Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC - 100 sposobów zmieszczenia jamnika pod szafą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

ja zakopałem w tą sobotę rurę fi 32 w ziemię robota poszła dość gładko

miałem 200 mb z tego 175 w ziemię poszło około

 

Zrobiłeś może jakieś fotki? Może jakieś wskazówki?

Wiele osób szuka konkretów,skoro masz to kopanie za soba to podziel się doświadczeniem :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

co do fotek to nie zrobiłem :(

żałuje ale nie miałem cyfrówki i tempo było kosmiczne po połudnu wykopany rów i na drugi dzień zakopany , chciałem szybko bo sąsiad się krzywo patrzył jak mu ziemię wysypałem na jego część działki :lol: (mam małą działkę , bardzo małą 4,20 ara)

ułożyłem w wykopie 20m x 2 m x 1.7 głęgokie dodatkowo zagięte w literę L

później zasypałem lekko to pisakiem (bo na więcej nie miałem siły)

a rurkę ułożyłem sam w 1,5 godziny :lol: dość prosta sprawa myślę że o wiele prostsza niż układanie rur fi 160 (o których wcześniej myślałem)

jeżeli ktoś myśli o układaniu to tylko fi 32 bo te duę rury to naprawdę trudniej się układa (układałem trochę kanalizacji to wiem :) )

koszt to rurka 412 zł

koparka 630 zł

i jeszcze inne ale nie mam jeszcze

generalnie wyjdzie taniej niż klimatyzacja kupiona w markecie

pozdrawaim adama m. to twoje posty mnie pchneły do działania dzięki

 

ps

dobrze że robię to dla relaksu

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten wątek ??

http://forum.muratordom.pl/jak-sie-zyje-z-wentylacja-mechaniczna-wasze-odczucia,t136975.htm

 

Do tej klimy to z dystansem bo można się rozczarować ,,,

Tam mowa nie o klimie tylko o wentylacji mechanicznej. Reasumując budynek źle zaprojektowany i użytkowany, więc stąd są problemy i niezadowolenie.

kszew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piczman się odniósł do stwierdzenia IRENEUSZA, że "to taniej niż klima w markecie".

 

Taniej może i tak, ale to nie klima i nie ma się co nastawiać. Przewagą klimy z marketu jest to, że można ją ustawić w newralgicznym miesjcu i schłodzić to pomieszczenie, na którym akurat zależy (np. sypialnie).

 

A WM rozprowadzi te swoje 1600w po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że w natłoku swoich sporów, pomijacie pytania o konkrety :(

Pewnie lepiej spierać się o "wysokość zawieszenia gwiazd"

 

Proszę zatem ponownie o odpowiedź:

"mam glinę, w dodatku teren na lekkim spadku - ciągle lecą tamtędy wody.

mam przepuszczoną pod fundamentem (głęboko około 1,8 m) do domu rurę (tę pomarańczową) fi 25.

Chciałabym zrobić GWC rurowy rozprowadzony wokół domu, ale mam 3 pytania:

- w jaki sposób i gdzie odprowadzać kondensat?

- czy taką rurę się jakoś konserwuje, czyści co jakiś czas? W jaki sposób???

- w jaki sposób muszą być uszczelnione połączenia rur z kolankami, aby nie dostawała się tam woda?

 

szukałam odpowiedzi, ale w natłoku dyskusji o wymianie ilości powietrza, nie znalazłam proszę o pomoc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość zbudowania układu Tichelmana lub puszczenia jej "jak w pysk strzelił".

Jedno warte drugiego, tylko to kwestia ilości terenu dostępnego na wykopki.

Tych rur sie nie czyści, tak jak i kanałów grawitacyjnych się nie czyści (niby jak to robić?).

Uszczelniać normalnie. Minimalne przesączenia do wnętrza i tak będą.

Zrobić spad "w lewo" lub "w prawo" i żąpie na jakim końcu z pompą.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że w natłoku swoich sporów, pomijacie pytania o konkrety :(

Pewnie lepiej spierać się o "wysokość zawieszenia gwiazd"

 

Proszę zatem ponownie o odpowiedź:

"[...]

szukałam odpowiedzi, ale w natłoku dyskusji o wymianie ilości powietrza, nie znalazłam proszę o pomoc"

 

A może tak grzeczniej? Nie przypominam sobie, żeby odpowiadanie należało tu do czyichkolwiek obowiązków. Jesli ktoś to robi, to dlatego, że w swojej bezinteresownej dobroci ma akurat ochotę poświęcić kilka chwil swojego wolnego czasu. Ale takie dąsy, że ktoś woli rozmawiać o czymś, co Ciebie nie interesuje akurat są chyba lekko nie na miejscu.

Poza tym zdaję się, że wszystkie te pytania mają już swoje odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdala jak masz rurę w gruncie to już prawie "z górki". Uszczelnienie rur tak jak w kanalizacji sanitarnej , tam są uszczelki co nie pozwalają przedostawanie się wody/cieków. W najniższym punkcie rury dajesz trójnik(studzienkę) i albo odpływ skroplin albo jak to niemożliwe to wstawiasz pompę i wypompowujesz. To tak w skrócie. Co do szczegółow to często trzeba coś policzyć, ale tego raczej nie wymagaj na forum. Czytaj, gromadź informację. A jak to nie na twoje siły, to lepiej od razu poszukaj specjalisty, będzie łatwiej i szybciej i czasem lepiej.

 

Może by się tak spotkać

Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy pomoglibyście w pewnym dylemacie?

Otóż, gdybyście mieli do dyspozycji 50% dopłatę do alternatywnego źródła energii - myślę że głównie wykorzystywanego do CWU- to czy instalowalibyście powietrzną pompę ciepła czy solary? Co przemawia za jednym bądź drugim źródłem?

PC mogłaby wspomagać CO i byłaby dostępna cały rok ale koszty inwestycyjne większe i eksploatacja to też koszt-prąd.

Z kolei solary to chyba tylko koszt inwestycji (chyba że musi być jakaś pompka-no to też prąd?) ale dostępność tylko przez pewien okres roku - 7-8 m-cy?

Dodam że dom ogrzewany gazem - 40% podłogówki, reszta grzejniki, wykonany w tech. ściany jednowarstwowej, porotherm 44.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdybyście mieli do dyspozycji 50% dopłatę do alternatywnego źródła energii...

 

Dopłata oznacza, że trzeba dać cześć "od siebie". W tym wypadku 50% (też bym tak chciał ;-) ). Ile możesz dopłacić z własnej kieszeni? Mniej niż 5tys PLN? Bierz solary. Więcej niż 10? Bierz PC (i to może nawet do CO). Jeśli zaś własnych środków masz 5-10 tysięcy, to... masz problem (z wyborem). ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC mogłaby wspomagać CO i byłaby dostępna cały rok ale koszty inwestycyjne większe i eksploatacja to też koszt-prąd.

 

Jak chcesz wspomagać CO Pompa do CWU ???

To raczej nie możliwe,też interesuje mnie taka pompa więc zapraszam do dyskusji ale tu :

http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-mala-do-grzania-cieplej-wody-zamiast-solara,t137451.htm

 

To jest wątek o GWC :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Prawie zdecydowałem się na wodny 1. Istotną sprawą był problem z wpuszczeniem rur do już wybudowanego domu. Jak pisałem wcześniej wody nie ma do 5 metrów, ale mam glinę z iłami to może nie będzie tak źle :) Pytanie: jaka powinna być odległość między poszczególnymi nitkami rury? Wystarczy pół metra, czy lepiej około metra? Jak to najlepiej ułożyć? Z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jaka powinna być odległość między poszczególnymi nitkami rury? Wystarczy pół metra, czy lepiej około metra?

 

Wszystko już było ale ,,,

1-1,5 od siebie i najlepiej w linii prostej!

Możesz tak i możesz też inaczej ale w ten sposób masz pewność że wyciągniesz z gruntu tyle ile się da!

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy pozdrowionka dla wszystkich. tzn. jako piszący bo już czytam parę latek, mam taki dylemat czy przy wodny1 robić jaki zbiorniczek wyrównawczy (przeponowy lub tylko wyrównawczy)? no bo czynnik jako tako różnice temp. ma i się rozszerza i kurczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się!

Do tego zastanawiam się nad tym na jakim ciśnieniu roboczym powinno to ustrojstwo pracować!

Ze względu na możliwą korozję wskazany byłby układ zamknięty. Objętość naczynia wzbiorczego oblicza się w zależności od wielkości zładu i spodziewanej różnicy temperatur w układzie.

Ciśnienie im mniejsze tym lepiej, jednak wystarczające do tego, żeby w pompie obiegowej nie powstało zjawisko kawitacji (nie mylić z pompą kawitacyjną :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...