Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Wydatek minimalny powietrza nawiewanego w metrach3/godzina na jedną osobę w pomieszczeniu

(w warunkach powietrza 1,2 kg/m3)

 

Pomieszczenia do nauki: klasy, pomieszczenia do nauki, laboratoria, (za wyjątkiem tych ze specyficznym zanieczyszczeniem), przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponad podstawowe, inne szkoły, Pracownie

15 (Lokale z zakazem palenia tytoniu)

25 (Lokale bez zakazu palenia tytoniu)

Lokale do przenocowania ( w sensie przyjmującego usługowo) pokoje wieloosobowe (co najmniej dla 3 osób), wieloosobowa sala noclegowa, cele, pomieszczenia do odpoczynku

18 i 25

 

Biura i locale podobne: takie jak lokale przyjmujące interesantów, biblioteki, biura pocztowe, banki

18 i 25

 

Lokale do zebrań, takie jak sale obrad – zebrań, lokale w których odbywają się spektakle, locale kultu religijnego, kluby

18 i 30

 

Lokale restauracyjne, kawiarnie, bary, kantyny, sale przeznaczone do spożywania posiłków (wieloosobowe)

22 i 30

 

Lokale do użytku sportowego, przez sportowców, w basenie, w innych lokalach, na jednego widza

18 i 30

 

A O ŚWIERZYM POWIETRZU POCZYTAJ JESZCZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ps. Znów mnie poniosło, a miałem Go nie karmić

Trudna sztuka, silna wola potrzebna :wink:

Jak tu można mieć silną wole skoro miesza wymagania dla lokali użyteczności publicznej z wymaganiami dla domów mieszkalnych. :evil:

Ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam w sypialni duzo mniejsza wymiane powietrza przy grawitacyjnej i nie mam wilgoci, grzyba czy plesni.

Podobno - nie wiem, znalazlem gdzies na stronce o domach pasywnych, ze mozna dawac wymiane spokojnie 0,3 -0,4 no max 0,5

Ja zakladam, ze ilosc wymian (lub ilosc powietrza) powinna byc dobrana jako wartosc wieksza, tzn. jesli wychodzi w pomieszczeniu dla dwoch osob mniej niz 40 m3/h to dobrac 40m3/h jesli pomieszczenie jest wieksze i wychodzi np. 60m3/h z objetosci a z ilosci osob wychodzi 40m3/h to oczywiscie dobrac wartosc 60m3/h - dotyczy jednokrotnej wymiany, ja zamierzam dawac 0,4-0,5 wymian max. To sa wartosci teoretyczne, zawsze mozna skorygowac i dopasowac dla wlasnych potrzeb -nikt nam nie zabroni :lol:

Ja dawalem tak jako wartosci obliczeniowe w doborze centralki

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie rozumiesz tych procesów. Dzisiaj nawet przy 200m3/h na osobę w sypialni będziesz miał stałą wilgotność względną . Problem tyczy zimy. Popatrz na wykres Molliera powietrze zimne (>0)ma bardzo wysoką wilgotność względną a bliską zera wilgotność bezwzględną. Wchodząc do twojej sypialni ogrzewa się . Przy stałej wilgotności bezwzględnej drastycznie spada wilgotność względna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ku..ku może tak coś na temat GWC? Jak się spytałem czy można puścić rurę spiro pod ziemią (pomalowaną) to nikt nie odpowiedział :(

O ilości potrzebnego powietrza było już z 500 (słownie pincet) razy...

 

Dokładnie! Już zaczynacie mnie wkurzać prawie na równie z trollem - jest tabliczka "Nie karmić trolli"? Jest! To czemu karmicie?!?

 

A rura spiro byłaby fajna, bo ma większe u niż PCW, ale nie sądze, żeby wytrzymała 1,5m ziemi na sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rura spiro ma praktycznie jedną zaletę - jest większa powierzchnia wymiany ciepła. Zaś wadą (pomijając ewentualność, którą pokazał Depi) jest możliwość "zalegania" wody w "karbach wewnętrznych", a co za tym idzie mniejsze możliwości utrzymania tego w czystości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wyrobu idealnego. Ta rura gdzieś się zaczyna i gdzieś kończy.

Te końce nie będą zabezpieczone przed korozją. Tam jest odsłonięta stal zwyczajna, goła, rdzewiejąca...

Te rury zostały stworzone do prowadzenia powietrza o stałej temperaturze i stosowanie ich jako wymiennik może się zemścić.

Zimą to nie, ale latem pojawi się trochę skroplin i proces korozji się zacznie w okolicy złączek. Potem popłynie wzdłuż "szwów". Po kilku latach zostanie sito...

Krótko - to będzie i wyglądało i działało. Mało trwałe, jak na mój gust...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że tu jakaś radosna twórczość zaczyna kwitnąć! :roll:

Rurowce kładzie się w glebach mokrych, glinie...

Dren sobie chcecie zrobić?

GWC połączone z drenażem... No, tego to i ja jeszcze nie wymyśliłem...

Poczytajcie o stale zalewanych rurowcach. Jest tu trochę tego...

Ta rura powinna być szczelna!

Będziecie te betony uszczelniać sznurem, taśmą Densa i zaklepywać ołowiem? :o :o :o

Technologia i stara i znana i solidna, ale KTO wam dziś to wykona? Poprawnie wykona!

Weźcież plastik z dobrą uszczelką, szmatkę jaką, ludwika...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...