dzięki Adamowi zrobiłem nie mam nic do powiedzenia - uruchomienie za ok. 2-3 tygodnie - będę mądrzejszy choć ani przez sekundę nie zastanawiałem się czy to miało sens... :)

P.S.

Moja instalacja nie kosztowała 2000zł.

 

Pozdrawiam z Podkarpacia!!!!!!!

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, są, czytają non stop ale nie mają nic do napisania bo koncepcję Adama_mk zrobili i budują dalej. :)

A tak na serio to w kwestii żwirowca którego tylko i wyłącznie dzięki Adamowi zrobiłem nie mam nic do powiedzenia - uruchomienie za ok. 2-3 tygodnie - będę mądrzejszy choć ani przez sekundę nie zastanawiałem się czy to miało sens... :)

P.S.

Moja instalacja nie kosztowała 2000zł.

 

Pozdrawiam z Podkarpacia!!!!!!!

Pedzelito

 

Nie twierdzę, że wszystkich uda się uratować, ale zawsze może kogoś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że wszystkich uda się uratować, ale zawsze może kogoś!

 

Dziękuję za troskę o forumowiczów ale wielu, wielu swoich stwierdzeń nie jesteś w stanie umotywować co zdecydowanie wpływa na Twój minus. Fachowcy w tym temacie wielokrotnie prosili Cię o to i... cisza. Wybór GWC należy do inwestora i mam nadzieję że nie będą się opierać na czymś co nigdy nie zostało poparte SENSOWNYMI obliczeniami.

Ja bym Cię nie posłuchał ale każdy ma wybór.

TYLE W "TWOIM" TEMACIE.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w kwestii GWC.

Zrobiłem na działce odwiert, wyniki są następujące: od powierzchni około półtora metra zbity piasek na przemian z gliną. Potem niecały metr zwięzłej gliny pylastej a niżej twardoplastyczny ił. Odwiert był zrobiony do 5 metrów, wody nie ma. Przypuszczam że będzie tu pasował wymiennik żwirowy ale wolę się upewnić.

Następny problem to wejście z wymiennika do domu. Budynek już stoi, kupiłem w stanie surowym. Czy duże będę miał straty jeśli dojdę rurą z wymiennika do fundamentu, wyjdę do góry i dopiero nad ziemią wejdę przez ścianę do budynku? Rurę oczywiście trzeba będzie ocieplić i jakoś obudować. Wiem że powinna przejść przez fundamenty i dopiero potem do góry ale nie wiem czy w tym momencie nie będzie z tym za dużo problemów.

Jak w tych warunkach terenowych spisałby się wodny 1? Przy nim byłoby chyba mniej problemów zarówno z wejściem do budynku jak i w doprowadzeniem rur na strych, gdzie będzie rekuperator, bo to jest kolejny zgrzyt. Na szczęście można przejść przez kotłownię i róg łazienki, ale i tak prościej przeprowadzić dwie cieńsze rurki niż jedną grubą. Po drodze mam jeszcze zbrojony strop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że reakcja nie może być inna skoro już zrobiłeś się w balona, będziesz tego bronił.

 

Bardzo tu są ciekawe postawy. Przecież 95% "energooszczędności " domu zależy od skutecznej izolacji i odzysku ciepła z wentylacji a maksymalnie 5% to sprawności pieców, sprawność wymienników zyski z gwc ,,, Ale izolacja 30 czy 50 cm budzi agresję , wyzywanie itp, zaś 10 razy większy wymiennik gruntowy niż powietrze z wentylacji może wykorzystać, O TO JET TEMAT Nr ONE!

Kolosalny mostek termiczny do gruntu - nie to margines ! ale rama w oknie z jedną komorą powietrze więcej O TO JEST TEMAT Nr ONE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w kwestii GWC.

Zrobiłem na działce odwiert, wyniki są następujące: od powierzchni około półtora metra zbity piasek na przemian z gliną. Potem niecały metr zwięzłej gliny pylastej a niżej twardoplastyczny ił. Odwiert był zrobiony do 5 metrów, wody nie ma. Przypuszczam że będzie tu pasował wymiennik żwirowy ale wolę się upewnić.

Następny problem to wejście z wymiennika do domu. Budynek już stoi, kupiłem w stanie surowym. Czy duże będę miał straty jeśli dojdę rurą z wymiennika do fundamentu, wyjdę do góry i dopiero nad ziemią wejdę przez ścianę do budynku? Rurę oczywiście trzeba będzie ocieplić i jakoś obudować. Wiem że powinna przejść przez fundamenty i dopiero potem do góry ale nie wiem czy w tym momencie nie będzie z tym za dużo problemów.

Jak w tych warunkach terenowych spisałby się wodny 1? Przy nim byłoby chyba mniej problemów zarówno z wejściem do budynku jak i w doprowadzeniem rur na strych, gdzie będzie rekuperator, bo to jest kolejny zgrzyt. Na szczęście można przejść przez kotłownię i róg łazienki, ale i tak prościej przeprowadzić dwie cieńsze rurki niż jedną grubą. Po drodze mam jeszcze zbrojony strop.

 

Jakiej wydajności masz reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wentylacja 300-400m3/h pracująca na 100. wymienniki w takich centralach mają powierzchnię 4 do 5 m2 . Przy skrajnych warunkach może to powietrze przenieść chwilowo do 2kW. Czyli dwa z zapasem 3-4 razy większy wymiennik niż w centrali to 20mb rury 200mm (pow, 18,6 m2).

By podnieść temperaturę 50-cio centymetrowego walca (suchego piasku) gruntu wokół rury 200mm tylko o jeden stopień przez sezon letni, twoje 400m3 musiałoby pracować w afrykańskim upale 4000 godzin . Czyli upał trwałby dzień i noc 5.5 miesiąca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...