Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

Wiesz co to jest wigotnosc powietrza?

Ciagle popisujesz sie,ze wiesz co znaczy wilgotnosc wzgledna, to jest tylko jedna z mozliwych charakterystyk wilgotnosci powietrza.

Para skrapla sie po ochlodzeniu powietrza a nie po ogrzaniu (mowa o warunkach panujacych w wymiennikach i GWC). Skropliny w wymienniku powstaja z powietrza usuwanego a nie nawiewanego

Im wyzsza temperatura powietrza. Prosty przklad -skropliny na rurach z zimna woda w piwnicach powstaja z ochlodzenia powietrza wokol rury z owa zimna woda

Powietrze przechodzac przez zwirowiec ogrzewa sie i zwieksza mozliwosc "przenoszenia" pary wodnej (moze zwiekszyc zawartosc pary wodnej), dlatego zanim dotrze do wymiennika zdazy zwiekszyc swoja wilgotnosc - oczywiscie nie ma sensu montowanie zraszacza na poczatku GWC gdy temperatura powietrza jest jeszcze dosyc niska

To sa takie moje przemyslenia

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślałem że da sie jakoś prościej niż rury zgrzewane, bo takiego sprzętu nie mam ani nic z instalacji nie zostało bo dopiero kończę fundamenty.

No cóż jak zdążę to coś wykombinuję a jak nie to będę gotować więcej kapusty.

 

Tak przy okazji pamiętajcie - nie jest najgorszy durny tekst nie ma temat na forum a pierwsza odpowiedź na taki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dzialania w temacie GWC wodnego1 podjęte . Na budowie był szef od koparki aby na miejscu rozpoznać sytację. Największym problemem jest brak miejsca na wykopy. Ciekawy pomysł to kopiąc jeden rowek zasypujemy drugi z ułożoną rurą . :) Ile rury i o jakim przekroju Radzilibyście użyć . Dom 130m2 , kubatura ok 600m3 .Układając w kilku pętlach mużna by użyć tańszą powiedzmy fi 25 w trzech obwodach po 80 mb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję dane z projektu: powierzchnia wszystkich pomieszczeń (razem z gareżem 1stanowiskowym ) 156m2 kubatura 739m3.Mamy więc błąd w projekcie .W ofercie na stronie biura projektowego było : powierzchnia pomieszczeń użytkowych 126m2 , kubatura 430m3 i w to bym bardziej wierzył.I co dalej? Piczman jak określaleś ilość rury dla Twego domu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wolo63 !

 

Ilośc rur liczył mi Adam_mk, dużo zależy od rodzaju gruntu.Przyjmuje się 20 W na mb w suchym i piaszczystym i 35 W w bardzo mokrym!

Ja mam mokry więc liczyliśmy 30 W na mb.Wyszło że jak zakopię 80 mb to i tak przewymiaruję, tak na wszelki wypadek!

Wylicz sobie na podstawie tych danych( weź pod uwagę jaki masz grunt) żeby Ci wyszło 3 KW z tego kolektora zakopanego w ziemi !!!

PS. Dobry pomysł z tym zakopywaniem wykopanego rowu ziemią z następnego :D

Kopię za kilka dni więc wykorzystam pomysł!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaką masz kubaturę domu.

Nie do końca tu chodzi o moc. Bardziej o "sztywność" temperaturową przy wielodniowej pracy ciągłej. Więcej jak 3kW (z powodu różnic temperatur) dla 500m3/godz to się nie wydłubie, ale dobrze mieć mały zapas. Tak 4-5kW.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są parowniki od lodówek . Tylko od ciągów chłodniczych ze sklepów .

 

 

A umiesz Je policzyc ?

 

Czy na oko wstawisz ten WAżNY element instalacji ???

Jak przewymiarujesz to tylko opory (powietrza) większe ,,,,

Jak Niedowymiarujesz to nie wykorzystasz dolnego kolektora w pełni a instalacja może nie spełnić Twoich oczekiwań :lol:

 

Może jednak zamów tą nagrzewnicę w Juwencie za 500 zł i z głowy !!!

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...